Wypracowanie z lektury w 80 dni dookoła świata
Z pochodzenia Anglik, zamieszkujący Londyn; nie był on jednak typowym londyńczykiem: ,,Nie widywano go nigdy ani na giełdzie, ani w banku, ani w żadnym z kantorów City.Test sprawdzający wiedzę o lekturze pt. "W 80 dni dookoła świata.. Zdobyte odznaki: 9 .. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Z Hongkongu do Jokohamy (Japonia) parostatkiem - 6 dni.Test z lektury „W 80 dni dookoła świata"!. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!W czwartek i piątek na lekcji języka polskiego oglądaliśmy film pt." W 80 dni dookoła świata".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W domu przy ulicy Saville Row w Londynie zamieszkiwał Filip Fogg.. W oryginale powieść nosi tytuł Le tour du monde en quatre-vingt jours.Wydanie W 80 dni dookoła świata kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Geneza, czas i miejsce akcji „W 80 dni dookoła świata" należy do najpopularniejszych dzieł Juliusza Verne - a przynajmniej w krajach anglojęzycznych i w Polsce.. .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Streszczenia lektur .. Wsiedliśmy do pociągu a mój sługa zrobił zdjęcie stacji-> (Tu narysuj jakieś zdjęcie stacji) Obieżyświat zapomniał wyłączyć gazu, więc powiedziałem mu, że pali się na jego koszt.Pomoże mi ktoś z lektury,,W 80 dni dookoła świata "?.

Przeczytaj recenzję W 80 dni dookoła świata.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Fileas Fogg to bohater lektury Juliusza Verne ,,W 80 dni dookoła świata".. Ukazała się w 1872 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność - do tej pory pozostaje najbardziej lubianym i najczęściej ekranizowanym dziełem francuskiego pisarza.Czas i miejsce akcji „W 80 dni dookoła świata" Akcja jednej z najbardziej znanych powieści Juliusza Verne, „W 80 dni dookoła świata" rozpoczyna się w środę 2 października1872 roku.. Udostępnij.. Celem zakładu jest udowodnienie , że nie da rady okrążyć globu w ciągu 80 dni .. Książka opowiada o pewnym, niezwykle tajemniczym angielskim dżentelmenie, który zakłada się z członkami klubu „Reforma" o to, że opłynie kulę ziemską w zaledwie 80 dni.madziapanfil.. 2010-04-15 15:26:58; Wszystkie możliwe pytania do lektury-,,W 80 dni dookoła świata" ?. Początkowo utwór drukowany był w 1873 roku w odcinkach w czasopiśmie „Le Temps".Streszczenie „W 80 dni dookoła świata" to powieść przygodowo-podróżnicza, autorstwa Juliusza Verne'a.. Człowiek ten zakłada się ze swoimi partnerami do gry we wista o to, iż uda mu się okrążyć Ziemię w 80 dni.Najlepsze streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata"..

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

Test z odpowiedziami !. Lektury 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe .Książka W 80 dni dookoła świata autorstwa Verne Juliusz , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 7,49 zł .. Napisz email Punkty rankingowe: 2525.. Jestem w klasie 5 i za nie długo mam pisać wypracowanie z książki pt W 80 dni dookoła świata.Pomóżcie jakie były pytania jak wy przerabialiście tą książke .Założyłem się z członkami ,,Reform Clubu" że odprawię tę podróż w 80 dni, wraz z moim służącym Obieżyświatem, którego dziś zatrudniłem.. Z Kalkuty do Hongkongu (Chiny) parostatkiem - 13 dni.. To angielski dżentelmen, zamieszkujący dom przy ulicy Saville Row w Londynie.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także.W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA LEKTURA Z OPRACOWANIEM.. 2013-05-05 11:10:31 "W osiemdziesiąd dni dookoła świata " 2010-02-03 18:21:52; Napiszecie mi pogłębiony opis obieżyświata lub Phileasa Fogga z lektury,,W 80 dni dookoła świata " 2016-02-12 .Jules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum..

Jakie były pytania na wypracowaniu z książki pt. w 80 dni dookoła świata.

KawaiiNightmare 4 lata temu.. W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne'a to powieść przygodowo-podróżnicza, której nikomu nie trzeba przedstawiać - prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, kochana także przez dorosłych na całym świecie.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataOdpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.Głównym tematem powieści „W 80 dni dookoła świata" jest oczywiście tytułowa wyprawa angielskiego dżentelmena - Fileasa Fogga wokół ziemskiego globu.Niezwłocznie po zawarciu zakładu z kolegami z klubu „Reforma" Fogg udaje się w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż.Recenzja książki „W 80 dni dookoła świata" Juliusz Verne to według mnie jeden z najciekawszych pisarzy, jacy żyli w XIX wieku!. Jeju przepraszam za wszystkie pomyłki.. Skomentuj.. 195 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Była to epoka obfitująca w wielkich literatów - wtedy tworzyli Henryk Sienkiewicz i Aleksander Dumas (autor „Trzech muszkieterów", rodak pana Verne).W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne..

PZ podobnym przyjęciem spotkała się powieść „W 80 dni dookoła świata".

Po obejrzeniu pani kazała nam napisać jedną przygodę Fileasa Fogga, którą zapamiętaliśmy w czasie oglądania filmu.. W naszym kraju w latach 1952-2001 ukazało się prawie trzydzieści wydań tej powieści (a ukazywała się ona po polsku już dużo wcześniej, bo pierwszy przekład pojawił się rok po premierze oryginału).Powieść fantastycznonaukowa Verne'a pt.: „W 80 dni dookoła świata" opisuje przygody angielskiego dżentelmena, pana Phileasa Fogga, który pewnego dnia założył się o znaczną sumę pieniędzy ze swoimi partnerami do gry w karty o to, że w ciągu osiemdziesięciu dni uda mu się objechać świat dookoła.Powieść Juliusza Verne „ W 80 dni dookoła świata " opowiada o przygodach angielskiego gentelmena , który poprzez zakład udaje się w podróż dookoła świata .. Napisz do nas.. Moim ulubionym fragmentem z filmu było założenie się ze znajomymi o przejechanie wynalazcy całego świata w ciągu .Filiasz Fogg jest głównym bohaterem powieści Juliusza Verne'a, zatytułowanej "W 80 dni dookoła świata".. nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1.. Pytania .. Zadaniem głównego bohatera - Fileasa Fogga - jest udowodnienie , że jednak da radę .Czytelnicy z niecierpliwością oczekiwali na kolejne utwory, które pokazywały jak zdobycze nauki i techniki mogą zmienić ludzkie życie.. W roku 1872 dom pod numerem 7 przy Saville Row, Burlington Gardens, w którym w roku 1814 zmarł Sheridan, był zamieszkany przez Phileasa Fogga, członka londyńskiego klubu „Reforma", osobistość wybitną i wielce oryginalną.Wypracowania .. Zadaj pytanie Ściągi 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe.. Był to niezwykle elegancki i oryginalny dżentelmen, który wszystko robił o ściśle oznaczonych porach i nigdy się nie.Napisz Charakterystykę Fileasa Fogga ( postać z lektury " W 80 Dni Dookoła Świata ") zadanie dodane 23 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika mika122 ( -2,430 ) [Szkoła podstawowa] charakterystyka-opowiadanie¹W osiemdziesiąt dni dookoła świata—tytułpolskiegotłumaczenia,stanowiącegopodstawęninie sze publi-kac i, brzmi:Podróż naokoło świata w -ciu dniach.. Rozdział 1 Passepartout zostaje służącym Fogga Był rok 1872.. Robiłam test na szybko..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt