Krótki plan wydarzeń tułaczki odyseusza
Napotkali jednak niepomyślne wiatry, które zapędziły ich do krainy Kikonów.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. 80% Tułaczka Odyseusza - "Odyseja" plan wydarzeń; 84% Epos; 85% Antyk - opracowanie na powtórkę i do matury; 82% Cechy eposu homeryckiego na przykładzie „Iliady" i „Odysei""Odyseja" tułaczka Odysa - plan wydarzeń.. Bogini Atena tymczasem udaje się na Itakę do Telemacha, syna Odyseusza, by skłonić go do podjęcia poszukiwań ojca.1.. 2.Zadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Mam napisać krótki plan wydarzeń Tułaczka Odyzeusza.„Odyseja", której autorstwo przypisuje się jednemu z najwybitniejszych starożytnych twórców greckich, Homerowi, opowiada o losach wybitnej jednostki - króla Itaki, Odyseusza, który w trakcie swej dziesięcioletniej tułaczki przeżywa wiele dramatycznych i fantastycznych przygód.. Charakteryzuje się ogromną cierpliwością, gdyż przez cały okres tułaczki Odysa, czeka na powrót męża..

Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1.

Zgromadzenie mieszkańców Itaki na rozkaz Telemacha.. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, c) przedstawienie się imieniem "Nikt", d) zjedzenie kilku osób przez olbrzyma, e) podstęp OdyseuszaPlan wydarzeń.. Opuszczenie Troi; 2.. Żeglując po morzu Sycylijskim statki Odyseusza przybyły do ziemi urodzajnej.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. Grabież miasta Ismaros a) atak i pozostanie na brzegu, b) zemsta Kikonów z głębi kraju 3.. 84% "Non Omnis Moriar", czyli "Nie Wszystek Umre" Sprawdzone hasła:Streszczenie krótkie.. Opuszczenie Troi; 2.. Po zakończonej wojnie trojańskiej dwanaście statków Odyseusza rusza w podróż do Itaki.. 7)Podstępne.„Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi.. 2010-02-02 19:46:45 możecie mi napisać plan wydarzeń _ 2009-01-22 15:44:51 Podacie mi krótki plan wydarzeń ?błagam 2011-04-19 20:46:07Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Ułóż plan wydarzeń tułaczka odyseusza 2013-02-07 18:32:12" tułaczka odyseusza" -> plan?. poleca 74 % .. 80% Tułaczka Odyseusza - "Odyseja" plan wydarzeń; Polecane teksty: 85% Wprowadzenie kontroli internetu jest rzeczą potrzebną..

b) przyczyny tułaczki Odyseusza.

a) rady dla Telemacha.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. Zgromadzenie bogów.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.. Nie mógł on jednak zostać przy Penelopie i dziecku, poni.Tułaczka Odysa - streszczenie.. Akcja rozpoczyna się od narady bogów, którzy zlitowali się nad więzionym przez nimfę Kalipso Odyseuszem i postanowili mu pomóc.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Cele operacyjne: Po lekcji uczeń potrafi: - redagować plan ramowy wydarzeń, - przekształcać plan ramowy w szczegółowy, - podać treść utworu J. Parandowskiego Tułaczka Odyseusza, - konstruować mapę skojarzeń do słowa podróż, - podawać synonimy wyrazu podróż, - tworzyć mapę mentalną, - czytać tekst ze zrozumieniem.Zadanie: proszę o streszczenie tułaczka odyseusza ale krótko pris Rozwiązanie:tułaczka odysa streszczenie mitu podczas gdy wybuchła wojna trojańska, jeden z jej uczestników, odyseusz doczekał się syna nie mógł on jednak zostać przy penelopie i dziecku, ponieważ jego obowiązkiem była obrona grecji zaraz po podstępie z koniem i upadku troi, bohater wyruszył w drogę powrotną .Streszczenie mitu o tułaczce Odyseusza.. a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso..

... 83% Plan wydarzeń "Tego obcego".

Musiał porzucić wszystko, co kochał i udać się na wojnę pod Troją.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.. 2011-04-19 16:11:13; Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. Akcja rozpoczyna się od narady bogów, którzy zlitowali się nad więzionym przez nimfę Kalipso Odyseuszem i postanowili mu pomóc.. "Odyseja" tułaczka Odysa - plan wydarzeń.. Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.Plan wydarzeń: 1) Droga powrotna do Itaki 2) Przebywanie w kraju Lotofagów 3) Wyspa Cyklopów 4) Oślepienie cyklopa Polifema przez Odyseusza 5) Pobyt u Lajstrygonów 6) Atak na statki 7) Wyjazd do czarodziejki Kirke 8) Zejście do podziemi 9) Spotkanie duszy Tejrezjasza 10) Wyjście z podziemi 11) Spotkanie niebezpiecznych syrenPenelopa jest żoną Odyseusza, która wiernie czeka na powrót męża, mimo obecności licznego grona adoratorów..

4.Streszczenie wydarzeń w utworze.

Dzieło, powstałe w VIII wieku p.n.e, jest - obok „Iliady" - największym osiągnięciem .Zadanie: plan wydarzeń książki quot przygody odyseusza quot Rozwiązanie: 1 udział króla itaki w wojnie trojańskiej podstęp odyseusza wprowadzenie konia do miasta Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Możecie napisać plan ramowy mitu tułaczka Odyseusza?. Odyseusz mieszkał w rodzinnej Itace wraz z żoną Penelopą i niedawno urodzonym synkiem Telemachem.. c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki.. 2) Rejs po morzu Egejskim.. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, d) zjedzenie kilku osób przez olbrzyma, e) podstęp .Trzeba podać przygode i krótki jej opis.. a) przemówienie młodzieńca.. plan-wydarzeń; tułaczka-odyseusza; zadanie dodane 15 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika agus0000 (40) [Szkoła podstawowa] edycja 15 listopada 2010 przez użytkownika -KaI- .. .wspomnienie odyseusza z tułaczkiNapisz plan tułaczki odyseusza 2012-04-30 10:32:45 Napisz według planu streszczenie opowiadania o przygodzie Odyseusza na wyspie Kiklopów .. Cyklopi a) wyprawa w głąb wyspy i do jaskini jednego z Cyklopów, b) pożarcie kilku ludzi przez Polifema, c) upicie i wyłupienie oka olbrzymowi, d) ucieczka pod baranami, e) wyjawienie imienia Odyseusza, f) klątwa, 5.Podczas gdy wybuchła wojna Trojańska, jeden z jej uczestników, Odyseusz doczekał się syna.. 1) Udział Odysa w wojnie trojańskiej.. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny.. Wizyta Ateny w domu Odysa.. 6) Upicie się olbrzyma i oślepienie go.. poleca 75 % .. Przepłynęli całe morze Egejskie.. Żołnierze Odyseusza zrabowali tamtejsze miasto, podczas bitwy wiele ludzi Odyseusza zginęło i musiał on uciekać z wyspy.. Wypłynięcie z Troi, 2.. Bogini Atena tymczasem udaje się na Itakę do Telemacha, syna Odyseusza, by skłonić go do podjęcia poszukiwań ojca.Mit o Odyseuszu - streszczenie.. 5) Żołnierze Odyseusza padają ofiar potwora.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.. 3) Przybycie na ląd.. 84% Hobbit, czyli tam i z powrotem; Sprawdzone hasła: tułaczka Podróże .Streszczenie krótkie.. Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1.. Jest odważny i odpowiedzialny, ponieważ podczas nieobecności ojca, sprawuje opiekę nad matką.. 2012-10-05 20:49:39; Napisz dość ogólny składający się minimum z 6 punktów plan wydarzeń lektury "Kamienie na szaniec"?. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.. Wszystko należało do cyklopów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt