Charakterystyka lampo o psie ktory jezdzil koleja
Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Kolejarz postanawia ponownie zamieścić ogłoszenie jednak i tym razem nic to nie daje.. Więcej ; O psie, który jeździł koleją - plan wydarzeń.. 2010-03-14 14:06:12; Pisze mi napisz w zeszycie zakończenie bajki pod tytułem Pies Lampo 2009-03-16 16:03:29; Pies który wyglada na wilkPodobne tematy: • O psie, który jeździł koleją - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Nowa (wymyślona) przygoda psa Lampo • Roman Pisarski - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Wiktor Gomulicki - biografia i charakterystyka twórczości • Buszujący w zbożu - opracowanie , problematyka, bohaterowieJednym z głównych bohaterów opowiadania - O psie, który jeździł koleją jest pan zawiadowca, przybrany pan Lampo, o ile tak można powiedzieć.. Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.I o najsłynniejszych ludziach nie wszyscy i nie wszędzie wiedzą, cóŝ dopiero o psie.. Zawiadowca - charakterystyka postaci, „O psie, który jeździł koleją"Lampo - charakterystyka bohatera „O psie, który jeździł koleją" Głównym bohaterem książki R. Pisarskiego, jak sam tytuł wskazuje jest pies.. Staruszek zajmujący się wypasem owiec, mieszkaniec południowej części Włoch.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.. Znalazł go pewien zawiadowca z trojgiem dzieci (Gina, Roberto i Adele) na stacji kolejowej..

Odpowiedz na te pytanie prosze one tez jest o psie ktory jezdzil koleja .

Pies jest bardzo wierny i przywiązany do swego pana.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.Lampo, kundelek o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją.. Opis fabuły.. Był przebiegły i pomysłowy .. Najmłodsza córka zawiadowcy stacji.. Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo.. 0 2 blocked [Pokaż odpowiedź] blocked odpowiedział(a) 14.03.2010 o 14:07 Łoo nie pamiętam przerabiałam tą lekture 5 lat temu xDDD .Lampo jest w pociągu, mija właśnie stację Sapri - oddaloną prawie tysiąc kilometrów od Marittimy.. Pies odwiedza Piombino.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa .Książka "O psie który jeździł koleją" opowiada o kundelku Lampo, meszkającym we Włoszech.. Kelner wraca następnie do swojej pracy, ciągle rozmyślając o psie.W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest: W serwisie wiedza24h znajdziecie wypracowanie na temat tego bohatera.. Zawiadowca zaprzyjaźnia się z psem.. kelner wagonu restauracyjnego oferuje psu kawałek mięsa..

Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.

„O psie, który jeździł koleją" ukazało się w roku 1967.. Dziewczynka uczy się samodzielnie chodzić.. Jedno ucho sterczało ostro do góry, drugie opadało w dół.Książka „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. Autor, czytając włoską prasę, natknął się na historię niezwykłego psa i postanowił przenieść ją na karty swojej książeczki.. Zleca ogłoszenie w gazecie komunikatu o zaginięciu psa.. Mężczyzna przygotowuje mu posłanie i zostawia w swoim przedziale służbowym.. Odpowiedz.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z .Boi się, że ktoś mógł go porwać.. Sporo pasaŝerów czekało na ten pociąg.. Dzięki staraniom owczarza Lampo wyzdrowiał na tyle, że mógł samodzielnie chodzić, a później .Utwór „O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w miasteczku Marittima.. 2013-03-30 23:13:40; Jakie miasta odwiedził pies Lampo?. "O psie, który jeździł koleją" to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze.Roman Pisarski "O Psie króry jeźdźił koleją" streszczenie.. Zawiadowca mieszkał w mieście Piombino, a pracuje w miasteczku Marttima.Lampo właściwie mieszka na stacji.Wieczorem wraca z zawiadowcą do wcześniej .O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego (Roman Pisarski)..

Lampo...Wypisz imiona bohaterów lektury "M psie który jeździł koleja" No np takie imię psa i kolejarzy .

1.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.O psie, który jeździł koleją - bohaterowie Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).Pietro - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją.. Gdy rozlega się gwizd lokomotywy jest już za późno na pomoc.Czy ten pies wyglada na rasowego 2013-09-26 20:59:23; Ile stron ma ksiazka ,, Lampo, pies ktory jezdzil koleja" ?. Instynkt nie omylił go - udało mu się trafić na peron, z którego odchodził ekspres w kierunku północnym.. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. .O psie, który jeździł koleją - Czas i miejsce akcji Akcja utworu toczy się w czasach współczesnych powstaniu utworu we Włoszech.. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał.. Oczy miało wesołe i szelmowskie.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Pod nieuwagę dorosłych wbiega na tory kolejowe.. Jego żona odnalazła Lampo, gdy ten uległ wypadkowi, a Pietro złożył złamaną łapę psa..

0 0 29.03.2013 o 11:22 rozwiązań: 3 ... charakterystyka bohaterów Lampo - kundel, wygląda trochę jak szpic, a trochę jak owczarek.

Lampo dwukrotnie ucieka ludziom, którzy mieli go dostarczyć na statek.O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został .Opowiadanie o dzielnym Lampo po części oparte jest na faktach.. Gdy nadszedł, zaczęli się tłoczyć przy wejściach do wagonów.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Książka jest w Polsce lekturą dla klas trzecich szkół podstawowych.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. Odpisują na nie różni ludzie, nikt jednak nie daje żadnej konkretnej informacji o Lampo.. Pies przyjeżdża do Marittimy.. Pies chodzi smutny po ogrodzie.Opis Lampo - z utworu pt. „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego 3 maja 2018 O psie, który jeździł koleją Pies z dzieła Pisarskiego to kundel nieco podobny do owczarka, a trochę do szpica.Zapisano z o-psie-ktory-jezdzil-koleja.streszczenia.pl Lampo - charakterystyka - O psie, który jeździł koleją Zapomniałeś, kim jest Lampo, postać w lekturze O psie, który jeździł koleją, Pisarski Roman?Pomysł napisania opowiadania o Lampo powstał, kiedy Roman Pisarski poznał historię psa, która została opisana we włoskiej gazecie.. Lampo czekał spokojnie na pociąg.. 0 ocen | na tak 0%.. Lampo z upodobaniem podróżuje po cały kraju (udaje mu się dojechać aż do Rzymu) a jego przygody stają się znane wszystkim włoskim dzieciom.. Lampo łasi się do niego.. „Było to bardzo miłe, kudłate psisko podobne trochę do szpica, a trochę do owczarka.. Udowadnia to po przymusowej „przeprowadzce" na Sycylię.. -----Na wiosnę Lampo wraca do sił.. Pies dostaje imię..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt