Sprawdzian balladyna pdf
Skomentuj.. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Kim jest Grabiec?. Przeczytaj uważnie tekst wstępny i wszystkie polecenia.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. W serwisie m.in.: katalog, baza korepetycji, ćwiczenia, testy, egzamin, matura, wypracowania, forum .Przykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.a) 1 b) 4 c) 7 d) 10 9) Kim staje się tytułowa bohaterka pod koniec powieści?. Poniżej znajdziecie przykładowe .Egzamin ósmoklasisty.Przyglądamy się portretowi dziewczynki - plik pdf Załącznik nr 10.. Jak ginie Balladyna?Balladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu.. autor: Elżbieta Chrostowska aktualizacja treści: 09.07.2017. obsługa internetowa testu: Zbigniew Mroczkowski, Radziłów 2003-15.. Cienił już różne ludzi niebyłych wyszły ze mgły przedstworzenia i otaczają mnie ciżbą gwarzącą: potrzeba tylko, aby się zebrałyTest o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna Co wiesz o autorze Balladyny..

Co robi balladyna by zdobyc wladze?

Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. a) Nimfą b) Królową c) wciąż jest zwykłą dziewczyną ze wsi d) bezdomnym 10) Czego Balladyna pragnęła najbardziej a) Bogactwa i władzy b) spokojnego i skromnego życia z rodziną c) Życia jako żona Kirkora 11) Jak zginęła Balladyna?BALLADYNA, córka ALINA, córka FILON, pasterz GRABIEC, syn zakrystiana FON KOSTRYN, naczelnik stra Ŝy zamku Kirkora GRALON, rycerz Kirkora KANCLERZ WAWEL, dziejopis PA Ź POSEŁ ZE STOLICY GNEZNA OSKAR śYCIEL S ĄDOWY LEKARZ KORONNY Pany, rycerze, słu Ŝba zamkowa, wie śniacy, dzieci OSOBY FANTASTYCZNE GOPLANA nimfa, królowa Gopłapunkt .Przydatnosc 85% Balladyna-sprawdzian.. Co wstrząsało poetą w 1827?. Alina zostala zabita przez siostre.Jesli chcesz miec 4 .Kto jest autorem ''Balladyny''?. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach?. Alicja Guziel 1.. BloodyBlack 2 lata temu.. Kim jest Goplana?. Na karcie odpowiedzi wpisz swoje imię i nazwisko.. Ostatnia modyfikacja 17 maja 2015 r. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.W balladynie i Alinie 19..

Sprawdzian 1 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 1 - plik pdf.

175 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Czy zabila kogos jeszcze .Juliusz Słowacki, Balladyna.. Co chcialbys w sobie zmienic?. Udostępnij.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Balladyna mówiąc: "Zastawić stoły na rynkach stolicy", miała na myśli: a) Kraków, b) Poznań, c) Gniezno.. Czym Balladyna zakrywa znamię na czole?. 051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna jest tylko epizodem wielkiego poematu w rodzaju Ariosta, który ma się uwiązać z sześciu tragedii, czyli kronik dramatycznych.. Jesli bedziesz miala jakies pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrocili do miasta, aby1.. Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. Główny rywal Mickiewicza.Test wiedzy - „Balladyna"!. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3..

sprawdzian z balladyny 3 gimnazjum ... Balladyna - sprawdzian znajomosci lektury (12. wersji krotkiego testu ) Oprac.

Kto ginie w walce o zamek?. zbieraja maliny 20.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. sprawdzian wiadomosci z balladyny ( sprawdzian_wiadomosci_z_balladyny.pdf ) .. ze bez tego narzedzia nie da sie kontrolowac postepow w nauce i motywowac do wiekszego wysilku.Balladyna-sprawdzian.. Kto mieszkał w tym jeziorze?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. 7.W jaki sposób .Profesor.pl - serwis edukacyjny dla uczniów i nauczycieli.. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2. .. 14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy robie :) nienawidze czytac lektur narzucanych przez szkołe.Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. 4.Kto wygral ta rozgrywke i w jaki sposob?. I. Mickiewicz stworzyl w powyzszym strofach 3.Czy znasz lekturę " Balladyna " | sameQuizy .. .znajomosci Balladyny Juliusza Slowackiego.pdf na koncie uzytkownika fretkafredziu folder Balladyna Data dodania: 30 paz 2011.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdzian nr 5.. To Juliusz Słowacki (1809-1849) przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym..

Jak nazywa sie kochanek Balladyny ( po przyjezdzie do zamku) Kostryn 23.Czy balladyna miala szanse naprawic swoje czyny?

a) samobójstwo przyjaciela .Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. (2pkt.). Przyglądamy się portretowi dziewczynki - plik pdf Załącznik nr 11.. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. 2.Kim naprawde byl Pustelnik i co sie z nim stalo?. Co zbierają siostry?. Sprawdzian 2 .. Balladyna Opracowanie: Cecylia Ratajczak Scenariusz - plik pdf.Witaj na stronie Quizz.pl.. Przy wypełnianiu zadań nie używaj korektora.Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.. W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?balladyna sprawdzian osmoklasisty.pdf Jeśli nie wiecie, od czego zacząć powtarzając materiał, zajrzyjcie tutaj.Pani Weroniko, tak - to na pewno wszystkie lektury ze spisu lektur obowiązkowych.. W nocy Balladyna zabija śpiącego Grabca.Gdy Balladyna wraca na miejsce zbrodni Goplana mówi do niej głosem: a) Grabca b) Aliny c) Wdowy d) Filona Rozwiązanie - W 1827 roku wstrząsnęła poetą: a) śmierć matki b) samobójstwo przyjaciela c) samobójstwo ukochanej d) śmierć ojczyma Rozwiązanie - Mędrzec orzeka, że znamię Balladyny „wyleczyć" może jedynie: .sprawdzian z balladyny 3 gimnazjum.pdf (22 KB) Pobierz..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt