Quo vadis test sprawdzian pdf
Gdzie urodził się Brzechwa?. Ile punktów straci przez Ciebie Twój dom podczas jednego roku w Hogwarcie?. Książka została wydana w .Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Reżyserem filmu jest reżyseria: Jerzy Kawalerowicz.. "Quo Vadis" - film zrealizowano w 2001 roku, jedno z największych przedsięwzięć w dziejach polskiej kinematografii.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Udowodnij tezę, odwołaj się do lektury „Quo vadis".. "Quo Vadis" - opracowanie.. Rozwiąż test!Test Quo Vadis z odpowiedziami.. Test składa się z 28 pytań.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Jak wyglądał pogrzeb Nerona i kto mu go urządził.. Udostępnij.. Jesteś bardziej jak Lexy Chaplin czy Julia Kostera?Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Kto wymyślił Brzechwie .Praca klasowa na podstawie lektury quo vadis.. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce ..

.Quo vadis - test wiedzy.

TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY „QUO VADIS H. SIENKIWICZA 1.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. A) miejsce, czas, narrator ,boTest z lektury - Quo Vadis!. Lektury szkolne.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Jak naprawdę nazywał się Jan Brzechwa?. Quo Vadis; Nauka: Quo Vadis Test z lektury szkolnej z odpowiedziami.. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?". Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Szkoła podstawowa .Test wiedzy z „Quo Vadis".. KREATOR: Stwórz swoją postać z filmu ,,Następcy"!. Jak zginął św.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Jak miała na imię żona Nerona.. Pisarz był zafascynowany historią miasta, zwłaszcza najdawniejszą.. Testy \ Lektury szkolne \ Quo Vadis; Test: Quo Vadis Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza..

Powtórz przed sprawdzianem.

Temat nr 2: Miłość jest siłą, która kieruje ludźmi.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się / Załóż konto.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się / Załóż konto.. Udowodnij tezę, odwołując się do lektury „Quo vadis".. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. ZAMKNIJ X. Streszczenia.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - czy wystarczająco dobrze znasz "powieść z czasów Nerona", by poradzić sobie z najtrudniejszymi pytaniami?. Wymień cztery sposoby prześladowania chrześcijan (muszą to być sposoby prześladowań wymienione w powieści „Quo vadis").. Test z lektury zawiera pytania dotyczące bezpośrednio treści zawartej w książce.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka SienkiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Zadanie 11.. (0-2)Plik Quo Vadis.doc na koncie użytkownika nelunia2222 • folder podręczniki szkoła z gimnazjum testy sprawdziany • Data dodania: 6 gru 2011Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Czy poradzisz sobie ze sprawdzianem dla szóstoklasisty?.

"Quo vadis" - test znajomości lektury.

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 201 słów.. przysłówkowe współczesne.. Na stronie używamy cookies.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Rozpocznij quiz.. Skomentuj.. 28 pytań z lektury szkolnej.. GENEZA: Przed napisaniem Quo vadis Sienkiewicz dokładnie zwiedził Rzym w towarzystwie malarza, Henryka Siemiradzkiego.. 5.Zestaw pytań wyboru o tematyce szkolnej dotyczącej lektury autorstwa H. Sienkiewicza „Quo Vadis".. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Wymień czterech bohaterów świata chrześcijańskiego.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Z góry dziękiStosowane przez narratora powieści Quo vadis formy czasowników, takie jak: rzekłszy, wzruszywszy to imiesłowy A. przymiotnikowe bierne.przymiotnikowe czynne.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Sprawdź się!. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.. Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Jest znakomitym ćwiczeniem przed zbliżającym się sprawdzianem z języka polskiego.. Podobne działy.. Witam czy możecie rozwiązać mi ten test?.

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 201 słów.Geneza utworu i gatunek.. Rozmowy z przyjacielem, lektura Ben Hura i Irydiona (ich akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie) oraz pomysł ukazania prześladowań chrześcijan przyniosły efekt w postaci .Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. przysłówkowe uprzednie.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Dozwolone jest pobieranie materiałów.Winicjusz po walce z Ursusem: a) miał wybity bark i ranę na stopie b) miał połamane zebraJęzyk polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Lektury szkolne.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.. pytanie 1 z 15.. Które elementy należą do świata przedstawionego w powieści?.Komentarze

Brak komentarzy.