Napisz opowiadanie twórcze o prometeuszu
Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Wszystko zależy od Twojej inwencji .Co to jest opowiadanie?. Np.: Pewnego dnia, późnym popołudniem umówiłem się z kolegą.opowiadanie twórcze składa się ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia ( zwróć uwagę na ich proporcje - wstęp i .. Prometeusz Tezeusz Ariadna Persefona Orfeusz Zad.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Prometeusz stworzył człowieka.. Każdy temat będzie wymagał odwołania się do obowiązkowej lektury szkolnej ORAZ/LUB do utworu bądź utworów samodzielnie wybranych przez ucznia.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Przyszła pora na opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Masz wiele możliwości.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Człowiek ten był słaby i bezbronny wobec potęgi przyrody, której nie rozumiał.Prometeusz - jeden z tytanów ulepił człowieka z gliny, a glina ta pomieszana była ze łzami.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.Stworzenie człowieka..

Spróbuj napisać krótkie opowiadanie (ćw.

Duszę ludzką ukształtował z niebiańskiego ognia.. W ty czasie wiele się w ich życiu zmien.Użyj swej nieograniczonej wyobraźni i napisz opowiadanie twórcze z elementami fantastycznymi o zaginięciu księżyca, 3. Przyjrzyj się wylosowanej karcie.Użyj swej nieograniczonej wyobraźni i napisz opowiadanie twórcze o tym, co mogło się wydarzyć w lesie., 4.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Mit o Prometeuszu - Streszczenie .. Henryk Sienkiewicz ignacy krasicki interpretacja j.w. goethe jak napisać wypracowanie jak pisać wypracowanie maturalne Jan kochanowski juliusz słowacki matura matura pisemna z angielskiego matura rozszerzona angielski matura z angielskiego mickiewicz konrad wallenrod mickiewicz pan tadeusz opis .. Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. To nic trudnego- musisz tylko np. przenieść znanych bohaterów z mitologii lub przypowieści w czasy współczesne lub przedstawić inną wersję wydarzeń, czy też wymyślić dalsze losy tych postaci.. Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca..

(Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści).

Proszę wybrać jeden temat.. Stań się teraz baśniopisarzem.. Następnie odczytaj z uwagą opowiadanie str.270 o „ Dedalu i Ikarze inaczej".. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. W opowiadaniu mogą pojawić się postaci drugoplanowe, opisy, refleksje.. Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Traktował ludzi jak swoje dzieci, które bardzo kochał.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Ćwiczenia - do wyboru.. Możesz ( ale nie musisz) .a) tematu o charakterze twórczym (np. opowiadanie twórcze) oraz b) tematu o charakterze argumentacyjnym (np. rozprawka, artykuł, przemówienie).. Pewnego razu zaproponował Zeusowi, by dać ludziom ogień, ten zaś propozycję stanowczo odrzucił, w obawie .Zadanie: napisz krótką notatkę o prometeuszu tytanie Rozwiązanie:prometesz był tytanem który stworzył człowieka aby pomóc mu w przetrwaniu na ziemi wykradł z olimpu dla nich ogień a gdy oszukał bogów składając ofiarę z tłuszczu i kości zeus skazał go na okropne cierpienie został przykłuty do kaukazu i sęp wyżerał mu wątrobe, która codzień odrastałaOpowiadanie twórcze O Dedalu i Ikarze inaczej DziaÐo sie to h) staroŽgtnej Grecji, niedaleko Kretg, ale tak danno temu, Že nie niadomo,jak naprat.ode bg}o. Kreteýczgcg, którzg tego ranka spaceronali nad morzem, spostrzegli dnóc szgbujqcgch émia}kóh) z Rielkimi skrzgdÐami rzgmoconangmi rzemieniami do ramion.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?.

Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.

Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa.Człowiek Prometeusza był o wiele słabszy od tytanów, był trzy razy niższy, jego ciało ledwo się trzymało na wątłych nogach, a kruche kości pękały pod choćby najmniejszym ciężarem.Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. Napisz współczesną wersję przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.. 1-22 2021-01-14 14:25:46; Nagrania gwarowe - Polskie teksty gwarowych z ilustracją dźwiękową 2021-01-13 13:07:34; Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Prometeuszu .. Z tarasu pałacowego rysował się widok na Korynt.. Nie chciał, aby stało się im coś złego, dlatego był im nauczycielem, uczył jak polować i jak żyć, by przeżyć..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Napisz własne baśniowe opowiadanie.Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Nie widzieli się ze sobą od kilku miesięcy.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule.. 8, rys.1) , wykorzystując przypowieść o Samarytaninie.. Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. Z jednej strony był port, który pękał od okrętów, a z drugiej strony dzielnice przemysłowe.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Ogień natomiast skradziony został z iskier z rydwanu słońca.Twór Prometeusza był jedynie zewnętrznie podobny do bogów.. Po raz kolejny Prometeusz udał się po ogień niebieski.. Napisz inne zakończenie mitu.. Prometeusz nauczał człowieka jak mądrze korzystać z ognia, przekazywał wiedzę o liczbach, nauczył go też pisać.Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Napisz plan wydarzeń ukazanych w "Dziadach" cz.II.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Człowiek nie miał ich siły, był bezbronny i nieświadomy.. - zagadki.. Wrócił na ziemię i ofiarował go ludziom.. Określ czas i miejsce akcji.Przydatność 65% Mit o Prometeuszu.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.2.. Był on bardzo bogaty i otoczony kręgami starodrzewu.. Język polski "oblicza epok" 1.1 zakres rozrzezony str.310 zad.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. ( Mitu o Dedalu i Ikarze już nie wybierasz, bo opowiadanie na jego temat analizowaliśmy na lekcji).. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.Zapoznaj się wzorcową konstrukcją opowiadania twórczego ze str. 269 w podręczniku.. Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt