Sporządź plan szczegółowy mitu
Konstruowanie wnalazku - skrzydeł.. Ramy akcji; czas, miejsce, bohaterowie.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Sporządzamy plan wydarzeń powieści „Syzyfowe prace" Zadanie w trakcie lekcji: w grupach uporządkujcie plan wydarzeń.. Zadanie premium.. 3.Narodziny Edypa.. Chęć powrotu do domu.. Polecane teksty: 84% Ojczyzna to nie tylko miejsce na mapie.. Ucieczka na Kretę: a) wynalazek ucznia, b) zazdrość Dedala, c) śmierć Talosa,d) ucieczka z Aten.. 7.Po kilku latacz Edyp poznaje prawdę o przepowiedni.. Schemat tekstu .• Definicja mitu, podział mitów • Starożytni bogowie, herosi i muzy • Streszczenia mitów • Mit rodu Labdakidów - streszczenie • Mit o Dedalu i Ikarze - streszczenie • Mit o Prometeuszu - streszczenie • Mit o powstaniu świata - streszczenie • Mit o Syzyfie - streszczenie • Mit o Dionizosie (Bachusie) • Historia jabłka .Napisz plan wydarzeń mitu o Wojnie Trojańskiej.. Syzyf dobrze rządzi Koryntem.2.. Schemat tekstu fabularnego: Temat (o czym jest tekst?).. Plan wydarzeń mit o wojnie trojańskiejSzczegółowy plan mitu o wojnie trojańskiej; Bohaterowie mitu o wojnie trojańskiej; Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej..

4.Sporządź plan szczegółowy mitu .

- Plan wydarzeń: 1.. Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium .Sporządź szczegółowy plan mitu o Dedalu i Ikarze.. Syzyf prosi przed śmiercią żonę, by nie chowała jego cia.Plan wydarzeń: 1.Orfeusz królem Tracji.. Antyk i Biblia Wypowiedzi pisemne.. Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan ramowy) 1.. Zbrodnia Dedala - Pytania i odpowiedzi - Język polskiSporządź w zeszycie plan wydarzeń mitu.. Użyj równoważników zdań.. Rozgniewany Zeus wysyła do Syzyfa bożka śmierci.5.. Sława Dedala w Atenach.. a) jabłko z napisem "dla najpiękniejszej" przyniesione przez Eris- boginię niezgody.. 5.Edyp zostaje znaleziony przez pasterza.. Podobne pytania.. 4 Zadanie.. Wesele Peleusa i Tetydy w pieczarze centaura Heirona.. Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan sczegółowy) a) noc w Baobabie b) atak Malarii Epitet- środek stylistyczny, często opisujący .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

Plan szczegółowy mitu O Dedalu i Ikarze; ?

Wesele Tetydy i Peleusa.. Plan ucieczki: a) prośba Dedala o pozwolenie powrotu do Aten, b) odmowa króla Minosa, c) desperackie rozmyślanie Dedala o sposobie ucieczki.. Zadanie premium.. c) Afrodyta zwyciężczynią konkursu - nagroda w postaci Heleny.. Sprawdzone hasła:Plan szczegółowy powieści felix net i Nika oraz gang.. poleca 77 % .. Przebieg akcji; nie fabuły, bo akcja pozwala zachować kompozycję i treść.. 4.Śmierć Eurydyki.. 1 1 Tagi: Sporządz; szczegolowy; plan; mitu; Dedalu; Odpowiedz.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Plan szczegółowy mitu O Dedalu i Ikarze; ?. wojna trojańska.. 2.Król Tebów wyznaje żonie prawdę.. Polub to zadanie.. 2 oceny | na tak 50%.. 5.Poszukiwanie ukochanej przez Orfeusza.. 83% W formie listu do rówieśnika, opisz jak wyglądały realia, o których mowa jest w "Medalionach", daj wyraz swoim emocjom i wątpliwościom.. Napisz krótkie streszczenie z lektury katarynka pomó.. 8.Chłopak ucieka z domu, myśląc, że jego rodzicami są Polybos i Merope.. Historia wojny Trojańskiej.. 4 punkty główne i 4 szczegółowe.. 6.Polybos i Merope przygarniają chłopca.. Plan wydarzeń: 1.. 3 Zadanie.. Ares na polecenie Zeusa uwalnia bożka śmierci.7.. Czyli załóżmy przykład: 1.. 2009-09-10 12:33:02; Streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze:(2015-11-24 17:43:34; Ułóż szczegółowy plan wydarzeń do mitu pt.: Dzieje Tezeusza 2011-10-06 08:11:46Plan Szczegółowy: 1..

A szczegółowy plan rozdrabniasz na części.

Bogini morska Tetyda była tak piękna, że zarówno Zeus i Posejdon starali się o jej rękę.. 2009-10-26 14:54:48; Szczegółowy plan wydarzeń mitu o Atenie 2010-10-31 18:40:59; Sporządź szczegółowy plan mitu o Dedalu i Ikarze.. Pomozecie na polski mam ulozyc plan szczegolowy mitu O DEdalu i iKARZE Minos panował na Krecie.. Król odwiedza często Olimp, gdzie pije ambrozję.3.. Plan wydarzeń mitu o Prometeuszu co Prometeusz podarował ludziom jaka kara spotkała Prometeusza Plan wydarzeń Ułóż plan wydarzeń mitu o Prometeuszu przebieg zdarzeń w Micie o Prometeuszu.. 5 Indywidualne.. Ucieczka na Kretę.. Małżeństwo Eurydyki i Orfeusza.. Syzyf zdradza na ziemi sekret Zeusa.4.. Streszczenie i plan wydarzeń Treść została zweryfikowana i sprawdzona.Mit o Prometeuszu - plan wydarzeń.. Zamiast planu możesz narysować schemat.. Kto pomoże ze szczegółowym planie wydarzeń do mitu o Dedalu i IKarze 2009-11-29 22:48:32; Napiszczie szczegółowy plan wydarzeń mitu o Syzyfie 2009 .1.. Był to rozumny król, który swoją potęgę umiał rozszerzyć bez podbojów, jedynie przez umiejętne współżycie z innymi krajami, skąd ciągnął zyski rozległym handlem.1.Lajos udaje się do wyroczni i poznaje prawdę o swoim przyszłym synu..

Postanowiono zatem ...Sporządź szczegółowy plan odtwórczy.

Miłość Aristajosa do Eurydyki.. Napisze ktos streszczenie szczególowe Magiczne drzew.. Streszczenie baśni braci Grimm "Biedak i bogacz "Opisz historię Francuzów wracających z wojny oczami .. Ich zapał ostudziła Temida przypominając, że Tetyda urodzi syna potężniejszego niż jej ojciec.. Antyk i Biblia Teksty kultury.Plan ramowy opiera się tylko na ogólnych punktach, czyli zapisanie zdarzeń.. Sława Dedala w Atenach: a) cudowne rzeźby, b) wynalazki.. 2.Małżeństwo Orfeusza I Eurydyki.. Plan ramowy.. 1 Zadanie.. Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium .Zadanie: napisz szczegółowy plan wydarzeń mitu o dedalu i Rozwiązanie:1 panowanie minosa na krecie a mądre i rozumne władanie wyspą b pokojowe stosunki z innymi państwami c rozwój floty handlu 2 narodzenie syna potwora a pazyfae rodzi byko człowieka b nieszczęście króla 3 obawy króla a strach o poddanych b budowa labiryntu c zamknięcie minotarła w plątaninie pokoi 4 dedal .Streszczenie szczegółowe Prologos.. Parys i Helena - spotkanie, porwanie Heleny, przybycie do TroiPRZYKŁADOWY SCHEMAT SZCZEGÓŁOWEGO PLANU ROZPRAWKI W rozprawce przyjmuje się tezę lub hipotezę, która jest następnie udowadniana/sprawdzana.• Mit o Prometeuszu - streszczenie, plan wydarzeń • Mit o Heraklesie - opracowanie (interpretacja, motywy, bohaterowie) • Epikureizm - definicja, założenia, przedstawiciele • Psalm 6 - interpretacja i analiza • Słodki bój, Anakreont - interpretacja i analiza • Safona • Mit o Tantalu - streszczenie, plan wydarzeń84% Plan wydarzeń Mitu o Wojnie Trojańskiej.. a) Niezwykła uroda nimfy.. 2 Zadanie.. pokaż więcej.. 2011-02-03 17:12:29; Krótki plan wydarzeń z quo vadis 10 zdań szybko 2011-10-27 19:53:50; Napisz ramowy plan wydarzeń ten obcy używajac równoważnikow zdań 2012-03-22 18:54:34; czy sporządzisz plan wydarzeń Królowa Śniegu użyj równoważników .Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń Streszczenie Tetyda, jak głosiła przepowiednia, na świat miała wydać syna, który będzie potężniejszy niż jego ojciec.🎓 Napisz plan wydarzeń do mitu o Dedalu i Ikarze.. Plan wydarzeń mitu: pokaż więcej.. 4.Okaleczenie i porzucenie potomka..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt