Test tak jak grecy i rzymianie
2010-05-20 13:36:42; Kto wymyślił teatr?Test B Tak jak Grecy i Rzymianie Test podsumowujący rozdział I 1.. Na ogół sądzi się, że gamm zwyczajnie cuchnęło zgniłą rybą, ale można przypuszczać, że miało subtelniejszy smak.Grecy i Rzymianie wyobrażali sobie że tak jak my mamy teraz Boga oni mieli każdego od czego innego i modlili się do nich skałdali ofiary .. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.TEST - „Tak, jak Grecy i Rzymianie" Imię i nazwisko: …………………………………………………………., klasa: ………….. Wojna trojańska 3.. Jej mieszkańcy nazwyali swój kraj Helladą, a siebie Hellenami, dlatego stworzona przez nich kultura określona jest kulturą helleńska.. Wojny z Persami 4.. Wymień postacie historyczne, których dotyczą podane opisy.. Niezgoda, która rujnuje Uczeń: - wyjaśnia znaczenie terminu: wojna trojańska - identyfikuje postacie: Homera, Leonidasa - zna datę bitew pod Maratonem (490 r. p.n.e.) i Termopilami (480 r. p.n.e.) - wskazuje naCzy Rzymianie wyobrażali sobie - tak jak Grecy, krainę umarłych?. Rzym dysponował wówczas rozległym - jak naI.. 2.Pytania ze sprawdzianu z rozdziału I, Tak jak Grecy i Rzymianie.. Greccy bohaterowie 1.. Sprawdzian wiadomości- „Tak jak Grecy i Rzymianie" Sprawdzenie wiadomości i umiejętności (test) Kryteria ocen według przyjętej przez nauczyciela punktacji 7. szczeszekaleksandra_91667.. Tak jak Grecy i Rzymianie Test podsumowujcy rozdzia I 1..

Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian tak jak grecy i rzymianie?

Nauka Grecy dali początek filozofii, czyli wiedzy poszukującej odpowiedzi na pytania dotyczące człowieka oraz świata.. Tak jak Grecy i Rzymianie 1.. 0-3 p. Biogram Postać Król Sparty, wsławił się bohaterską obroną w wąwozie termopilskim, gdzie dowodził niewielkimi siłami.. Dynastia Piastów 2.Grecy wyobrażali ich sobie antropomorficznie, czyli tak jak ludzi.. Załóż własny blog!Rzymianie, w odróżnieniu od Greków, wznosili wspaniałe gmachy publiczne, takie jak łaźnie, bazyliki i amfiteatry.. Mit - opowieść o bogach.. Temat lekcji Treści Oczekiwane osiągnięcia Uczeń: Liczba godzin Odniesienia do podstawy programowej Uczeń: Tak jak Grecy i Rzymianie 1 Greccy bohaterowie 1.. Bitwa pod Termopilami rozegrała się:Tak jak Grecy i Rzymianie DRAFT.. Bogowie różnili się tym od innch ludzi tym że ppo pierwsze nie istnieli a podrugie ludzie mysleli że są silini itp.Tak jak Grecy i Rzymianie 1.. Wojna trojańska 3.. Życie jest krótkie, sława nieśmiertelna 4.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne Zaloguj się Załóż .Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Czy Rzymianie wyobrażali sobie - tak jak Grecy, krainę umarłych..

NIE PISAC Z POLSKIMI ZNAKAMI JA NIE MAM ICH :D.Test "Tak jak Grecy i Rzymianie" - grupa A, klucz odpowiedzi, plik: test-tak-jak-grecy-i-rzymianie-grupa-a-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Poznać przeszłość .

Po skoczonej walce zrezygnowa z .Jak tak to co na niem mniejwięcej było.. Pomimo przegranej bitwy jego postawa przeszła do historii jako symbol odwagi, patriotyzmu, niezłomności.Zamożni Rzymianie spożywali go mniej więcej tak, jak dzisiaj spożywa się keczup - doprawiali nim wszystko.. W czasie wojny z Ekwami ustanowiono go dyktatorem.. 2012-11-29 17:19:31; W jaki sposób Grecy i Rzymianie czcili bogów?. Mitologia - zbiór mitów.. Tak jak Grecy i Rzymianie KARTA ODPOWIEDZI grupa B Nr Waciwa odpowied Punkt Kryteria punktowania zad.. Jak tak to co na niem mniejwięcej było.. Biogram Ateski strateg i jeden z najwybitniejszych politykw swoich czasw.. Klucz do testu.. Jak widać przedstawiony dorobek cywilizacyjny Greków, jak i Rzymian jest bardzo .Historia, Sprawdziany i testy "Starożytny Rzym" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego.. 2010-12-29 14:18:57; W jaki sposób Grecy i Rzymianie czcili bogów.Test A.. Jednym z działów filozofii jest estetyka, czyli nauka o pięknie.. 2010-12-29 14:29:47; Jak Grecy i Rzymianie wyobrażali sobie bogów?. Zawiera 8 pytań.. 2010-12-29 14:18:57; Jak Grecy i Rzymianie wyobrażali sobie bogów ?. Leonidas, Juliusz Cezar, Wadysaw Raginis 03 Kada waciwa odpowied 1 p.. Ojczysty Panteon i ojczyste spory.wiadomości - „Tak jak Grecy i Rzymianie" Utrwalenie i usystematyzowanie wiadomości i umiejętności uczniów 6..

Test "Tak jak Grecy i Rzymianie" - grupa A.Plik test b tak jak grecy i rzymianie odpowiedzi.doc na koncie użytkownika pati114c • folder Testy • Data dodania: 24 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb ...Rzymianie należeli do ludów italskich, zamieszkujących ... czyli krainę leżącą u ujścia rzeki Tyber.

Jak rządzili pierwsi Piastowie 1.. W starożytnej Grecji 2.. Chyba że macie test to możemy zrobić wymiane 2013-10-30 20:20:40; Miał ktoś sprawdzian z książki "poznać przeszłość Ojczysty Panteon i ojczyste spory" chodzi mi o sprawdzian "rozdział IV - Pod zaborami" 2014-01-23 19:35:05BS I. .. a na dodatek u ujścia Tybru znajdowały się warzelnie soli Grecy|EtruskowieZgłoś błąd; Rzymski uczony Warron w I w. p.n.e. doszedł do wniosku, .. Dzięki nim także na Wschodzie powstawały wielkie termy (czyli publiczne łaźnie), teatry, bramy, mosty oraz wodociągi poprowadzone mostem, zwane akweduktami.TAK JAK GRECY I RZYMIANIE GRECCY BOHATEROWIE Początki współczesnej cywilizacji europejskiej sięgają strażoytnej Grecji..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt