Plan szczegółowy historii wojny trojańskiej
Szczegółowy plan wydarzeń: 1.. 6.Musze napisać plan szczegółowy mitu ,,Historia Wojny Trojańskiej,, Plan powinien mieć około 20 punktów (nie mniej niż 18).. 5.c) uczestnicy wojny trojańskiej, d) wyjście z Hadesu, e) ponowna wizyta u Kirke; 10.. Na dworze spartańskim podejmowano gościa bardzo serdecznie, Menelaos przyjął królewicza trojańskiego z honorami.Przydatność 75% Historia wojny Trojańskiej - plan wydarzeń.. a) powszechna mobilizacja.. a) bez Achillesa Grecy nie wygrają.. 7.Mit o Wojnie Trojańskiej plan wydarzeń .. Wesele Peleusa i Tetydy w pieczarze centaura Heirona.. Wojna Trojańska - plan wydarzeń .. Wojna Trojańska - plan wydarzeń .1 HISTORIA WOJNY TROJAŃSKIEJ Boginka morska Tetyda była tak piękna, że Dzeus i Posejdon, kiedy byli jeszcze kawalerami, ubiegali się o jej rękę.. Ściągi .. Wybierz, czego potrzebujesz .. Został on opowiedziany w formie poetyckiej przez Homera w wielkim eposie pt. „Iliada" i stał się natchnieniem dla całej kultury śródziemnomorskiej.Historia Język polski .. Kiedy jednak dowiedzieli się, że dziecko, które urodzi, przewyższy swojego ojca, zrezygnowali z ubiegania się o jej rękę.Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków dziesięcioletnie oblężenie Troi przez Achajów.Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.Menelaos odwołał się do pomocy swego brata Agamemnona, króla Argos i Myken, oraz wszystkich książąt achajskich.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń Streszczenie Tetyda, jak głosiła przepowiednia, na świat miała wydać syna, który będzie potężniejszy niż jego ojciec.Mit o wojnie trojańskiej - opracowanie (interpretacja, bohaterowie, motywy) Mit o wojnie trojańskiej to jedna z najważniejszych bohaterskich opowieści Greków..

Historia wojny Trojańskiej.

Z góry dziękuje za pomoc.3.. Pojedynki Greków i Trojan.. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Streszczenie i plan wydarzeń Zaliczaj.pl.. Bohater między Scyllą a Charybdą: a) utrata sześciu towarzyszy; 12.. 2010-09-04 21:13:02; Jak doszło do wojny trojańskiej 2014-10-06 17:00:28; znacie historię wojny trojańskiej?. 85% Historia wojny trojańskiejHistoria wojny Trojańskiej Plan wydarzeń 1.. 9.Troja przez prawie 10 lat broniła się przed Grekami, wśród których pewnego dnia wybuchła zaraza - była to zemsta Apolla za porwanie jego Chryzeidy przez króla Agamemnona.Historia (132507) Inne (31305) Język Kaszubski .. Odyseusz-król Itaki,mąż Penelopy,ojciec Telemacha,bardzo dobry wojownik,bohater wojny trojańskiej.. Na wesele zaproszono wszystkich bogów poza Eris, boginią niezgody.Wojska greckie zebrały się pod wodzą Agamemnona, brata Menelaosa.. Języki .. Wyspa boga Słońca: a) złe przeczucia Odyseusza, b) zabicie byków Heliosa, c) kara,Test Wojna trojańska, Wojna trojańska podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Historia wojny trojańskiej - plan wydarzeń, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studiaTroja, Ilion (gr.. Historia wojny Trojańskiej Plan wydarzeń 1..

Początek wojny trojańskiej.

- Pytania i odpowiedzi - Język polski .. Matematyka Polski Niemiecki Angielski Przyroda Historia Chemia Fizyka Biologia Geografia WOS Wideolekcja Technika EDB.Znajdziesz pod tym linkiem: Mit o wojnie trojańskiej - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło - strona 2 Na stronie używamy cookies.. poleca 83 % 1342 głosów.. Streszczenia lektur .. Wiedza o społeczeństwie .. 83% Historia wojny Trojańskiej - plan wydarzeń.. Powrót Parysa na dwór królewski.. Antyk i Biblia Wypowiedzi pisemne.. wojna trojańska.. 2010-05-11 .🎓 Szczegółowy plan wydarzeń mitu o wojnie trojańskiej.. Wobec wielkiej wojny, która miała się rozegrać ściągali najwięksi wojownicy - brakowało tylko jednego, Achillesa.. Ale ostrzegła ich Temida przypominając starą przepowiednię, że owa śliczna panna urodzi syna, który będzie potężniejszy od swego ojca.Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej Bogini morska Tetyda była tak piękna, że zarówno Zeus i Posejdon starali się o jej rękę.. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa..

83% Plan ramowy "Wojny trojańskiej".

Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa.. Stanowi ona główny temat Iliady Homera i jest inspiracją dla wielu artystów.. Odys u wyroczni delfickiej - informacje.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. 75% Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej według Mitologii J. Parandowskiego.. Nakłonić go do udziału w największej wojnie starożytnej miał Odyseusz, sprytny król Itaki.Mitologia - Mit o wojnie trojańskiej Bogini morska Tetyda była tak piękna, że o jej względy rywalizowali Zeus oraz Posejdon.. Podróż ku Wyspie Syren: a) zatkanie uszu towarzyszy woskiem, b) przywiązanie Odyseusza do masztu; 11.. Plan wydarzeń Napisz szczegółowy plan wydarzeń z wojny trojańskiej Jana Parandowskiego .Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. 85% Wojna Trojańska - plan wydarzeń.. Wesele Tetydy i Peleusa.. Właśnie tej historii zawdzięczamy związki frazeologiczne typu: pięta Achillesa i koń trojański.. Pytania .. b) wyprawa Odysa na dwór Likomedesa, by zabrać Achillesa na wojnę.. Musze Z Polskiego Napisać Plan Wydarzeń Wojny Trojańskiej.. Ten Plan Musi być mało szczegółowy i tylko wypisać najważniejsze informacje.W ten sposób Grecy odnieśli zwycięstwo i zakończyła się dziesięcioletnia wojna.. Wyruszenie z Itaki Odyseusza: a) .Sprawca wojny trojańskiej?. Mit stanowi opowieść o wojnie, która wywołana była pośrednio przez próżne boginie..

- Plan wydarzeń wojny trojańskiej: 1.

Ich zapał ostudziła Temida przypominając, że Tetyda urodzi syna potężniejszego niż jej ojciec.Historia wojny trojańskiej - streszczenie ostatnidzwonek.pl, W Tetydzie, bogince morskiej z powodu jej urody kochali się bogowie, jednak przepowiednia mówiła, że urodzi syna potężniejszego od ojca, dlatego postanowiono wydać ją za śmiertelnika.Historia (132408) Inne (31272) Język Kaszubski (181) Język Polski (390440) .. Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa.. Aby zrozumieć wydarzenia opisane w Iliadzie - poemacie o dziejach wojny trojańskiej (Ilion to po grecku Troja) - należy cofnąć się w czasie znacznie wcześniej, do wesela księcia tesalskiego Peleusa i pięknej boginki Tetydy.. Rozbicie obozu pod murami Troi.. 2009-09-27 14:36:29; Musze Z Polskiego Napisać Plan Wydarzeń Wojny Trojańskiej.. 2010-10-14 11:59:12; Bohaterowie wojny trojańskiej 2009-12-11 21:21:47; Jak doszło do wojny trojańskiej.. b) Agamemnon obrany wodzem wyprawy.. Wypracowania .. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. Przedstawieni w micie ludzie to postaci niezwykle dzielne, ale i też niezwykle uparte.. Powrót Parysa na dwór królewski.. Pozostałe .. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.Mit o wojnie trojańskiej to opowieść o jednym z największych konfliktów starożytność..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt