Rozprawka czy antygona zasluzyla na smierc
zadanie dodane 21 lutego 2013 w Język polski przez użytkownika patka114 ( -100 ) [Gimnazjum] | 220 wizytNatura człowieka na podstawie Antygony.. 2020-08-11 13:52:06 Materiały do nauki dialektów j. polskiego 2020-08-02 20:24:46; Czy jesteś w stanie wypowiedzieć dowolne słowo bez akcentowania żadnej sylaby?. Nie wstydziła się ojca, raczej mu współczuła, bo obserwowała jego tragedię.. Z jednej strony na pewno tak.. Na temat: Czy Santiago naprawdę zwyciężył?. To pytanie niewątpliwie może być kwestią sporów.. Władza zaszczytem, zobowiązaniem, siłą destrukcyjną-motyw władcy i władzy w literaturze.. Wrócili oni z wojny i na wieść o śmierci brata, chcieliby prosić kobietę o rękę.. zadanie dodane 2 .. 1.napisz przemówienie antygony do ludu tebanskiego w którym przekonuje ze nie zasluzyla na smierc.Podobne na Sciaga.pl.. A król kierował się wyłącznie swoimi poglądami i nie zważał na prawa ludzkie.'. xD 2020-07-10 09:10:35; Opisz słowo „słowo" 2020-06-25 17:15:59 Jak po polsku powiedzić, że na uniwersytecie jest coś nie zaliczane (praca magisterska, kontrolna.. ), 2020-06-24 15:42:27I zapytała czy mam jeszcze jakieś sugestie:) Poniżej przedstawiam moje sugestie, których udzieliłam oraz szczęśliwe zakończenie naszej korespondencji:))) "Temat oklepany, ale możesz go przedstawić w ciekawy i zajmujący sposób, wszystko zależy od Ciebie:) Jak na razie wszystkie utwory prezentują ten sam motyw - źle.Na przykład kiedy Edyp poznał prawdę o swoim życiu i wykłuł sobie oczy, Antygona wraz z siostrą Ismeną towarzyszyły mu na wygnanie..

Jest w pelni swiadoma, ze czeka ja za to smierc.

299 wizyt.. Tytułowa bohaterka dramatu sprzeciwiła się woli władcy Teb Kreona i pochowała swego poległego brata, powszechnie uznanego za zdrajcę narodu.Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego Sofoklesa.. Bohaterka chciał być wierna prawom boskim, władnemu sumieniu.. 0 głosów.. W dramacie tym przedstawiony jest konflikt praw boskich, z ludzkimi.. W dalszej części pracy postaram się poprzeć tą tezę odpowiednimi argumentami.. Z miłości do brata chce go pogrzebać mimo zakazu Kreona.. zadanie dodane 7 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika nalagi .Pochowac brata, który zostal ogloszony zdrajca, czy tez usluchac rozkazu swojego stryja - Kreona, który jest aktualnym wladca Teb.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Po pierwsze - rozprawka musi być napisana bez żadnych błędów językowych, ortograficznych czy stylistycznych, dlatego warto pisać ją ze słownikiem zachowując odpowiednie formy gramatyczne.. Po śmierci nie ma nic, jako prości ludzie musimy się z tym pogodzić.Pliki użytkownika gilyash007 • Dokumenty, Galeria • sony pictures pobierz.zip, solaris film deutsch.zipNajnowsze zadania z tagiem antygona 0 głosów..

rozprawka- ... Czym jest godność człowieka.rozprawka na podstawie Antygony Sofoklesa.

Na dowód przedstawię kilka argumentów.Antygona… Czytaj dalej →Czy bohaterka tragedii Sofoklesa Antygona zasłużyła na śmierć To pytanie niewątpliwie może być kwestią sporów Jego problem polega na konflikcie prawLudzie chyba od zawsze próbowali wyobrazić sobie jak wygląda śmierć.. Ty opowiadasz o Antygonie nie o Balladynie.nie kręćNapisz rozprawkę typu II.. Na grobie męża wyrastają lilie, które żona bezskutecznie ścina, by nie dostrzegli ich bracia męża.. Wręcz przeciwnie, godna jest nagrody.. Czy jednak jej decyzja była słuszna?. Jakby na to nie patrzeć Antygona złamała prawo.Rozprawka wymaga przy tym od autora do zajęcia jasno wyrażonego stanowiska wobec tematu - nie ma możliwości, by np. odpowiedź na zadane w jej temacie pytanie brzmiała „nie wiem".. Antygona jest mloda, piekna, zakochana.Antygona - rozprawka - „Swiadomy wybór śmierci" Posted on 12 października 2009 by admin Moim zdaniem tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa świadomie wybrała śmierć, ponieważ wierzyła w \"święte prawo boskie\", które mówi, że każdy ma prawo do pochówku i stawiała je nad prawo państwowe.„Antygona" napisana zostala w 440 roku p.n.e. przez jednego z najwiekszych tragików greckich Sofoklesa.. 0 odpowiedzi.. Moim zdaniem Antygona nie zasłużyła na śmierć.Według mnie przez swoje postępowanie w pełni zasłużyła na karę..

Wbrew rozkazowi króla postanawia sama bronic prawa brata do odpowiedniego pochówku i spokoju po smierci.

Antygona reprezentuje prawa boskie.. Wręcz przeciwnie, godna jest nagrody.. Wybiera uczucia.. Moim zdaniem Antygona nie zasłużyła na śmierć.. Czy Antygona zasłużyła na śmierć?. Jego problem polega na konflikcie praw boskich z prawami ludzkimi.. Stwarzali różne jej wizerunki.. zadanie dodane 21 lutego 2013 w Język polski przez użytkownika patka114 ( -100 ) [Gimnazjum] antygonaZe względu na swą głupotę, ja dawno pogodziłem się z oczywistym stanem rzeczy, strach, głupota i płytkość doprowadziły do powstania takich idiotyzów, to właśnie na tym strachu zbudowano wszelkie religie świata.. Utwór ten zwiazany jest z mitem tebanskim, który opowiada o historii Edypa.. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę, że Balladyna zasłużyła na karę, jest wstyd i okrucieństwo dziewczyny wobec swojej rodziny.Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego Sofoklesa.. Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego Sofoklesa.. Przez lata zmieniały się jej wizje, jednak zawsze była ona odbierana jako coś negatywnego, złego, budziła strach.Śmierć jednak była i jest jedynym pewnikiem w życiu człowieka.Z odwagą poszła jednak na śmierć, oddając życie za wyznawane wartości.. Antygona reprezentuje prawa boskie.Moim zdaniem Antygona nie zasłużyła na śmierć..

Czy Antygona zasłużyła na śmierć rozprawka ... Śmierć najczęściej występowała w ludzkiej wyobraźni jako kościotrup z kosą w ręku.

Po drugie - aby rozprawka miała szanse na uzyskanie wyższej oceny, można wzbogacić ją o cytaty, aforyzmy, ''złote myśli'' lub .Antygona (siostra Eteoklesa i Polinejkesa) żali się swojej młodszej siostrze Ismenie z powodu nieszczęść, jakie spadają na ich ród.. W dramacie tym przedstawiony jest konflikt praw boskich, z ludzkimi.. Literatura pokazuje różne oblicza władzy; Zabójcza żądza władzy - topos władzy w literaturze na przykładzie "Makbeta".Jednak natura, która w romantyzmie jest mocą rozumną, nie pozwala na trzymanie w tajemnicy tego faktu.. napisac przemówienie obrony lub oskarrzenia wobec jednego z głownych bohaterów antygony sofoklesas.. Antygona nigdy nie postąpiłaby niegodnie, nie złamałaby żadnych praw, które ustanowili bogowie.. Antygona reprezentuje prawa boskie.. Do tego swoje stanowisko trzeba należycie uzasadnić, posługując się logicznymi argumentami - nie wystarczy tutaj argumentacja typu „bo tak mi się .Streszczenie szczegółowe Prologos.. zadanie dodane 4 maja 2019 w Język polski przez użytkownika Martyna W [Gimnazjum] | 1,072 wizytZadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budzi1.napisz przemówienie antygony do ludu tebanskiego w którym przekonuje ze nie zasluzyla na smierc.. Jednak można spojrzeć na całą sprawę z innego punktu widzenia.. Napisz o naturze człowieka stasimo 1 Antygona Sofokles.. Istota tragedii jest konflikt, czyli starcie sie dwóch sprzecznych racji, a zwyciestwo którejkolwiek z… Czytaj dalej →rozprawka syntetyczna - opiera się na kilku utworach, w których występują podobne motywy, problemy, obrazy.. Rozprawki można również podzielić na (Przygoda 2004: 132-133): rozprawki uzasadniające - rozpoczynające się od polecenia: „uzasadnij", „przedstaw", „wykaż" itp.Czy wiesz co to jest "mojka"?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt