Streszczenie lektury o psie który jeździł koleją
Podczas jednej z nich rodzina kolejarza obawiała się, że pies już do nich nie powróci, ale Lampo i tak znalazł drogę powrotną.. Quiz w Poczekalni.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.. Wydarzenia przedstawione w utworze rozgrywają się we Włoszech.. Streszczenie krótkie.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Świetne uzupełnienie do opracowania.W książce pt O psie który jeźdźił koleją opisane są przygody psa Lampo który lubił podróżować pociągami Akcja książki rozgrywa się we Włoszech Pies.. O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.Szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Lektury.. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Autor opowiada nam historię o ludziach i o psie, który podróżował sam pociąga-mi po całych Włoszech..

Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".

Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Przybycie Lampo do Marittimy i przyjaźń z zawiadowcą.2.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?Lektury (19799) Literatura (12797) Obyczaje (3639) Plastyka (19023) .. Podacie streszczenie z książki pt. O psie który jeździ .. O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego .Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. 66% Recenzja książki-Ten obcy; 78% Dzieje Juranda ze Spychowa w punktach.. Mają kształt ogromnego buta.. Bardziej szczegółowo10.. recenzje O psie który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni pomiędzy człowiekiem a psem o oddaniu i całkowitym poświęceniu.. Wyprawa do Turynu.. Więcej ; O psie, który jeździł koleją - opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, problematyka) Opowiadanie o dzielnym Lampo po części oparte jest na faktach.Streszczenie I Autor opowiadania mówi, że Włochy to piękny kraj i łatwo jest je odnaleźć na mapie, bo mają kształt ogromnego buta.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją..

Streszczenie szczegolowe.Podacie streszczenie z książki pt. O psie który jeździł koleją??

2009-04-14 19:38:28 "O Psie ,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53 Załóż nowy klubO psie, który jeździł koleją - plan wydarzeń.. .O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Skomentuj.. Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski.. Na cholewie, a także na .. Pierwsza wizyta w domu kolejarza.3.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. .O psie, który jeździł koleją - bohaterowie Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.O psie który jeżdził koleją.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:O psie który jeździł koleją Stary Wujek - Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Książka po raz pierwszy dostępna w wersji z opracowaniem!. Udostępnij.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem..

O psie, który jeździł koleją - streszczenie, plan wydarzeń.

Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Strony: 64, Format: 14,5x20,5 cmO psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym.. Marta.G 2 lata temu.. O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym .Książka po raz pierwszy dostępna w wersji z opracowaniem!. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Wszystko, co powinieneś wiedzieć o motywie przyjaźni występującym w utworze O psie, który jeździł koleją.. Kolejarz ma trójkę dzieci (Gina, Roberto i Adele), które .O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - streszczenie Historia niesamowitego psa o imieniu Lampo, który podróżował koleją.. Opis fabuły.. 90% "Dopóki nie poczujeszię nieszczęśliwy, nie narodzi się w Tobie poezja" (Tadeusz Różewicz)Opracowanie lektury dla klasy 3 - O psie ktory jezdzil koleja.. Z kolei podczas innej ucieczki Lampo został niefortunnie przytrzaśnięty drzwiami pociągu.To opowieść o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, opowiada o przywiązaniu i poświęceniu.. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. Serdecznie polecamy!. Kim jesteś z "Zemsty"?. O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy..

-- Muzyka w tle: Buddy by B...Masz problem ze zrozumieniem utworu O psie, który jeździł koleją?

Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. Napisz streszczenie O psie który jeździł koleją.o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówUtwór „O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. Streszczenie.. Udostępnij.. zosia1011 3 lata temu.. Skomentuj.. Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".. Na tym bucie jest wiele miast i wsi, łączy je ze sobą kolej.. Jest to też opowieść o wiel-Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt