Napisz w czasie przeszłym perfekt co robił anton w ciągu wczorajszego dnia
Zrobiłam zadanie domowe.Naprawdę nie warto przepisywać tego „na żywca", lepiej pomyśleć chwilę i napisać coś swojego.. od 7.00 z .. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej.. Wypracowanie jest na poziomie gimnazjum, może być pomocne jako podsumowanie tematu o czasie przeszłym Perfekt.. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer.. Zdania twierdzącePolecane teksty: 81% Opis pokoju po Niemiecku; 85% List prywatny.. Tworzenie Partizip II dla czasownikó regularnych.Napisz krótki tekst po niemiecku w czasie Perfekt.. Zjadłam śniadanie.. Określ ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia i podaj czas ich spożywania .. To co go charakteryzuje, to ścisły związek z teraźniejszością, a stosujemy go w następujących sytuacjach:Opis dnia z użyciem czasu przeszłego Perfekt Zasady budowania zdań w czasie przeszłym Perfekt Mój dzień w czasie przeszłym -----.. (3h) Czynności życia codziennego; słuchanie (rozumienie selektywne); mówienie: relacjonowanie wydarzeń z przeszłości; prośba o informację i udzielenie informacji na temat czynności życia codziennego (w czasie przeszłym) gramatyka: czas przeszły Perfekt z czasownikiem posiłkowym sein; 1.5, 2.2, 2.4, 4.1, 4.3, 5.3, 7.2, 8.1 .Napisz zdania w czasie przeszłym perfekt 1)wir sonnen uns.. Potem poszłam do szkoły.. Z góry dziękuję, każda odpowiedź bardzo mi pomoże.Czas Past Continuous opisuje przeszłe zdarzenia niedokonane, trwające w danym momencie w przeszłości, a także czynności odbywające się w tym samym czasie bądź przerwane przez inną czynność..

:cNapisz w czasie przeszłym perfekt co robił Anton w ciągu wczorajszego dnia Pobierz jpg.

10 dni.. Podziękuj Napisz do mnie!. Zjadłam obiad.. Podziękuj Napisz do mnie!. Minimum i maksimum funkcji kwadratowej w danym przedziale Wartość minimalna.. Plan dnia w załączniku, ma to być napisane według niego.. Gestern habe ich einen ganz normalen Tag gehabt.Napisz 15 zdań w czasie przeszłym perfekt o tym co robiłeś w wakacje!. 3.Napisz , co robił Anton w ciągu wczorajszego dnia stosując czas przeszły Perfekt.. W domu odpoczywałam.. Wiedza.. Zwroty i słownictwo pomocne w opisie swojego dnia:Przydatność 80% Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo.. Po zajeciach wracam o domu.. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom.. Perfekt i Präteritum to dwa czasy w języku niemieckim, w których mówi się o przeszłości.. Układając pytanie w czasie przeszłym Perfekt musicie trochę zmienić kolejność wyrazów w zdaniu, czyli: na pierwszym miejscu postawiłam czasownik posiłkowy, ponieważ nie mamy na razie żadnego słówka pytającego (tzw. W-Fragewort - są to słówka pytające).Napisz zdania w czasie przeszłym Perfekt.. 2.Wczoraj nakarmiłam chomika.. Podaj miejsca w których zwykle jadasz poszczególne posiłki i uzasadnij ich wybór.Zdania w czasie przeszłym Perfekt: Wczoraj rodzina Kraft miała pełne ręce roboty.. Po południu poszłam do domu.. 2010-03-05 20:31:02 Co robiłeś w poprzedni weekend napisz po niemiecku w czasie przeszłym perfekt 2012-12-07 19:06:19 napisz w czasie perfekt 2014-08-31 16:40:42O 7.45 ide do szkoły..

Czas przeszły Perfekt jest czasem przeszłym złożonym.

5.Wczoraj umyłam naczynia.. W wolnym czasie gram w squasha.. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam.. Następnie umyłam zęby i ubrałam się.. Jest to czas łączący w pewien sposób przeszłość z teraźniejszością.. np. ja grałem w piłkę ja grałem na kompie ja jezdziłem na rowerze niech ktoś pomorze!. 10 dni.. od 7.00 z .. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej.. Jak możecie to wytłumaczcie mi jak tworzy się zdania oznajmujące w czasie przeszłym perfekt.Napisz, co robił Anton w ciągu wczorajszego dnia stosując czas przeszły Perfekt.. Zobacz także.. Pozniej pomagam w przygotowaniu kolacji, sciele lozko i zmywam naczynia.. Używamy go również opisując rozwijającą się sytuację (np. tata - odkurzał , robił jedzenie w mikrofalówce mama - prasowała i włączyła zmywarkę Amelie - uczyła się matematyki , wstawiła pranie .Present Perfect to czas, który sprawia sporo trudności początkującym uczniom, głównie ze względu na to, że nie ma polskiego odpowiednika.. 4.Wczoraj obrałam ziemniaki.. Warto wiedzieć, że Perfekt jest tym popularniejszym i częściej używanym czasem - to nie znaczy, że używa się go zawsze.Obiad mam o 15:15.. Zobacz także.. Następnie dokończ historyjkę, wpisując około 5 zdań: Der tag ist sehr schól.. Robiło się ciemno.. TYLKO PO NIEMIECKU Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2012-09-29 11:04:03Kiedy używa się czas przeszły Perfekt, a kiedy Präteritum?.

W wolnym czasie gram w squasha.

od Petros259 23.04.2018Co robiłeś w poprzedni weekend napisz po niemiecku w czasie przeszłym perfekt 2012-12-07 19:06:19 Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt .. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Obejrzyj kolaż na stronie tytułowej i stosując czas przeszły Perfekt napisz, co robili mama, tata i Amelie.. 1.Wczoraj sprzątałam swój pokój.. 3.Wczoraj umyłam rower.. Po obiedzie spotykam się z przyjaciółmi.. Na obiad najchetniej jem zupe pomidorowa, a na drugie danie ziemniaki, mieso i salatke.. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej.. ( niemiecki ) 2011-05-22 15:06:49Potem umyłam się.. Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.. Wiedza.. Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer.. Składa się z dwóch części: a) z czasownika posiłkowego (haben lub sein), który odmienia się i stoi w zdaniu na miejscu orzeczenia; b) z imiesłowu Partizip II, który stoi na końcu zdania.. W wolnym czasie gram w squasha.Zadanie: napisz poniższe zdania w czasie perfekt z czasownikiem Rozwiązanie: wir sind an der post umgestiegen bist du schon einmal in der schweiz gewesen wann ist dein Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Dokończ zdania w czasie przeszłym Perfekt..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt