Sprawdzian starożytna grecja i rzym liceum
Zawiera 31 pytań.. Napisz w kilku zdaniach, na czym polegało wychowanie spartańskie.. W przypadku, gdy grono ludzi rządzących w polis było wąskie i ograniczało się do przedstawicieli .. [Reforma] "Starożytna Grecja" Test podsumowujący rozdział II - klucze odpowiedzi Grafiki sprawdzianów na stronie są zamazane w celu zabezpieczenia przed kopiowaniem.. Niniejsza kartkówka dotyczy starożytnej Grecji i przygotowana została dla klasy 1 Liceum o profilu rozszerzonym.. Literatura Już w antyku uporządkowano rodzaje literackie, wprowadzając obowiązujący przez długie wieki podział na: epikę, lirykę, dramat.Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,"Życie społeczne" sprawdzian po dziale 1.. Imperium To rozległe wielonarodowe państwo, którego struktura utrzymywana jest dzięki przymusowi wywieranego z jego środka centralnego.Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"Sprawdziany i testy z liceum i szkoły średniej Język polski.. Krajobraz Grecji jest (zaznacz prawdziwą odpowiedź): a. nizinny, z dużą ilością lasów c. górzysty z wieloma zatoczkami i łatwym dostępem do morza b. pustynny, nieurodzajny d. nizinny, brak dostępu do morza II.Sprawdzian z wiedzy o Antycznej Grecji (rozdział II podręcznika Nowej Ery) 1.Jak pierwsi Grecy nazywali siebie i swoją ojczyznę?.

Zestaw pytań na temat starożytnej Grecji z zakresu liceum ogólnokształcącego.

Cesarstwo monarchia pod władaniem cesarza.. Strona główna .. Antyczny Rzym Antyczny Rzym str. 155 - 238 Antyczny Rzym.. Kryzys i upadek republiki w Rzymie 3.. STAROŻYTNA GRECJA .. starożytnej Grecji (do Liceum rozszerzenie) Tło historyczne kartkówki.. Sprawdzian klasa 5-ta do działu Starożytna Grecja .. rozbicie dzielnicowe w Polsce Rzeczpospolita w XVIII wieku Rzeczpospolita w XVII wieku Rzeczpospolita w XVI wieku Starożytna Grecja Starożytny Rzym tablice historyczne testy wiedzy z historii testy z historii testy z .Kartkówka dot.. Wprowadzono kult greckiego boga-herosa, opiekuna lekarzy Asklepiosa.. Wojny o hegemonię w starożytnej Grecji 2.. Początki Rzymu 3.. 2.Kiedy Helleni przybyli do Grecji?. W pliku znajdziesz zrozumieć przeszłość testy oraz odpowiedzi do każdego rozdziału (Pierwsze cywilizacje, Starożytna Grecja, Antyczny Rzym, Wczesne średniowiecze, Europa i Polska w XI-XIV wieku, Schyłek .Sprawdzian wiadomości z historii z działu "Starożytny Rzym" dla klasy I gimnazjum opracowany na podstawie podręcznika G. Wojciechowskiego, wydawnicwo "Nowa Era" ..

- grupa testu A i B "Wspólnota narodowa" sprawdzian po dziale 4.

Pojęcia: Republika (łac. res publica - sprawa publiczna; rzecz pospolita) to ustrój polityczny, w którym władza jest sprawowana przez organ wyłoniony w wyniku wyborów.. Rozdział IV: .d) rzut kula był dyscyplina sportowa na olimpiadzie w starożytnej Grecji prawda fałsz Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:Historia, Sprawdziany i testy "Starożytna Grecja" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego.. Potrzebuje testów grupy A i B Antyczna Grecja Śladami przeszłości 1 .. Rzym w okresie wielkich podbojów 3.. Kultura mykeńska została stworzona przez: a) Kreteńczyków b) Karyjczyków c) Achajów d) Dorów 2. starożytnej Grecji (do Liceum rozszerzenie) .. Sprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś .. Starożytny Rzym - Wczoraj i dziś; Sprawdzian z historii klasa 5 dział 4 - Początki średniowiecza - Wczoraj i dziś .ROZDZIAŁ II.. Archiwum; Spodobał Ci się nasz serwis?. Najstarsze dzieje Grecji: Nanstarsze dzieje Grecji - notatka; Najstarsze dzieje Grecji - wykład ; Kultura minojska i mykeńska - prezentacja ; Porównanie cywilizacji minojskiej i mykeńskiej Polecam film: Starożytna Grecja - Jak powstało imperium Grecji Temat 2..

- grupa testu A i B "Prawo i prawa człowieka" sprawdzian po dziale 2.

Monarchie hellenistyczne 3.. W Rzymie był czczony po imieniem Eskulapa.Wybierz test z rozdziału Starożytna Grecja lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.. Podboje Aleksandra Wielkiego 2. .. Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Creazy_Moniczka / Pomoce naukowe (m.in. prezentacje, programy edukacyjne, kursy j zykowe, sprawdziany, arkusze maturalne i gimnazjalne) / Liceum- testy i vademecum / Historia / Starożytność / Test Starożytna Grecja.docZobacz 1 odpowiedź na zadanie: Test z II działu "Zrozumieć przeszłość" cz.1 ,dział Starożytna GrecjaPrzedstawiamy wpis zrozumieć przeszłość sprawdziany, który ma na celu pomoc w nauce historii.Ten podręcznik jest przeznaczony dla liceum i technikum wydawnictwa Nowa Era.. Połącz odpowiednie urzędy z ich krótkim opisem.I.. Ustrój polityczny republiki rzymskiej 3.. Temat 1.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test Starożytność, Grecja, Rzym i Biblia, Rozdział I podręcznika Przeszłość to dziś dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Rzym to miasto położone w południowej części Europy, niedaleko Morza Śródziemnego, na Półwyspie Apenińskim..

- grupa testu A i B "Społeczność lokalna i regionalna" sprawdzian po dziale 3.

Jednakże wpływ, jaki wywarły te dwie kultury na rozwój sztuki, literatury, techniki, prawodawstwa i kultury życia oraz wielu dziedzin nauki jest niekwestionowany.. Swoją ojczyznę nazywali Helladą, a siebie Hellenami.. Macie ?Starożytna Grecja - bez religii i dorobku kulturalnego (tematy te pojawią się osobno).. Ostatecznie nie wykorzystałem jej podczas lekcji, ale posłużyłem się częścią zadań na sprawdzian z tego działu.Historia Starożytny Rzym 1.. STAROŻYTNA GRECJA 1.. Kultura starożytnej Grecji 2.. Przybyli oni do Grecji w kilku grupach w II tysiącleciu p.n.e. 3.Czym zajmowali się pierwsi mieszkańcy Grecji?Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Proszę o pomoc .. Poleć go na FB.. Oryginalne materiały nie posiadają zabezpieczenia - znaku wodnego.Kartkówka dot.. STAROŻYTNY RZYM 1.. Przygotowanie do matury z historii sztuki - pytania z zakresu Starożytna Grecja, Rzym, Egipt + kultura egejska i etruska.. Wyjaśnił pojęcia (0-3 p): .. Podkreśl dyscypliny sportowe, w jakich konkurowali starożytni Grecy (0-4 p) rzut dyskiem, skok w dal, zapasy, piłka nożna, biegi, rzut oszczepem, kolarstwo, hokej 4.. Ostatnim z 7 królów panujących w Rzymie przed powstaniem republiki był: a) Romulus b) Tarkwiniusz Pyszny c) Tarkwiniusz Stary d) Numa Pompiliusz 2.. 5.SPRAWDZIAN KL.5 - STAROŻYTNA GRECJA imię i nazwisko .. Lektury - testy maturalne; ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt