Plan ramowy i plan szczegółowy dedal i ikar
Swobodne wypowiedzi uczniów na temat Bożego Narodzenia.. D&D BeyondDedal - pomysłowy, roztropny, przewidujący, doświadczony.. Powstanie planu ucieczki.. Ucieczka.. Faza główna 1.. Wskazanie celu lekcji.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, plan wydarzeń, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci i scen, a także głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Ikar - młody, niedoświadczony, marzycielski, żądny przygód.. Życie na Krecie.. Przebieg lekcji I.. Śmierć Ikara: a) lot ojca i syna nad morzem ,b) zachwyt Ikara i wzbijanie się ku słońcu,Upadek Ikara:: rybak świadkiem,, utonięcie chłopca w morzu.. Był to rozumny król, który swoją potęgę umiał rozszerzyć bez podbojów, jedynie przez umiejętne współżycie z innymi krajami, skąd ciągnął zyski rozległym handlem.🎓 Napisz plan wydarzeń do mitu o Dedalu i Ikarze.. Budowniczy planuje ucieczkę z synem za pomocą ptasich piór, które sam wymyślił i wytworzył.. Cele operacyjne: uczeń: zna treść mitu "Dedal i Ikar", potrafi opowiedzieć treść mitu, wyodrębnia i nazywa bohaterów, chronologicznie porządkuje wydarzenia, wskazuje na mapie .plan ramowy mit o demeter i persefonie.pdf Często przechadzała się po łąkach wraz z córkę Korą i orszakiem nimf, śpiewały przy tym i zbierały kwiaty.•• Mit o Demeter i Korze - streszczenie, plan wydarzeń; Losowe tematy .Mit o Demeter i Persefonie Swoją pracę chciałbym zacząć od przedstawienia definicji mitu i myślenia .Plan wypowiedzi 1..

Naśladując wzór sporządzisz plan ramowy i szczegółowy.

Plan Ramowy: 1.. W ten sposób łatwiej jest opowiedzieć o przeczytanym tekście lub napisać na jego temat wypracowanie.. Plan piszemy po to, aby nie zapomnieć, co po kolei należy zrobić (napisać).. Czas realizacji - 45 minut.. Wyjaśnia bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje.. Dedal konstruuje skrzydła, na których wraz ze swoim synem ucieka z Krety4.. - Plan wydarzeń: 1.. Ucieczka na Kretę.. Jakie cechy ma mit?. Mit o Dedalu i jego synu - Ikarze, to opowieść o tęsknocie za ojczyzną.Mit o Dedalu i Ikarze - streszczenie.. Stworzenie skrzydeł.. Nie podążał za Dedalem lecącym bezpiecznie, tylko wzbijał się coraz wyżej i wyżej, coraz bliżej Słońca.. Opracowanie.. Śmierć Ikara.. Redaguje notatkę.. Sława Dedala w Atenach: a .Aplikacje Fandomu Miej swoje ulubione fandomy zawsze pod ręką, a nigdy niczego nie przegapisz.. Ikar wznosi się zbyt wysoko i jego skrzydła roztapiają się5.. Plan wydarzeń 1.. Dedal buduje na Kecie labirynt dla Minotaura2.. Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Wówczas mówimy, że jest plan wydarzeń.. Cel ogólny: Poznanie wybranego mitu.. Zapisanie tematu.. Sława Dedala w Atenach.. Pomozecie na polski mam ulozyc plan szczegolowy mitu O DEdalu i iKARZE Minos panował na Krecie..

, Plan szczegółowy "Dedal i Ikar" Udostępnij Udostępnij wg Annatwardy.

Ścieżka: Edukacja czytelnicza i medialna.. Rozpoznawanie mitu - polecenie 2. z podręcznika, s. 83 - oraz wykonanie zadania 1. z karty pracy .Jednak Ikar, zachwycony lotem, wspaniałością przygody, zapomniał o radach ojca, wleciał zbyt wysoko i spadł do morza, gdy jego skrzydła się rozpadły.. Budowniczy odnajduje ciało syna i składa je do grobu6.. Plan Szczegółowy: 1.. 6.Dlaczego Dedal i Ikar nie mogli wrócić do ojczyzny?. Jednak Ikar tak bardzo upajał się doznaniami latania, że zlekceważył całkowicie upomnienia ojca.. Zbrodnia Dedala - Pytania i odpowiedzi - Język polskiDedal i Ikar ze strony 81 w podręczniku.. Interpretacja.. 5.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Sporządź szczegółowy plan mitu o dedalu i ikarze w tym celu dokończ plan rozmowy.Następnie rozwiń każdy punkt oznaczony cyfrą dodając szczegółowe prodpunkty według wzoru Każdy podpunky oznacza literę z nawiasem1.. 2.Za co i w jaki sposób Zeus ukarał Minosa?. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Ikar bezwładnie spadł na ziemię i zginął na pamiątkę tego zdarzenie morze, do którego wpadł chłopiec nazwano Morzem Ikaryjskim, a wyspę, na której spoczęło jego ciało Ikarią.. Rozdanie kart pracy (zał.. 8.W jaki sposób Dedal i Ikar wydostali się z .Plan wydarzeń najlepiej kolejno wypisać w punktach..

Wyróżniamy dwa rodzaje planów wydarzeń: a. ramowy - składa się tylko z punktów, b. szczegółowy - ma punkty i podpunkty.

Rozzłoszczony Minos nie zgadza się i zamyka Dedala i jego syna Ikara w wieży.. Ateńczyk os.Zadanie: napisz szczegółowy plan wydarzeń mitu o dedalu i Rozwiązanie:1 panowanie minosa na krecie a mądre i rozumne władanie wyspą b pokojowe stosunki z innymi państwami c rozwój floty handlu 2 narodzenie syna potwora a pazyfae rodzi byko człowieka b nieszczęście króla 3 obawy króla a strach o poddanych b budowa labiryntu c zamknięcie minotarła w plątaninie pokoi 4 dedal .Rozzłoszczony Minos nie zgadza się i zamyka Dedala i jego syna Ikara w wieży.Szczegółowy plan wydarzeń "Dedal i Ikar" pomóżcie.. 4.Co Dedal miał wspólnego z Minotaurem?. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Chcesz wesprzeć rozwój kanału?. Odwiedź mnie na Facebooku: plan ramowy i szczegółowy.. Do dziś dnia Ikar jest symbolem braku rozwagi i marzenia, które doprowadziło do zguby i śmierci.Dedal i Ikar - Ikar i Dedal - Dedal i Ikar - Plan wydarzeń: Dedal i Ikar - Dedal i Ikar - Dedal i Ikar - określenia - Dedal i Ikar - Dedal i IkarMasz problem ze zrozumieniem utworu Mit o Dedalu i Ikarze?. 3.Jak postąpił Minos z Minotaurem?. Plan ucieczki: a) prośba Dedala o pozwolenie powrotu do Aten, b) odmowa króla Minosa, c) desperackie rozmyślanie Dedala o sposobie ucieczki..

Rozróżniamy dwa rodzaje planów wydarzeń: plan ramowy (tylko najważniejsze wydarzenia) plan szczegółowy (obejmuje również zdarzenia te mniej istotne)Na początku lotu wydawało się, że plan ucieczki Dedala się powiedzie.

Faza wstępna Czynności organizacyjne.. Upadek Ikara.. Polub .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 7.Kto pomógł w ucieczce bohaterom mitu?. Plan wydarzeń.. Zrozpaczony ojciec znalazł zwłoki syna, wyspę nazwał Ikarią, a morze - Ikaryjskim.. Dedal zatrzymał się na Sycylii, został tam nadwornym budowniczym.Dedal i Ikar -zna różnice między mitem a baśnią i legendą .. - zna definicję pojęcia plan ramowy charakterystyki bohaterów mitu -sporządza plan ramowy .. szczegółowy -ocenia postawy bohaterów mitu -na podstawie planu ramowego tworzy plan szczegółowy tekstu -pisze opowiadanie odtwórcze wykorzystując różnorodne .dedal ikar minos minotaur mit dedal i ikar plan wydarzeń « Eliza Orzeszkowa - biografia, życiorys, twórczość Homer - Odyseja - plan wędrówki Odyseusza »Dedal dotarł do Sycylii, gdzie osiadł na resztę życia.. 4 punkty główne i 4 szczegółowe.. 5.Skąd pochodzili Dedal i Ikar?. Minos nie zezwala Ateńczykowi na opuszczenie wyspy3.. Plan to także zapisane w punktach wydarzenia zawarte w utworze.. Gorące Słońce rozpuściło miód i wosk, którym .Temat: Dlaczego Ikar nie doleciał do Aten?. Ucieczka: a) Podglądanie ptaków i budowa skrzydeł, b) przestroga dla Ikara.. Zastanów się jakie emocje towarzyszyły lekturze tego tekstu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt