Plan wydarzeń katarynki w 8 punktach
2a - uzupełniamy plan wydarzeń, wykorzystując podane równoważniki zdań ćw.. Zmiana stróża.. 4.Zamieszkanie dwu lokatorow z małą dziewczynką w kamienicy.. Jest zamożny, jego zainteresowaniem jest sztuka.. Liczba bohaterów pojawiających się w Katarynce .. Polub.. Sposób spędzania dnia przez pana Tomasza 4.. Autorem książki jest Bolesław Prus.. Szczegółowy plan wydarzeń Pana Tadeusza, Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz - streszczenie, opracowanieW pamiętniku Zofii Bobrówny.. Wszystkie wydarzenia związane są z kamienicą przy ulicy Miodowej, w której mieszka emerytowany mecenas.Większość wydarzeń dotyczy mieszkania Pana Tomasza, jak i sąsiedztwa, które ma on okazję obserwować ze swojego okna.Katarynka jako nowela, Prus - nowelista nie respektuje wszystkich klasycznych wyznaczników noweli, na które składają się: zwarta .Ułóż plan najważniejszych wydarzeń w lekturze w kolejności chronologicznej, a następnie przepisz go do zeszytu.W bitwie kłuszyńskiej Żółkiewski ukazał swą wielkość dowódcy.. 2.wynajem kamienicy przez mecenasa różnym lokatorom.. 3 - tworzymy plan wydarzeń w formie wypunktowanej notatki Koszalin - Spór o graniczną miedzę: ćw.. - Rozpoznajemy części zdania // odp.Katarynka „Katarynka" - streszczenie Pan Tomasz - charakterystyka postaci Problematyka „Katarynki" Czas i miejsce akcji „Katarynki" Streszczenie„ Katarynki" w pigułce Charakterystyka dziewczynki „Katarynka" jako nowela Motywy literackie w „Katarynce" Plan wydarzeń „Katarynki" Ekranizacje „Katarynki" Zdążył także nagrodzić finansowo pracę kataryniarza..

Plan wydarzeń.

Przedstawienie pana Tomasza a) Pan Tomasz w młodości b) Poszukiwania żony c) Pan Tomasz w dojrzałym wieku 2.. Pomiaru dokonaj wzdłuż linii prostej.. 6. historia choroby dziewczynki .. Pierwsze życzenie - latająca taksówka.. Prowadzi samotny tryb życie.. 7. zmiana stróża.. Sam zaś postanowił udać się do kilku okulistów i zająć dziewczynką.. 04 Dlaczego .. Przedstawienie pana Tomasza.. Akcja jest zwarta/przepełniona wieloma epizodami.. 03 Treść.. Nieliczne opisy, niewielu bohaterów Obecność rekwizytu, wokół którego koncentruje się tekst, oszczędne opisy Wyraźne zakończenie nadające sens całości, wyraźny punkt kulminacyjnyPlan wydarzeń.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Plan wydarzeń "Katarynki" Plan wydarzeń "Katarynki" Proszę pomóżcie :) Jeśli mi pomożesz to Ja tobie też pomogę :) Z GÓRY DZIĘKI :) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćPlan wydarzeń "Katarynki" ?. Podarowanie pieniędzy na operację wzroku4.Zamieszkanie dwu lokatorez z małą dziewczynką w kamienicy..

3.Katarynka - plan wydarzeń, 1.

Opis postaci dziewczynki 4.. Pojawienie się i zniknięcie kury.Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.. 9. współczucie dziewczynce.. Malinowy konkurs.. Przeprowadzka rodziny Karolci i znalezienie błękitnego koralika.. Udostępnij Udostępnij wg Zuzannakrótki.. 3 - numerujemy obrazki zgodnie z kolejnością zdarzeń i podpisujemy je ; Ćwiczenia do lektury "Katarynka" ćw.. Mapa witryny.. A zadanie z polaka mam na jutro !1.. Historia niewidomej dziewczynki a) Choroba b) Oswajanie się z kalectwem 6.. 2b - samodzielnie uzupełniamy plan wydarzeń02 Plan wydarzeń.. Zajęcie się sprawą sądową i wiążący z nią brak czasu 6.. Balladyna zabija Alinę.. - Plan wydarzeń: - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. (B4) na odcinku: droga wojewódzka 392 - krzyż pod Przełęczą pod Chłopkiem, wiedząc, że najniższy punkt jest na wysokości 540 m n.p.m.. Wizyta w domu handlowym, zakup kapelusza przez ciotkę i poznanie czarownicy Filomeny.. Wynik podaj w promilach.Kamizelka - Plan wydarzeń A.. Obserwowanie okna zamieszkałych lokatorek.. Plan wydarzeń.. Przedstawienie postaci pana Tomasza.. 8.obserwowanie tańczącej dziewczynki w rytm grającej machiny ,, katarynki.. Losy pana Tomasza (element retrospektywny, poznany z relacji narratora): a) Młodość Tomasza i powodzenie u kobiet .. Katarynki były bardzo popularne w XIX wieku i nie sposób było nie spotkać ich na ulicach i podwórkach, o czym Prus niejednokrotnie wspominał w swoich kronikach..

Uzupełniamy plan wydarzeń (wersja łatwiejsza) // odp.

01 Katarynka (B. Prus) 02 Plan wydarzeń;Takie ćwiczenia są potrzebne do tego, aby potem wykorzystać je do tworzenia planów twórczych, czyli takich, do realizacji których przystąpimy w przyszłości.. Katarynka - streszczenie plan.. Streszczenie Nowela rozpoczyna się opisem mężczyzny który p… 3 prośba do stróża by nie wpuszczał katarynek do kamienicy.. Zamieszkanie dwu lokatorów z małą dziewczynką w kamienicy.. Wydarzenia rozgrywają się w XIX wiecznej Warszawie.. Sprowadzenie się do kamienicy nowych lokatorek 5.. Narrator wyraża/nie wyraża swoich opinii i komentarzy.Katarynka jest to nowela o panu Tomaszu i o niewidomej dziewczynce.. Wprowadzenie bohatera - pana Tomasza - i przedstawienie jego stosunku do katarynek 2.. Historia choroby dziewczynki.. Rada Pustelnika - Kirkor ma wybrać na żonę prostą, ubogą dziewczynę.. // (wersja trudniejsza) Kim jest pan Tomasz?. 1.Opis kolekcji ze szczególnym uwzględnieniem kamizelki oraz przybliżenie postaci narratora.„Katarynka" - podręcznik s. 303-314 (przeczytać) Temat: Zaglądamy do wnętrza katarynki i poznajemy budowę noweli.. 5. obserwowanie okna zamieszkałych lokatorek.. Decyzja pana Tomasza 1.Bolesław Prus Katarynka - plan wydarzeń ..

Przyjęcie nowego dozorcyKatarynka - plan wydarzeń.

Zapisz lub wklej plan w zeszycie.. Umycie koralika przez Karolcię i opowiedzenie przez niego o swojej mocy.. Kirkor u Pustelnika - opowieść Pustelnika.. Relacja narratora o losach bohatera: .. jest ograniczona/duża.. 8.obserwowanie tańczącej dziewczynki w rytm grającej machiny .1 - Losy pana Tomasza, 2 - Pojawienie się nowych lokatorek w mieszkaniu naprzeciwko, 3 - Obserwowanie z okna niewidomej dziewczynki, 4 - Zajęcie się przez Pana Tomasza sprawą spadkową swojego przyjaciela , 5 - Niepowiadomienie nowego stróża o zakazie grania katarynek na podwórku, 6 - Dźwięki katarynki zakłócają rozmyślania Pana Tomasza, 7 - Zauważenie przez mecenasa, iż .Bardzo szczegółowy plan wydarzeń Pana Tadeusza Adama Mickiewicza z podziałem na księgi.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Quiz // odp.. Zapisz obliczenia.. Opis Pana Tomasza.. Wprowadzenie czytelnika w fabułę.. Edytuj elementy .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Pojawienie się kataryniarza 7.. Uzmysłowienie kalectwa, które dotknęło dziecko 5.. Obserwowanie nowych sąsiadów 3.. "Katarynka" to lektura sugerowana dla klasy 4-6.. Obserwowanie tańczącej dziewczynki w rytm grającej machiny "Katarynki" 9.. 5. obserwowanie okna zamieszkałych lokatorek.. Do Pobrania Na Komputer Funkcje Kontakt OEmbed API Plan Szkolny Plany Cenowe Polityka Prywatności Społeczno .Problematyka „Katarynki" Czas i miejsce akcji „Katarynki" Streszczenie„ Katarynki" w pigułce Charakterystyka dziewczynki „Katarynka" jako nowela Motywy literackie w „Katarynce" Plan wydarzeń „Katarynki" Ekranizacje „Katarynki" Najważniejsze cytaty z „Katarynki" Inne: Biografia Bolesława Prusa Nowela jako .Jednakże Pan Tomasz nakazał mu, by w zamian za stosowną opłatę, każdego dnia wpuszczał na podwórze katarynkę.. Pan Tomasz jest prawnikiem , prowadzi bardzo poukładane życie.. 6. historia choroby dziewczynki .. Goplana - rozkazy dla Skierki i Chochlika.. Pan Tomasz jest głównym bohaterem, jest on mężczyzną w średnim wieku.. 7. zmiena stróża.. Nienawiść Tomasza do kataryniarzy.. Balladyna na zamku Kirkora - zamknięcie matki w wieży.. Współczucie dziewczynce 10.. .Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz w 8 punktach plan wydarzeń "KATARYNKA"Katarynka - Plan wydarzeń..Komentarze

Brak komentarzy.