Charakterystyka głównego bohatera lektury ten obcy
Sławni podróżnicy, o .Lektury Wojtka czwartek, 11 grudnia 2014.. Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. • „Postanowiła już dawno, to znaczy zaraz po przyjeździe na wakacje, że będzie się stosowała do wszelkich życzeń ojca, ale nie zrobi nigdy żadnego kroku, żeby przekroczyć mur, który ich dzielił.Ten Obcy (Irena Jurgielewiczowa) to wspaniała książka dla dzieci i młodzieży, która jest obowiązkową lekturą w klasie 6 szkoły podstawowej.Audiobook Ten Obcy od samego początku wciąga słuchacza w losy głównych bohaterów, którymi są Ulka, Pestka, Marian i Julek.. Zwyczaje Słowian.. Napisana przez: karusiaaaaa.. 80% Charakterystyka Uli Zalewskiej z książki I. Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. Jakie zwierzę towarzyszyło dzieciom w lekturze "Ten obcy"?. Ula jest samotna, ponieważ od czasu śmierci matki, nie potrafi nikomu zaufać.opisz głównego bohatera TEN OBCY Zgłoś nadużycie.. .Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Przy.„Ten obcy" - streszczenie w pigułce ostatnidzwonek.pl, Marian Pietrzyk, Julek Miler, Pestka Ubyszówna i Ula Zalewska spędzali wakacje we wsi Olszówka.. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. Ulubionym miejscem ich zabaw była wyspa na rzece Młynówce.Julek Miler - charakterystyka bohatera I. Jurgielewiczowej, wypracowanie..

Sens tytułu lektury.

Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.Charakterystyka Zenka Wójcika Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Jet to chłopak badzo odważny i pewny siebie.. Chłopak miał mocno rozcietą nogę, i bardzo go bolała.. Porównanie dawnej i współczesnej szkoły.. Obcy wcale nie chciał powiedziec kim jest i skad pochodzi.W powieści widzimy trzy rodzaje samotności.. 84% Charakterystyka Zenka Wójcika pt.,,Ten Obcy"Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".. Ma ciemne włosy.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Kryteria oceny charakterystyki.. Jest wysportowanym szesnastolatkiem, niezwykle zwinnym i posiadającym zręcznościowe umiejętności.. Ma 16 lat.Gdy był mały spotkała go tragedia zmarła mu matka i musiał zostać wychowywany przez ojca alkoholika który znęcał się nad chłopcem.Pewnego dnia postanowił uciec z domu aby nie zmarnować sobie życia i odnaleść swojego wujka Antoniego Janicę który jedynie mógł się nim zaopiekować i okazać mu miłość .To główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy".. Chłopiec czuje się wyobcowany, ponieważ nie ma żadnych przyjaciół..

Dzieje głównego bohatera Pewnego dnia na wyspie pojawił sie pewien obcy.

Komentarze do zadania.. Zenek Wójcik to tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Przede wszystkim samotny jest główny bohater.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Głównym bohaterem książki Ten Obcy jest Zenek.. A. Szklarski „Tomek w krainie kangurów" maj.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. Charakterystyka bohaterów.. Weź pod uwagę, skąd pochod zi główny bohater, informacje o jego rodzinie, problemy w życiu oraz jego decyzję dotyczącą przyszłości.. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Wspólnie spędzali wakacje u dziadków.Ten Obcy (Irena Jurgielewiczowa) to wspaniała książka dla dzieci i młodzieży, która jest obowiązkową lekturą w klasie 6 szkoły podstawowej.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Bohaterowie nie znali go..

czarna2911 20.3.2012 (21:19) ... Przydatność 65% Dzieje głównego bohatera lektury "Ten obcy".

Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. 80% "Ten obcy" streszczenie.. 83% "Ten Obcy" bohaterowie.. Elementy świata przedstawionego: -czas akcji-miejsce akcji-bohaterowie-wydarzenia.. Matka zawsze broniła go przed ojcem alkoholikiem.. Nauczyciel moderuje ćwiczenie, tak aby .• „Stworzenie, które się boi, nie chce być z ludźmi, jak mu coś jest.". Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Charakterystyka Zenka Wójcika, bohatera książki Jurgielewiczowej „Ten obcy" Tym obcym w powieści Jurgielewiczowej jest właśnie Zenek Wójcik.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Charakterystykę głównego bohatera lektury "ten obcy" 2 Zobacz odpowiedzi Odpowiedź.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.Zenek Wójcik to główny bohater lektury pt.'Ten obcy'.. koń .. Charakterystyka głównych bohaterów utworu.. Jak ma na imię główny bohater przygód Akademii Pana Kleksa?. Jest to bardzo miły chłopak,ale zawsze trzyma się swojego zdania.Nigdy nie odpuszcza.Zawsze jak coś sobie powie,zrobi to..

...Rozwiąż quiz i sprawdź, czy pamiętasz szkolne lektury i ich bohaterów.

Jest to ponadczasowa powieść dla młodzieży, którą dzięki interpretacji lektora: Wojciecha Chorąży można .Przydatność 65% Dzieje głównego bohatera lektury "Ten obcy".. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której .uczeń potrafi scharakteryzować głównego bohatera - jako „obcego", .. moja opinia na temat głównego bohatera powieści Ireny Jurgielewiczowej pod tytułem »Ten obcy«" .. jest podanie wydarzenia z książki, nazwanie bohatera lub wygłoszenie swojej opinii o przeczytanej lekturze.. Julek był młodszym kuzynem Mariana.. Język powieści- archaizacja.. Cześć dalsza powieści "Ten obcy" Ireny JurgielewiczowejJednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Wypracowanie stanowi charakterystykę Julka Milera, jednego z bohaterów występujących w książce I. Jurgielewiczowej pod tytułem „Ten obcy".. Próbowali coś się o nim dowiedziec.. Jest obcy tylko na początku, kiedy pojawia się nie wiadomo skąd i nie chce nic o sobie powiedzieć, jednak z czasem zaprzyjaźnia się z miejscowymi dziećmi, i w końcu odnajduje wuja.Charakterystyka bohatera lektury „ Ten Obcy" Charakterystyka Zenka Wójcika, bohatera książki Jurgielewiczowej „Ten obcy" Charakterystyka Mariana(Ten obcy) Ten obcy - bardzo krótkie streszczenie powieści.. Charakterystyka Zenka Wójcika Zenek Wójcik to główny bohater powieści ,,Ten obcy''.. Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do wuja, Antoniego Janicy.Tytuł powieści Ireny Jurgielewiczowej nawiązuje bezpośrednio do postaci głównego bohatera dzieła, Zenka Wójcika.W momencie, w którym jego obecność na wyspie zostaje odkryta przez grupę przyjaciół, staje się on dla nich intruzem - kimś obcym, kto chce zawłaszczyć sobie miejsce ich zabaw, kimś, kogo nie znają i kto pochodzi spoza Olszyny.Charakterystyka Zenka Wójcika.. Do Olszyn przybył z Wrocławia, gdzie po śmierci matki mieszka z ojcem - alkoholikiem, kierującym warsztatem samochodowym.Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. Od nowego akapitu zajmij się jego wyglądem zewnętrznym, (podaj najistotniejsze cechy wyglądu, opisz, jak wyglądał, kiedy dzieci zobaczyły go po raz .Powieść Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów.. Jego mama zmarła, a ojciec go nie chciał i był alkoholikiem.. Audiobook Ten Obcy od samego początku wciąga słuchacza w losy głównych bohaterów, którymi są Ulka, Pestka, Marian i Julek.3.. pytanie 1 z 10..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt