Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie na podstawie tekstu legendy
W tym celu musicie przypomnieć treść baśni oraz legend.To opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już innego utworu- opowiadania, mitu , powieści itp. Ty musisz historię trochę wzbogacić, czasami dokończyć, dodać nowe szczegóły.. Streszczenie „Legendy o Popielu i Mysiej Wieży" Popiel był legendarnym władcą, zamieszkałym w okolicach Kruszwicy nad jeziorem Gopło.. W celu zachowania spójności tekstu zastosuj synonimy , omówienie i zaimki .Według podanego planu napisz krótkie opowiadanie pt.Legenda o smoku Wawelskim.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.Był samotny i nie miał przyjaciół.Na podstawie zamieszczonego planu napisz w zeszycie wypowiedź na temat ,,Bohater literacki z ,którym chętnie spędzę wakacje ".. .Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Zazwyczaj przekazywana w formie ustnej na długo przed utrwaleniem na piśmie.. Każdy punkt rozwiń w jednym akapicie.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Życie dziecka wypełnione jest baśniami i legendami, dzielmy się nimi z naszymi kochanymi pociechami, zwłaszcza teraz .W obrębie pierwszego podgrodzia Mieszko zburzył po 966 roku małe kamienne oratorium i około 970 r. zbudował większy kościół w kształcie treflowym, z trzema absydami..

Pisz całe opowiadanie w jednakowym czasie.

тαкα кяєנzσℓкα:P Odpowiedziano: 2011-04-09 11:01:08 Dawno temu, kiedy nasz kraj pokrywała nieprzebyta puszcza, w samym jej sercu nad Wisłą żył młody rybak o imieniu Wars.. Na podstawie tekstu „Lalki w ogniu" str. 189 wykonaj zadania: 1,2,3 .Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Zadanie domowe: Utrwal cechy gatunkowe baśni i legendy.Napisz w zeszycie kilka zdań na temat w jaki sposób Ty dbasz o Ziemię.. Lech znalazł w nim białe pióro.. Korzystaj z bogactwa wyrażeń i zwrotów rozpoczynających i kończących opowiadanie oraz stanowiących spoiwo pomiędzy poszczególnymi częściami.Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.. Pora na kolejne kroki.. Takie samo leżało na polanie pod dębem, więc wojownik postanowił założyć w tym miejscu osadę.. Na podstawie ilustracji oraz wyrażeń z podręcznika na stronie 60. napisz opowiadanie o przygodzie Helenki.. Tak powstało Gniezno.. Przeczytaj ponownie notatkę z poprzedniej lekcji.. To właśnie legendy przybliżały nam historię naszego narodu, uczyły nas co jest dobre a co złe.Legendy były też pierwszymi historiami, które ktoś nam opowiedział.. Na podstawie tekstu: Mariana Orłonia O Wandzie, co nie chciała Niemca, [w:] Baśnie i legendy polskie, Nasza Księgarnia, 1997.Cechy legendy: 1.anonimowy autor, 2.opisywane wydarzenie wydaje się bardzo prawdopodobne, 3.wydarzenie jest w jakiś sposób niesamowite i niepokojące, 4.legenda ma coś z prawdy, 5.występuje dobro i zło 6.występują elementy fantastyki i fikcji, 7.występuje morał, 8.występują wątki ludowe, 9.pierwotnie przekazywana ustnie, następnie zapisywana..

Napisz opowiadanie o przyjaźni.

-realizacja ćwiczeń 17.04.2020 .. Na terenie grodu natomiast, w jego południowo wschodniej części wzniósł zamek kamienny z kaplicą o założeniu centralnym.Wanda postanowiła ochronić swój lud i rzuciła się do Wisły.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. Zapoznaj się z „Legendą o Popielu" w przesłanym przeze mnie pliku Word.. Starannie zaplanuj kompozycję.. Cały lud Krakowa gorzko po Wandzie płakał, a Rytgier żałował swojej gwałtowności.. Bestia pożerała zwierzęta i ptactwo domowe, a im więcej jadł, tym więcej domagała się daniny.ŻELAZNE ZASADY.. ; Tam, gdzie to możliwe, wprowadzaj dialogi.. Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych.. 5 ( napisz pytania z rozsypanki i odpowiedz na nie na podstawie konkretnego obrazka z opowiadania - obrazki nr 3 i 4).Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Przeczytanie informacji z podręcznika, str. 216 - 217.. Legendy opowiadają o mędrcach, świętych, władcach, politykach, wojownikach lub innych popularnych bohaterach.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Praca domowa.. - oznajmiłem z radiścią w głosie (?. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. Krótkie omówienie ćwiczenia redakcyjnego zaplanowanego na kolejną lekcję..

Zapisanie tematu lekcji w zeszycie.

4 ( w zeszycie zapisz pytania z czasownikiem „umieć" i odpowiedz na nie na podstawie tekstu ze str. 70); ćw.. Zapisanie notatki.. Wykorzystuj inne formy wypowiedzi - wprowadź elementy opisu czy charakterystyki.. - karta pracy.. Zadanie nie powinno być trudne, jesli znasz dobrze utwór, na podstawie , którego piszesz opowiadanie odtwórcze.. Masz obecnie w zeszycie plan wydarzeń do ballady oraz wiesz, czym charakteryzuje się taka forma wypowiedzi.. 2010-01-27 20:40:44 Potrzebuje plan wydarzeń z legendy syrena 2015-02-10 19:38:41 Napisz Plan wydarzeń 2018-02-15 17:55:13Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie" - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.. 4.Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie na podstawie podanego żartu rysunkowego użyj tylko mowy zależnej - MidBrainartWspieraj Legalne Źródła zamiast strony typu chomikuj.Jak to ze lnem było - przedstawienie.. 2009-10-04 18:32:33; Napisz opowiadanie 2011-11-06 12:10:33; NApisz opowiadanie 2014-03 .Ułóż i napisz w zeszycie opowiadanie "Jak to ze lnem było".Użyj wyrazów z ramek w odpowiednich formach.Pamiętaj o trzyczęściowej budowie opowiadania .Spróbuj napisać krótkie opowiadanie (ćw..

Zapisz temat lekcji w zeszycie.

Dawno , dawno temu przed wieloma wiekami , w pięknym dalekim miasteczku , którego na mapie już nie ma mieszkała pewna dziewczynka o imieniu Himena .. Wstęp do opowiadania jest już .Opowiadanie jest wzbogacone o takie elementy jak: - dialog, monolog, - zwroty akcji, - opis miejsca, - opis postaci, - opis przeżyć - retrospekcja (przywoływanie wydarzeń, które wydarzyły się dawniej, wcześniej niżNapisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy .opowiadania na podstawie tekstu pt. „Powrót taty".. Drodzy Uczniowie, Na dzisiejszej lekcji : - będziecie doskonalić tworzenie opowiadania na podstawie baśni i legendy,-uzupełnicie ćwiczenia w Zeszycie ćwiczeń na s.133-135.. Kiedy okrutny smok zamieszkał jamę na wawelskim zboczu Gród krakowski zadrżał ze strachu!. Zredaguj opowiadanie twórcze na podstawie przeczytanej legendy na temat: „Jaka byłaby historia Popiela, gdyby go myszy nie zjadły….". Lud usypał na cześć księżniczki kopiec.. .Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Legenda o powstaniu Warszawy .. w zeszycie: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. ).Legendy są pierwszym elementem folkloru i tradycji, z którym spotykamy się jeszcze jako dzieci.. Była bardzo ładna ,.Legenda (coś, co należy przeczytać; coś do czytania; od łac. legere - czytać) - opowieść albo zbiór opowieści o postaci czy postaciach historycznych (lub też uważanych za historyczne).. Przyjazn!. Na stronie używamy cookies.. Władca nie był dobrym panem.Tego dnia pogoda była naprawdę okropna.. 3 s.62 (zeszyt ćwiczeń).1) w zeszycie: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. 🎓 Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie na podstawie.. - Zadanie 57: Jutro pójdę w świat 4 - strona 28Scenariusz to tekst na podstawie którego tworzy się sztukę teatralną lub film.. 8, rys.1) , wykorzystując przypowieść o Samarytaninie.. Każdy z nas może spróbować swoich sił, jako scenarzysta, jeżeli oczywiście posiadamy podstawowe umiejętności, takie jak znajomość gramatyki i ortografii, a nasz styl jest poprawny i lubimy pisać.. Przeczytaj w podręczniku tekst pt. „Jak napisać opowiadanie odtwórcze" - strona 226.twórcze na podstawie legendy.. Część druga wypowiedzi - komentarz drugi.. Napisz krótkie opowiadanie w oparciu o historyjkę obrazkową ze strony 55 w podręczniku.. Sztuka pisania- opowiadanie.. Chodziła ona do 6 klasy .. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt