Sprawdzian z lektury opowieść wigilijna
MożnaZobacz co wiesz o tej lekturze.. Serwis zamknięty.. Po co przyszedł siostrzeniec Scrooga ?. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2.Charles Dickens, "Opowieść wigilijna" - test z lektury.. Szukaj.. Jego siostra zmarła zostawiając syna Freda.. 6.kIm był gółówny bohater 7.. Jak dobrze znasz treść lektury "Opowieść Wigilijna".. Lektury Opowieść wigilijna / Opowieść wigilijna - streszczenie i test.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. sciaga.pl menu.. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Opowiadanie ukazało się w 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha - ich prezentacja na tej stronie.. Czas i miejsce akcji.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i .Wybierz test z rozdziału Opowieść wigilijna - streszczenie i test lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Wszyscy starają się odświętnie ubrać.. Sprawdź swoją wiedzę.. To nie ulegało wątpliwości.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Przerwij test.. Ściągnij załącznik:Z tytułowym bohaterem komedii Moliera Skąpiec, z panem Mudrowiczem, bogatym, zgorzkniałym, bezwzględnym człowiekiem z Szaleństw panny Ewy Kornela Makuszyńskiego..

Streszczenie lektury "Opowieść wigilijna".

Rozwiąż test!Scrooge i Cratchit Geneza dzieła.. POWODZENIA.. Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlategoProszę o odpowiedzi do tych pytań.Bo za jakiś czas w szkole będę miał test ze znajomości lektury "Opowieść Wigilijna" a być może się pojawi któreś pytanie z tych wyżej.. Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.. Odniesienia do tradycji literackiej w powieści Jadro .Geneza utworu i gatunek.. Magdalena Cupryjak-Puchała; Kartkówka z wiedzy o lekturze "Ten obcy" Małgorzata Sztuczka Kartkówka z zakresu fonetyki wraz z kluczem odpowiedzi Emilia Łukawska; Kartkówka ze zdań złożonych podrzędnie i współrzędnie.Opowieść wigilijna - treść lektury.. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Praca domowa Pieniądze szczęścia nie dają - na przykładzie Opowieści wigilijnej ustosunkuj się do tych słów.. 8. z kim mieszkał główny bohater 9. kto odwiedził w nocy scoorga ?Opowieść wigilijna • Testy i opracowania lektur • pliki użytkownika fretkafredziu przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Leksykon lektur Dickens Charles John Huffman.pdf, Ebenezer Scrooge.jpgKsiążka Opowieść Wigilijna opowiada o samotnym skąpcu Scroogu który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze gdyż uważał to za..

Dickensa Opowieść wigilijna.

Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. Opowiadania 9 Szukaj Dodaj Zaloguj „Opowieść wigilijna" - test trudny.. swoim wypracowaniu wykorzystaj wnioski z analizy załączonych fragmentów Jądra ciemności Josepha Conrada i wiedzę z lektury utworu.. Jak nazywał się współnik Scrooge'a ?. Super!Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Opowieść wigilijna test z treści.. profil Język polski.. Jest jedynym synem siostry Ebenezera.Test Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński 1 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2 Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test Antygona - Sofokles 3Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie..

Jak dobrze znasz treść lektury "Opowieść Wigilijna".

Przetestuj swoją wiedzę.Sprawdziany i testy-> Język polski.. CZĘŚĆ PIERWSZA ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda.. Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a .Ebenezer Scrooge - bohater główny, człowiek w podeszłym wieku, w chwili rozpoczęcia się akcji utworu jest właścicielem kantoru, prawdopodobnie jest bogaty Fred - bohater epizodyczny, siostrzeniec Ebenezera Scrooge'a.. Opowieść wigilijna - Lektury - Język polski dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.plKarty pracy, kartkówki, sprawdziany / Kartkówka - znajomość treści lektury - "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" październik 6, 2016 ; Kartkówka - znajomość treści lektury - "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" Podgląd załącznika.. Kto jest autorem książki ''Opowieść wigilijna'' 2.w jakim mieście toczy się akcja książki 3.kto jest głównym bohaterem książki 4.W okresie jakich świąt toczy się akcja książki ?. (Bożego Narodzenia) Kogo obwiniał Scrooge o wymyślenie świat Bożego Narodzenia?1.. Czy pamiętasz, co spotkało Scrooge'a w Boże Narodzenie?. Scrooge, wspólnikDużo muzyki, spotkania z przyjaciółmi, towarzyskie zabawy (ciuciubabka, fanty).. 5.Gdzie pracuje główny bohater książki ?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. "Opowieść Wigilijna"!.

Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.

DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. Społeczność .. (O pomnażanie swojego majątku) Jakich świąt nie lubił Scrooge?. test > Opowieść wigilijna - streszczenie i test.. (Ludzi, dzieci) O co dba najbardziej Scrooge?. Udostępnij.. Kartkówka z lektury W pustyni i w puszczy Anna Maraj; Kartkówka z tresci "Makbeta".. Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, że Marley umarł.. UWAGA!. Bohaterowie.. Wanisz 2 lata temu.. Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.. Streszczenie lektury "Opowieść wigilijna".Praca klasowa dotycząca lektury Ch.. Jest to człowiek w starszym wieku, który mieszka w Londynie.. GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa.. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Zobacz: Inspirując się Opowieścią wigilijną, napisz współczesne ­opowiadanie.Głównym bohaterem "Opowieści wigilijnej" jest Ebezener Scrooge.. Oprócz niego Ebezener nie ma żadnej rodziny.. Ebenezer Scrooge, Fred - siostrzeniec Scooge'a i jego żona, Jakub Marley - duch przyjaciela i wspólnika Scrooge'a, Bob .„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Za dwa dni mam z tego sprawdzian :)Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Zobacz: Przedstaw kolejne zjawy pojawiające się w domu Scrooge'a (Opowieść wigilijna)Pytania do lektury „Opowieść wigilijna" Kiedy dzieje się akcja opowieści wigilijnej?. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś wiadomości o tej lekturze np.plan wydarzeń to proszę tu pisać Post został pochwalony 0 razyTestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Test Opowieść wigilijna .. Skomentuj..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt