Plan wydarzeń tułaczka odyseusza
a) przemówienie młodzieńca.. Zaćmienie słońca, kara zesłana na pomocników Odyseusza.. Stało się jednak inaczej i powrót ten trwał 10 lat.. jest to fragment z MITOLOGII Jana Parandowskiego.. O względy Penelopy, żony Odyseusza, starało się kilkudziesięciu zalotników.. Wizyta Ateny w domu Odysa.. Pewnego dnia przed Telemachem, synem Odyseusza, pojawiła się Atena przebrana za Mentesa, króla Tafijczyków.Przygody Odyseusza PLAN WYDARZEŃ : 1. vo jeżeli robisz plan szczegółowy to w każdym punkcie powinno byc tyle samo podpunktow.. 11)Zgromadzenie bogów na Olimpie: a) Atena ponownie prosi o łaskę dla Odyseusza; b) Zeus posyła Hermesa do Kalipso z nakazem uwolnienia króla Itaki.Trasa tułaczki Odysa.. Zgromadzenie bogów.. 1,239 wizyt.. Tylko, nie każdy zna tę legendę, możesz umieścić jakiś krótki opis wojny trojańskiej, oraz tego, dlaczego Odyseusz nie może wrócić zbyt szybko do domu, da się to zrobić w 5 zdaniach, a ułatwi odbiór czytelnikom niezaznajomionym w mitologii greckiejPrpszę o strzeszczenie oraz plan wydarzeń mitu o odyseuszu :) 0 głosów.. ułozy ktoś te przygody Odysa chronologicznie ?. Byłą to urodzajna ziemia, gdzie cyklopi wypasali swe liczne stada.Kuri · 2 sty 2016.. Perswazje Ateny i wyprawa chłopca w poszukiwaniu ojca.4.. Żona bohatera - piękna Penelopa - jest oblegana przez grono zalotników, pragnących objąć przywództwo nad Itaką.10)Antinoj namawia zalotników do zamordowania Telemacha..

Dzieje i tułaczka Odyseusza.

a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso.. Przyjęcie Odysa w pałacu Alkino.„Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćOpowiada o tułaczce Odyseusza po wielkiej wygranej pod troją.. 29)Samotnik bezpieczny na lądzie.. a) Odys b)Polifem c) Posejdon d) Eol 3.Jakiego użył imienia Odyseusz, gdy przedstawił się Polifemowi ?. Klęska Troi.. jedyny plus za checi.Przygody Odyseusza; Tułaczka Odyseusza; Tułaczka Odyseusza - plan; Plan wydarzeń "Przygody Odyseusza; Dokładne miejsca wydarzeń np: szkoła,wyspa Jacksona; Miejsca w mieście po niemiecku na kartkówkęMitologia ( Mit o tułaczce Odyseusza ) Plan wydarzeń: 1) Droga powrotna do Itaki 2) Przebywanie w kraju Lotofagów 3) Wyspa Cyklopów 4) Oślepienie cyklopa Polifema przez Odyseusza 5) Pobyt u Lajstrygonów 6) Atak na statki 7) Wyjazd do czarodziejki Kirke 8) Zejście do podziemi1.. Autor tekstu jest nieznany, ale Jan Parandowski zebrał i ułożył przygody w odpowiedniej kolejności.. Tułaczka Odyseusza ewahrybacz.. Unsubscribe from ewahrybacz?1.Ile lat walczył Odyseusz pod Troją ?. Potem wiatry zaniosły Odyseusza i jego załogę do wybrzeży Sycylii, ta przygoda przesądził o jego dalszych losach..

Wojna trojańska a tułaczka Odyseusza.

Odys na ziemi Feaków - spotkanie z Nauzykaą.7.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Odyseja (Homer) Pochodzenie.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.. Opuszczenie wyspy nimfy Kallipso przez Odysa.5.. 27)Zniszczenie statku.. 30)Spotkanie z Penelopą i jej pomoc 31) .Tymczasem dom Odyseusza stał się przedmiotem pożądania okolicznych książąt.. Odyseja powstała prawdopodobnie później od Iliady, na przełomie IX i VIII wieku p.n.e., około 800 r. Epopeje różnią się od siebie tematycznie, w Iliadzie przeważają wątki heroiczne i batalistyczne, związane.Epos opowiada losy bohatera spod Troi - Odyseusza.Tułaczka Odyseusza - streszczenie, opracowanie.. Zabrano ich jednak siłą..

Napiszcie mi plan wydarzeń "Tułaczka Odyseusza"-Jana Parandowskiego, minimum 7 punktów.

Zalotnicy zamieszkali w zamku Odyseusza.. najlepiej krótko i na temat Potrzebne na wczoraj proszę o szybka odp .. Burza i rozbicie się statku.6.. a) 20 b)10 c)5 d)15 2.Jak miał na imię jednooki Cyklop, któremu Odys wydłubał oko ?. Trudna sytuacja rodziny Odyseusza.2.Zebranie starszyzny i odmowa pomocy Telemachowi.3.. Opuszczając Troję wojownik ten liczył, że najdalej po dwóch tygodniach powróci do Itaki.. Za jego zgodą bogini udaje się do Itaki.Sytuacja rodziny Odyseusza staje się coraz cięższa.. poproszę o mit o odyseuszu streszczenie lub plan wydażeń.. Na trackim wybrzeżu.. a nie tak jak jest tu ze w jednym jeden podpunkt a w innym widzialamchyba z 6. jezeli juz robisz takie cos i wpuszczasz to jako 'pomoc' innym , to rob to porzadnie.. Odyseusz na początku podróży trafia na wyspę Cyklopów.. W kraju Lotofagów.. Ona jednak odmawiała każdemu.. Tułaczka Odysa - streszczenie mitu- redagować plan ramowy wydarzeń, - przekształcać plan ramowy w szczegółowy, - podać treść utworu J. Parandowskiego „Tułaczka Odyseusza", - konstruować mapę skojarzeń do słowa podróż, - podawać synonimy wyrazu podróż, - tworzyć mapę mentalną, - czytać tekst ze zrozumieniem.Twój nauczyciel dał ci pałę?. plan-wydarzeń; tułaczka-odyseusza; zadanie dodane 15 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika agus0000 (40) [Szkoła podstawowa]" tułaczka odyseusza " -> plan ?.

Charakterystyka Odyseusza; Komentarze (0) skomentuj"Odyseja" tułaczka Odysa - plan wydarzeń.

a) rady dla Telemacha.. b) przyczyny tułaczki Odyseusza.. Tułaczce Odyseusza w całości poświęcony jest epos Homera - Odyseja.Mit o Odyseuszu - streszczenie.. 4.Atena, wzruszona długotrwałą tułaczką Odyseusza prosi Zeusa, by ten raczył wspomóc bohatera spod Troi.. Daje najlepsza.. Podoba mi się, że główny bohater to nie Odyseusz, tylko jeden z jego ludzi, ciekawy pomysł.. Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.Powrotu Odyseusza spod Troi nie da się porównać z powrotem żadnego innego bohatera.. Przydatność 75% "Dzieje Odyseusza" plan wydarzeń.Jula19991 nie wiem czy to ważne, ale ten plan jest niepoprawny.. Nikt Odys Odyseusz Nic 4.Król Eol zamknął złe wiatry w worku,.Cele lekcji: - poznasz treść mitu pt. "Tułaczka Odyseusza", - określisz świat przedstawiony, - poznasz pojęcie akcja, fabuła, wątek, - przypomnisz sobie, jak się pisze list.Tak też się stało w przypadku kilki towarzyszy Odyseusza, spróbowali oni lotosu i nie chcieli wracać na okręty.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTułaczka Odyseusza; Plan wydarzeń "Tułaczka Odyseusza" Miejsca Wyprawy; Przedstaw plan wędrówki Odyseusza; Historia wojny trojańskiej.. c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki.. Można jednoznacznie stwierdzić, że gdyby nie mądrość i spryt mężnego Odyseusza, Grecy nigdy nie pokonaliby Trojan.. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny.. Spotkanie z bogiem .Zadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .Plan wydarzeń do opowiadania pt "Tułaczka Odyseusza" +1 głos.. 28)Atena przybywa na ratune Odysowi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt