Charakterystyka dowolnej postaci literackiej
W mojej pracy chciałbym przybliżyć Ci drogi czytelniku postać niezwykłą i nie chodzi mi tu tylko o to, że jest ona mutantem, który nie powinien przeżywać żadnych odczuć poza głodem i .Każda charakterystyka składa się na: przedstawienie postaci, jej wygląd zewnętrzny, charakter, usposobienie i twoja ocena tej postaci.. 0 głosów.. Przytoczenie dowodów w swojej analizie.. Rozwój umiejętności napisania analizy bohatera utworu literackiego wymaga gruntownego przeczytania dzieła literackiego ze szczególnym uwzględnieniem tego, co autor ujawnia w charakterze bohatera poprzez dialogi, opisy i fabułę.Zadanie: napisz charakterystykę dowolnej postaci z książki ania z zielonego wzgórza.. Charakterystyka musi składać się z kilku elementów.. (2/2) Anna Stogowska.. Sam Don był wysoki i szczupły, bardzo zdrowy i sprawny.Najpierw wyjaśnijmy sobie, co to charakterystyka postaci.. Plan charakterystyki porównawczej nie odbiega szczególnie od planu zwykłej charakterystyki postaci.Różnica polega tylko na tym, iż w jednym akapicie mówimy o jednym bohaterze, w kolejnym poruszamy kwestię związaną z druga postacią.Kryteria oceny opisu postaci literackiej i rzeczywistej [klasy IV - VI] Numer kryterium Kryteria Liczba punktów I Obecność podstawowych elementów: 1. przedstawienie postaci 2. opis wyglądu zewnętrznego 3.Charakterystyka postaci - opis bądź przedstawienie postaci literackiej występującej w dziele literackim mające na celu prezentację tej osoby i analizę jej postępowania..

Napisanie charakterystyki postaci literackiej.

Zamknij.. 3.Zapoznanie uczniów ze sposobami charakteryzowania bohaterów w utworze literackim: Charakterystyka bezpośrednia i pośrednia oraz porównawcza.. Podziel sobie kartkę na pięć części i w każdej z nich napisz hasła opisujące daną postać (np. w charakterze postaci napisz: porywczy, szybko się denerwuje).Adam Cisowski - charakterystyka postaci, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lektury.. 3.Charakterystyka Geralta z Rivii (Napisz charakterystykę dowolnej postaci literackiej, dowodząc że warto ją przedstawić w teatrze lub w filmie. ). Charakterystyka postaci - opis bądź przedstawienie postaci literackiej występującej w dziele literackim mające na celu prezentację tej osoby i analizę jej postępowania.Jak sama nazwa wskazuje opisujemy również charakter postaci oraz to, co lubi i czego nie lubi robić a także jej nawyki, przyzwyczajenia.Jeśli to bohater literacki, pamiętaj, aby podać, z jakiej książki pochodzi i kto jest jej autorem..

Jak napisać charakterystykę postaci literackiej?

Napisz charakterystykę dowolnej postaci literackiej, której postawa i wybory życiowe budzą Twój sprzeciw.. Analizie podlega nie tylko zewnętrzny wygląd prezentowanej osoby (jak w wypadku opisu postaci), lecz również jej sposób zachowania, charakter, intelekt, styl życia i wyznawane poglądy.Kryteria oceny charakterystyki postaci literackiej Kryteria Punktacja I TEMAT (0 - 9)* 1.. Obejmuje prezentację postaci literackiej, tworzenie jej portretu psychologicznego.Zadanie: charakterystyka dowolnej z postaci z filmu pt 4 piętro.. Charakterystyka.. Plan charakterystyki wstęp rozwinięcie (wygląd zewnętrzny, usposobienie, cechy intelektu, cechy charakteru, zainteresowania) zakończenie 4.. Sprawdź w Sciaga.pl.. Uzasadnij swój wybórDodaj nowe hasło do słownika.. Może wydawać się banalnie prosty, ale nawet wtedy nie łap od razu za pióro.. Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej.. Pamiętaj, aby nowe definicje były krótkie i trafne.. Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe musi zostać zweryfikowane przez.Jak rozumieć temat.. Opis wyglądu zewnętrznego (sposobu mówienia, poruszania się) 0 - 1p.. Poprawne nazwanie, opisanie cech charakteru (usposobienia, umysłowości) 0 - 1p..

Właśnie w tym artykule pomogę Ci .. postaci 0 - 1p.

Anna w ostatnich latach życia matki była jej powierniczką i pomocą.Obserwowała życie kobiety, która nadal tęskniła za Rosją, lecz szczerze pokochała ojczyznę swego męża.Przedstawienie postaci (co najmniej dwie informacje o każdej.. Zgodność pracy z tematem 0 - 1p.. Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła „charakterystyka danej postaci, np. literackiej" możesz je dodać za pomocą poniższego formularza.. Zubożały szlachcic, dzielił swą prowincjonalną posiadłość w La Manczy z siostrzenicą, służącą i pracującym w obejściu parobkiem.. Charakterystyka to dłuższa forma wypowiedzi.. B.Jeżeli zadaniem jest stworzenie charakterystyki postaci, która stanowi jednego z bohaterów przerabianej lektury,warto już podczas jej czytania zaznaczać sobie niewielkimi karteczkami odpowiednie fragmenty, w których został zawarty opis wyglądu, czy charakteru, a także inne pokrewne informacje.Uczeń tworzy spójne wypowiedzi ustne (monologowe i dialogowe) oraz pisemne w następujących formach gatunkowych: urozmaicone kompozycyjnie i fabularnie opowiadanie, opis sytuacji i przeżyć, zróżnicowany stylistycznie i funkcjonalnie opis zwykłych przedmiotów lub dzieł sztuki, charakterystyka postaci literackiej, filmowej lub rzeczywistej, sprawozdanie z lektury, filmu, spektaklu i .Wtedy różnica pomiędzy omawianymi postaciami wyłoni się sama..

Przedstawienie postaci (co najmniej cztery informacje) 0 - 1p.

Jak sama nazwa wskazuje opisujemy również charakter postaci oraz to, co lubi i czego nie lubi robić, a także jej nawyki, przyzwyczajenia.Zobacz jak napisać charakterystykę, jaki układ elementów zastosować, jakie występują jej rodzaje, zapoznaj się z przykładem charakterystyki.. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Treść.. Dokładnie czytaj temat!. z nich) 0 - 1p.. Jest przekonany, że ojciec go nienawidzi, obwinia się o śmierć matki, nie może chodzić, wie, że wkrótce.To wszystko budzi u czytelnika współczucie, mimo wad, jakie ma chłopiec.. 4.uczniowie uzupełniają tabelę, wpisując cechy swoje i swojego przyjaciela.Tag: Charakterystyka postaci literackiej.. Porównanie co najmniej trzech cech charakteru opisywanych.. Don Kichot - charakterystyka niezwykłej postaci literackiej Don Kichote był to mężczyzna w wieku około pięćdziesięciu lat.. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.. Najważniejsze, to dokładnie przeanalizować temat .Jak napisać charakterystykę.. Definicja charakterystyki 2.. W mojej pracy chciałbym przybliżyć Ci drogi czytelniku postać niezwykłą i nie chodzi mi tu tylko o to, że jest ona mutantem, który nie powinien przeżywać żadnych odczuć poza głodem i .Ocena postaci: Przykry dla otoczenia, rozhisteryzowany, egoistyczny Colin w gruncie rzeczy jest bardzo nieszczęśliwy.. Sprawdziany, Kartkówki, Dyktanda.. Tutaj znajdziesz największą w Polsce bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Posiadamy prawie 100 tysięcy materiałów dla gimnazjum, szkoły średniej oraz z zakresu studiów-Ocena postaci ( własne odczucia i własne zdanie na temat opisywanej osoby).. Początek pracy.. Nauczyciel znowu zadał charakterystykę postaci, a ty masz z nią problem?. Odmiany charakterystyki indywidualna, porównawcza, zbiorowa autocharakterystyka bezpośrednia, pośrednia postaci rzeczywistej i postaci literackiej 3.. 415 wizyt.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyliCharakterystyka Postaci.. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .1.. Ze względu na sposób charakteryzowania wyróżniamy charakterystykę: - bezpośrednią - narrator wprost prezentuje postać - pośrednią - wiedza o postaci wynika z ukazanych myśli, wypowiedzi i zachowań postaci oraz z komentarzy innych osób..Komentarze

Brak komentarzy.