Napisz opowiadanie o współczesnym scrooge
Opowiadaniem posługujemy się na co dzień.. Napisz opowiadanie; Jak napisać opowiadanie?Pamiętaj o trójdzielnej budowie tekstu : wstępie, rozwinięciu i zakończeniu oraz akapitach.. Pod wpływm trzech duchów zmienił się.Na myśl o tym, że nie może z nikim porozmawiać lub z kimś zjeść kolacji, zrobiło mu się smutno i przykro.. "Opowieść wigilijna" to opowiadanie w stylu wiktoriańskim, napisane przez angielskiego pisarza Charlesa Dickensa.. Zdjęcie pracy przyślij na mój adres do godz. 13.00.. Składa się z czterech … Continuedhandlowych zwracali się do Scrooge'a - Scrooge albo Marley, on zaś odpowiadał na obydwa nazwiska.. List niech będzie wyjaśnieniem i prośbę o wybaczenie oraz spotkanie.. kama55555; 6.02.2011 Ojciec miał dwóch synów.. Pamiętaj o wyznacznikach listu.. Był toWspółczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej, w dniu narodzin Nikoli Tesli.. Wszystko, czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy, zwanego Władcą Piorunów, jest prawdą - nawet najbardziej nieprawdopodobne, wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce .Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Napisz list do kuzyna w imieniu Roberta Cratchita, w którym opowiesz o cudownej przemianie jego pracodawcy Ebenezera Scrooge'a.. Jednym słowem był sam jak palec.. Możesz ubarwić swoją wypowiedź elementami opisu, autocharakterystyki bohatera..

Napisz opowiadanie o współczesnym Harpagonie . '

Naprawiał błędy.. Był on zadziwiony przyjemnym, świątecznym nastrojem, jaki przepełniał wnętrze, tak że zdawało się ono zupełnie inne niż zazwyczaj.Opowiadanie o Ebezerze Scrooge'u.. Scrooge był samotnym człowiekiem, ale do czasu, Fred - jego siostrzeniec - podsunął mu świetny pomysł.Napisz opowiadanie o przyjaźni.. Michel Piquemal Drogocenna perła Opowiada się w Indiach, że żył raz pewien mędrzec.Opowiadanie Charlesa Dickensa jest napisane w stylu wiktoriańskim.. skąpiec ' 1.. Miłego pisania!. Napisz opowiadanie o wybranym przez siebie wydarzeniu historycznym, z punktu widzenia uczestnika tego zdarzenia.. Duch Wigilijnej Przeszłości przypomniał mu jego dzieciństwo w rodzinnej wiosce, siostrę Fanny, ulubione lektury.. ewelinka3011; 4.03.2011 Pewien mężczyzna miał dwóch synów.. Scrooge jest samotnikiem, nie lubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku.. Co więcej, w krainie, w której przebywał, nastał .Napisz opowiadanie zainspirowane przypowieścią o synu marnotrawnym.. Obecnie pomocnikiem Ebenezera w prowadzeniu kantorka jest ubogi, jednak bardzo miły, Bob Cratchit.. ;) 2 Zobacz odpowiedzi .. oszustem.. Główny bohater, Ebenezer Scrooge miał przyjaciela Jakuba Marleya, który zmarł przed siedmioma… Całe wypracowanie →Napisz opowiadanie o tym, w jaki sposób doszło do metamorfozy Ebenezera Scrooge "a 2012-08-26 22:32:27 Wymień przyczyny i skutki przemiany Mary..

Napisz opowiadanie, nawiązując do treści lektury.

Narrator może być trzecioosobowy (nie uczestniczy w wydarzeniach) lub pierwszoosobowy (jest jednym z bohaterów).. Mimo, iż Scrooge był dla niego bardzo surowy, Bob bardzo go lubił i szanował.. Wkrótce potem opuścił dom rodzinny i odjechał w dalekie strony.Mikołajek jako narrator pierwszoosobowy Narrator to osoba, która opowiada o wydarzeniach i udziela głosu postaciom.. Jest on samotnikiem, nielubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku.Inspirując się "Opowieścią Wigilijną" napisz współczesne opowiadanie.. Sam jego wygląd był odstręczający: sztywne rysy twarzy, ostry nos, pomarszczone policzki, sine wąskie wargi, zaczerwienione oczy zniechęcały do .Utwór, napisany w zaledwie sześć tygodni, opowiada historię Ebenezera Scrooge'a - starego zgorzkniałego egoisty i samotnego sknery, dla którego nadrzędną wartość stanowiły pieniądze.. Zaczął się zastanawiać,W czasie lektury powieści "Opowieść Wigilijna" Charlesa Dickensa niezwykle wyryło mi się w pamięci spotkanie Ebenezera Scrooge'a z duchem, a konkretnie Duchem Tegorocznego Bożego Narodzenia.Spotkanie owo miało miejsce w domu Scrooge'a.. Ostatnim obrazem, jaki mu przemyka przed oczami, to jego własny nagrobek.. Była bardzo ładna , skromna oraz dobra , ale niektórzy niedostrzegali tego .Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z bohaterami innego utworu literackiego, w czasie którego bohater „Opowieści wigilijnej" przedstawi najbardziej znaczące wydarzenie w swoim życiu..

Napisz opowiadanie twórcze o ty, co wydarzyło się w nowym miejscu.

poproś, żeby opowiedział Ci o Akcji .Pilne na jutro!. Ćwiczenia.. Opowiada o bardzo skąpym człowieku, w którym zaszła wielka przemiana charakteru.. Zorientował się, że choć ma teraz taką wspaniałą willę, tak naprawdę jest w niej sam.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.10.. Nadaj tytuł swojemu opowiadaniu.. - rozwinięcie: przedstaw przebieg zdarzeń (można wprowadzić .Scrooge'a, bohatera opowiadania Karola Dickensa Opowieść wigilijna nawiedziły trzy duchy: duch wigilii przeszłych, teraźniejszych i przyszłych.. Twoja historia ma być twórcza tzn. sam ją wymyślasz.1.. Napisz opowiadanie biograficzne o wybranej przez ciebie postaci historycznej.. Było mu wyraźnie wszystko jedno.. Przyjazn!. Zabrał go do sklepu pana Fezzwiga, gdzie odbywał praktykę, a później pracował.Całe wypracowanie →Akcja opowiadania Karola Dickensa Opowieść wigilijna dzieje się w Londynie, w domu kupca Scrooge'a, w wigilię Bożego Narodzenia.. Pisz wyraźnie i estetycznie.. Na stałe zagościło wśród klasyków literatury, a nawet, jeśli nie czytaliśmy tej książki, jesteśmy w stanie opowiedzieć, o czym jest.Napisz współczesne opowiadanie zainspirowane przypowieścią o synu marnotrawnym..

Napisz mi opowiadanie, w którym pokażemy skutki przemiany Ebenezera Scrooge'a.

Niezwykle surowego finansistę odwiedzają w Wigilię Bożego Narodzenia trzy duchy, które pokazują mu z perspektywy Świąt jego przeszłość .Wyobraź sobie, że mędrzec z bajki Piquemala spotkał się ze Scrooge'em, bohaterem "Opowieści wigilijnej".. Scrooge w dzisiejszych czasach.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Napisz w jego imieniu list do ukochanej Belli.. Dawno , dawno temu przed wieloma wiekami , w pięknym dalekim miasteczku , którego na mapie już nie ma mieszkała pewna dziewczynka o imieniu Himena .. Młodszy z nich zażądał któregoś dnia, aby ojciec podzielił majątek i oddał mu przypadającą na niego część.. Chwytała ona, ściskała, ze skóry obdzierała swoją ofiarę, nie wypuszczając jej, aŜ po doszczętnym wyzyskaniu.. Trzeba teŜ przyznać, Ŝe Scrooge miał silną rękę, gdy szło o interes.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Po tym co zobaczył, błagał zjawę o danie mu jeszcze jednej szansy.. Ale wszystko to ma się zmienić w noc wigilijną.. Jej autor uchodzi za najwybitniejszego pisarza owego okresu.. Podróżujemy z Małym Księciem po kolejnych planetach.. 2.Opowiadanie Karola Dickensa pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge'a w Wigilie.. Nigdy nikomu nie pomógł, nie interesował się innymi, nie znał ciepła i radości, nie wiedział, co to współczucie.. 20.Wyobraź sobie, że masz okazję poznać jednego z bohaterów Kamieni na szaniec.. Ebenezer Scrooge po wizycie duchów zmienił swoje życie.. Scrooge był samotnym człowiekiem, ale do czasu, Fred - jego siostrzeniec - podsunął mu świetny .Scrooge czuje, że chciał by, aby była to prawda.. Młodszy poprosił ojca o przynależną mu część majątku i opuścił dom.. (,,Tajemniczy ogród'') 2014-05-07 19:32:22Ebenezer Scrooge był niezwykle skąpym i nieczułym człowiekiem.. Pewnej nocy, gdy .Stroniący od ludzi samotnik o trudnym, nieprzystępnym charakterze.Scrooge Ebenezer Lyrics: Po pięć koła se podjadę / Mój człowiek Donald ma już taką dziabę / Ty wykonujesz lot; Paweł Jumper / Wszystko jest kawałem oraz żartem / Wszystko już .Ebenezer Scrooge - postać fikcyjna, główny bohater opowiadania Charlesa Dickensa .18.. Wszystko jednak roztrwonił, żyjąc rozrzutnie i zaczął cierpieć niedostatek.. Charakterystyka Mikołajka Charakterystyka to tekst opisujący bohatera.. Chodziła ona do 6 klasy .. Pewnego razu Ebenezer po skończonej pracy wrócił do domu.. Wprowadź elementy charakterystyki postaci, wykazując,że ma cechy wspólne z bohaterem Moliera 3.. Proszę Pomóżcie do ważne.. Napisz opowiadanie, które zakończysz sentencją „Dobre złego początki, lecz koniec żałosny".. Napisz, .. Na myśl o tym, że nie może z nikim porozmawiać lub z kimś zjeść kolacji, zrobiło mu się smutno i przykro.. Ostatnia zjawa ukazuje bohaterowi to co będzie łóżko, na którym leży umarły, abok niego nikogo nie ma.. Proszę żeby zawartość była taka: - ciekawy tytuł - wstęp: gdzie i kiedy rozgrywają się zdarzenia (miejsce akcji w kilku słowach, krótko zaprezentuj głównych bohaterów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt