Plan wydarzeń do antygony
Decyzja Antygony o pochowaniu ciała brata.. Chór starców poznaje wolę władcy.. Śmierć Antygony, Hajmona, Eurydyki konsekwencją decyzji Kreona.. Straszliwa wróżba - syna Lajosa zabije ojca.. Decyzja Kreona o skazaniu na śmierć obu sióstr zmarłego Polinejkesa.. Celem lekcji jest utrwalenie treści „Antygony" Sofoklesa.. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. 6.Antygona winowajczynią .Przydatność 55% Plan wydarzeń lektury pt. ''Romeo i Julia''.. Schwytanie Antygony.. Spotkasnie młodych ludzi 6.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. Oskarżenie Antygony.. Przyporządkuj wydarzenia w planie ramowym.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.PLAN WYDARZEŃ 1.Zakaz Kreona.. Grozi, że śmierć Antygony pociągnie za sobą dalsze ofiary.. Antygona winowajczynią - powtórna próba pochówku.. Rozmawia z Kreonem, powołuje się na związek narzeczeński siostry z Hajmonem, chwali cnoty Antygony.Najpełniej pokazana jest miłość Antygony do brata.. Tytuł: Antygona - powstanie w 442 p.n.e.; wystawiana między 442 a 440 p.n.e., gdy Sofokles miał już ponad 50 lat.. Należeli do niej Jokasta - żona, córki Antygona i Ismena, a także bracia Eteokles i Polinejkes.. Zakaz grzebania zdrajcy.. Antygona winowajczynią - powtórna próba pochówku.. Aresztowanie Antygony przez strażników.. Antygona rozmawia z Ismeną, która decyduje się nie pomagać siostrze w pochowaniu Polinejkesa.Plan wydarzeń Antygony : 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona..

9.Poświęcenie ...Plan wydarzeń.

Wystąpienie Antygony przed Kreonem.. PLAN WYDARZEŃ 1.. Wieść o skrytym pochówku.. Przedstawienie przez chór okolicznoœci bratobójczej walki.. Ismena próbuje ratować siostrę.. 6.Pojmanie Antygony.. Król, pomny na słowa wieszcza, postanawia pogrzebać Polinjkosa i uwolnić .Plan wydarzeń „Antygony" ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Zamurowanie Antygony żywcem z rozkazu Kreona.. Pożegnanie bohaterów .Plan wydarzeń Antygony Antygona Sofokles treść Antygony Plan wydarzeń przebieg zdarzeń w Antygonie Antygona plan wydarzeń Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Antygona - plan wydarzeń, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Przestroga Tejrezjasza.. Bunt Hajmona przeciw woli ojca.. Skazanie Antygony na śmierć głodową.. Rozmowa Hajmona z ojcem.. Antygona informuje Ismenę o zakazie Kreona dotyczącym grzebania ciała Polinejkesa.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. Decyzja Antygony.. 6.Pojmanie Antygony.. Dowiedzenie niewinności Ismeny.. Spotkanie Antygony z Ismeną - odmowa udziału w „zakazanym" pogrzebie brata.Plan wydarzeń.. 9.Poświęcenie siostry Ismeny..

🎓 Ułóż krótki plan wydarzeń do Antygony.Sofokles Antygona - plan wydarzeń.

Samobójstwo Antygony.. Rozmowa Antygony z Ismeną.. Zapowiedz uczty u Kapuletów 3.. Dowiadujemy się z Prologu o rządach Kreona w Tebach i rodzinie Edypa.. Bo czym bez niej dla mnie samej życie?. Ismena próbuje ratować siostrę.. Przybycie Romea na bal 5.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. Postanowienie Kreona o śmierci osoby, która pogrzebała Polinejkesa.. 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. Nakazuje Kreonowi odwołanie rozkazów.. Przybycie stra¿nika z wieœci¹ o pochówku Polinejkesa.. Antygona od początku wie, że musi pogrzebać Polinejkesa, bez względu na to, że uznano go zdrajcą.. Wyrok śmierci na Antygonę wydany przez Kreona.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.Plan wydarzeń.. 3.Decyzja Antygony.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Zadanie jest zamknięte.. Rozmowa Antygony z Ismeną.. 2.Rozmowa Antygony z Ismeną.. Pieœñ stoj¹ca chóru - pochwa³a rodzaju ludzkiego.. Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. Niedługo po tym zostaje oddzielona od rodziny i pozostaje pod opieką obcych kobiet, aż w końcu trafia do babci.Pomimo tragizmu wydarzeń .kubator777.. 4.Chór starców poznaje wolę władcy.. Wiadomość o czynie Antygony - próba powtórnego pochówku..

Rozmowa Hajmona ...„Antygona" Sofoklesa [plan wydarzeń] Zakaz Kreona.

4.Poglądy Kreona na władzę.. Wizyta króla Lajosa u wyroczni.. Apele Ismeny i Hajmona do Kreona o łaskę dla Antygony.. Samobójstwo Antygony i Hajmona.Autor: Sofokles.. Decyzja Antygony.. Informacja o postanowieniu Kreona w sprawie Polinejkesa.. Przedstawienie chórowi starców woli władcy.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. Gdy Antygona sprzeciwia się ofierze siostry, ta próbuje ją ratować.. Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. 5.Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. Bunt Hajmona przeciw woli ojca.. Pojmana Antygona przyznaje siê z dum¹ do swego czynu .Streszczenie "Antygony" pomaga uporządkować chronologicznie wydarzenia i lepiej przyjrzeć się temu utworowi.. Zmiana zdania króla w sprawie Antygony.. Polskie przekłady: w 1574 roku (parafraza polska) Jan Walenty Jakubowski (Kraków), w 1853 roku Kazimierz Kaszewski (Warszawa), w 1875 roku Zygmunt Węclewski (Poznań), w 1881 roku Jan Czubek (Kraków), w 1898 roku Kazimierz Morawski (Kraków), w 1938 roku .Plan wydarzeń - "ZEMSTA" - plan wydarzeń - "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń - Hobbit - plan wydarzeń - Opowieść wigilijna - plan wydarzeńMity tebańskie - plan wydarzeń 21 września 2020 0 Przez admin .. Wykorzystaj go do streszczenia akcji dramatu, wskazując jednocześnie na zwiazek przyczynowo skutkowy pomiędzy wydarzeniami Zgłoś nadużycie..

Samobójstwo Hajmona.Plan wydarzeń w "Antygonie" Bohaterowie i wydarzenia 1.

Pożegnanie bohaterów .Sofokles - Antygona - plan wydarzeń - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury.. Publiczne ogłoszenie rozkazu przez Kreona.. Hajmon, syn Kreona, nie zgadza się z postanowieniem króla.. Wraz z rodzicami i licznym rodzeństwem mieszka w Warszawie przy ulicy Mątwickiej.. Pojawienie się na balu 14-letniej Julii 4.. 30.Opracowanie Epeisodiony 1-2Epeisodiony 3-5Int./Char.. Antygona mimo sprzeciwu Ismeny podejmuje decyzję o pogrzebaniu zwłok brata.4.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. Antygona zostaje odprowadzona do grobowca.. Chór starców poznaje wolę władcy.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. U króla zjawia się wieszcz Tejrezjasz.. Zamiar Antygony.. *Antygona i jej zamiar grzebania brata *Próba pochówku Polinejkesa *Antygona przed obliczem Kreona *Ostrzeżenie Hajmona o niezadowoleniu ludu wobec wyroku na Antygonie * Rozterki Antygony przed wyrokiem * Spóźniona zmiana decyzji króla * Samobójstwo Hajmona * Porażka Kreona i jego decyzji .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Dramat Sofoklesa nie należy do obszernych dzieł, jednak nietrudno pogubić się w .Ułóż plan wydarzeń Antygony.. Skazanie Antygony na śmierć.. Po bratobójczej wojnie, giną obaj bracia, władzę przejmuje wuj Eteoklesa i Polinejkesa Kreon.Wyrazem miłości Ismeny do Antygony są jej słowa, w których wyraża motywację pragnienia śmierci wraz z siostrą: Tak!. Rozmowa Antygony z Ismen¹ o rozkazach Kreona.. Uliczna zwada zwaśnionych rodów 2.. Tajemnicza rozmowa Romea i Julii w oknie (scena balkonowa) 7.. Nie boi się także kary, która spotka ją po złamaniu zakazu Kreona.Ułóż wydarzenia w kolejności chronologicznej, czyli tak jak występowały kolejno w książce.Scenariusz lekcji języka polskiego w trzeciej klasie gimnazjum.. Decyzja Antygony.. Asiunia - w momencie rozpoczęcia akcji książki kończy pięć lat.. Plan Wydarzeń "Antygona" Sofoklesa.. Rozmowa Antygony z Ismeną.. Decyzja Antygony o pochowaniu brata.. Rozmowa Antygony z Ismeną.. Skazanie Antygony na śmierć głodową.. Ponadto zajęcia są wprowadzeniem do pełnej charakterystyki postaci, wymagają od uczniów współpracy w grupie, łączenia wiedzy z zakresu treści utworu jak i na temat postaci tragedii..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt