Test wiedzy o małym księciu
"oswoić to znaczy .Mały Książę opowiedział pilotowi o wizytach na różnych planetach, o uczuciach do jego róży, o przyjaźni z lisem, oraz o spotkaniu ze złowrogim wężem.. Pytania są otwarte i zamknięte.. Zawiera nieodpowiednie treści?. O co do tej pory boi się Narrator: że Mały Książę nie dotarł na swoją planetę.. Lektury 5 lat temu.. Aktualności; O książce.. Spotkanie pilota z Małym Księciem 2.. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) WłochTest Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. Do klasycznego kanonu ich przygód należy wyprawa do Szkoła latania.. Autor małego księcia był pilotem.. Jak dobrze pamiętasz przygody tajemniczego chłopca z obcej planety?. Świat dorosłych jest podczas wędrówki Małego Księcia przeciwstawiony dziecięcym zaletom.. Quizy Os. .. TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. Opowieść Małego Księcia o planecie na której mieszka oraz o planetach, które odwiedził w trakcie podróży.. O co poprosił narratora Mały Książę?. Wizyta w ogrodzie róż.. Prawidłowe odpowiedziTest dla tematu: Mały Książę (A. de Saint Exupéry).. Nieprzyjemnie robi .. wiesz o "Małym Księciu"?. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi.. Sprawdź, czy poradzisz sobie z pytaniami dotyczącymi fabuły książki o przygodach Małego Księcia!. dostarczenie mu informacji o Ziemi.. karmienie baranka 15.. Do obowiązków Małego Księcia należało także: codzienne odkurzanie planety..

Tęsknota pilota za małym przyjacielem.1.

że baranek zjadł różę.. Mały Książę - utwór, który uczy - rozprawka .. Sprawdź, czy znasz szczegóły tej historiiTak wyglądał początek mojej znajomości z Małym Księciem.. Czy swoim charakterem przypominasz Małego Księc.. Jakie streszczenie szkolnej lektury Mietczyński.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Lis poradził Małemu Księciu aby przyjaciół szukać sercem.. TEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Udostępnij.. Gdy był w Króla, zdał sobie sprawę, jakimi ludźmi są dorośli - żądnymi władzy.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Wędrówka w poszukiwaniu studni.. .Nastepną planetą była planeta Geografa.. Tutaj Mały Książę dowiedział się, że ludzie "żerują" na innych, wykorzystują ich, uważają, że wiele wiedzą, a tak naprawdę nie wiedzą nic.. 263 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. że Mały Książę już o nim zapomniał Poproszę o ocenę.. Przyjaźń Spotkanie z Lisem uczy Małego Księcia wiele o przyjaźni.1.. przeczyszczanie wulkanów.. Rozwiąż test!Test z lektury Mały Książe.. Przekonał się, że jednak nie wszyscy dorośli nie mają wyobraźni.To wielkie zalety, których dorośli już nie mają..

Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.Test wiedzy o Małym Księciu.

Wyślij zgłoszenie .Test z lektury "Mały Książę" (Antoine de Saint-Exupéry).. spisanie informacji w grubej księdze .. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Rozwiąż test!14.. b) większej od Ziemi.. Szukaj.. Skomentuj.. c) o małych rozmiarach.. Pytania są szczegółowe.„Mały Książę" A. de Saint Exupery - test sprawdzający dla gimnazjum Post Views: 6 213 mały książę mały książę przygotowanie do sprawdzianu mały książę test wiedzy mały książę test z lektury sprawdź wiedze o małym księciu test z małego księcia1.. b .Sprawdź, co wiesz o "Małym Księciu" Antoine'go de Saint-Exupéry'ego - quiz 05.09.2018 23:17 Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).#test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #mały książe, #sprawdzian 1534 x, 2016-01-19 12:42:05 Dlaczego Mały Książę opuścił asteroidę B-612?test szczegółowy z małego księcia.. Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka.. Drukuj test.Test jest okej, ale niestety zauważyłam błędy.. Sprawdź swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. Według Małego Księcia „dorośli są bardzo dziwni" - nie potrafią się cieszyć światem, wciąż coś obliczają, albo okłamują sami siebie.Ściąga z "Małego Księcia" Wypracowania; Cytaty z "Małego Księcia" Test z lektury..

Ten cel przysłania im wszystko inne.Mały książę Test wiedzy o tej pięknej książce.

Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. opisanie planety B- 612 .. wymienianie roślin i zwierząt mieszkających na różnych planetach .. Zrób test i się przekonaj!. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Mały Książę oglądał zachód słońca 43 razy, a takiej odpowiedzi nie podano, poza tym miał dwa wulkany czynne i jeden wygasły.. Co Mały Książę codziennie rano robił na swojej planecie?. Powiedział mu także że przyjaciela trzeba oswoić.. c) wodę.. Następnie Mały Książę trafił na Ziemię.. Polecił Małemu Księciu aby był bardzo cierpliwy i poświęcił wybranej osobie dużo czasu i uwagi 3.. JeŜeli mówicie dorosłym: "Widziałem piękny dom z czerwonej cegły, z geranium w oknach i gołębiami naQ.. 7.Wiedza ogólna (1880) Wychowywanie (8) Zdrowie (12) Zwierzęta (1008) .. Mały książę Jest to test, który pomoże Ci przygotować się do egzaminu z małego księcia.. III DuŜo czasu upłynęło, zanim zrozumiałem, skąd przybył.. Czas przeznaczony na wykonanie testu - 90 minut.. Geograf poprosił Małego Księcia o : answer choices .. Udostępnij.. Przedstawiał węża zamkniętego (węza który zjadł słonia) 5. baobaby 6. dbał o nią ostawiał parawan żeby się nie spaliła słońcem , podlewał ja i wstawiał w klosz żeby nie zdmuchnął jej wiatr.. baśni 2.. Oswojenie lisa.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie..

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Baza wiedzy / Język polski / Rozprawka.

Moja kolekcja.. Odejście Małego Księcia - rola węża.. Książki w mojej kolekcji; Polskie wydania książki; Szukam "Mały Książę" Braillem; Wydania audio; Plakaty teatralne; Kilka gadżetów; Kilka innych książek.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Quiz w Poczekalni.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Skomentuj.. Poznał tu Pilota, Żmiję i Lisa.. Leciał samolotem i się rozbił.. W trakcie podróży Małego Księcia po różnych planetach spotkał wielu ciekawych ludzi, którzy nauczyli go niejednego.. Powiedział wtedy: "oczy są ślepe, szukać należy sercem" a także " szukać należy sercem, to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" 2. tekst książki; Antoine de .Kajko i Kokosz to bohaterowie jednej z najsłynniejszych polskich serii komiksów, która od lat bawi do łez małych i dużych czytelników.. Mały KsiąŜę, choć sam zadawał mi wiele pytań .. wiedzą o waszym przyjacielu.. Test składa się z 12 pytań.. Rozwiąż test z lektury i sprawdź!Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Dorośli to zło - próżność, chciwość, sztuczność, egoizm, żądza władzy i pieniędzy, brak wyobraźni.. Nie zaglądaj teraz do książki.. Zobaczymy, co wiesz na temat3..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt