Uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń z lektury w pustyni i w puszczy
Mały Tarkowski z córką pana Rawilsona rozmawiają o aresztowaniu Fatmy, jednak najważniejszą dla nich wiadomością jest to, że ich ojcowie postanowili zabrać dzieci ze sobą do El .Wizyta Fatmy u pana Rawlinsona., Pierwsze spotkanie z kapitanem Glenem i doktorem Clarkiem., Niezwykłe prezenty z okazji Bożego Narodzenia., Tajemnicze porwanie dzieci., W "szponach" burzy piaskowej., Pojawienie się Saby udaremnieniem szansy na ratunek., Przed obliczem proroka Mahdiego., Spotkanie z lwem - uwolnienie się z rąk porywaczy., Potężna ulewa połączona z atakiem lwów .Zadanie: plan wydarzen w pustyni i w puszczy Rozwiązanie:1 życie dzieci w port saidzie 2 porwanie dzieci 3 wędrówka przez pustynię 4 staś u mahdiego 5 podróż do faszody 6 zabicie lwa wolnosc dzieci 7 przybycie do ,,krakowa quot 8 choroba nel 9 tajemniczy dym w lesie 10 uwolnienie kinga 11 pobyt na górze lindego 12 w krainie wa himów i samburu 13 ostatni etap wędrówki 14 ratunek 15 .Kapitan Glen i doktor Clark 16.Czarownicy, którzy zniszczyli worki z wodą i uciekli zostali,.. rozszarpani przez dzikie zwierzęta Polecenie: Uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń, korzystając z tekstu lektury.. Sabotaż zawistnych czarowników polegający na pozbawieniu karawany zapasów wody.. Prośba Fatmy.. Spotkanie z Mahdim i odrzucenie wiary muzułmańskiej.. W pustyni i w puszczy - streszczenie, plan wydarzeń..

... Uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń, korzystając z tekstu lektury.

„W pustyni i w puszczy" - plan wydarzeń.. , W Omdurmanie., Droga do Faszody., Odzyskanie wolności - zabicie lwa i Beduinów przez Stasia., Wędrówka przez dżunglę., Spotkanie z .Port - Said to miasto w pobliżu Kanału Sueskiego, położone w środku piasków, obok pustyni Arabskiej i Libijskiej.. Zlecenie dla Tarkowskiego i Rawlisona inspekcji kanału w Medinet.. Chronologicznie.. Okrzyknięcie Kalego nowym królem Wa-himów.. - Niespodziewany ratunek - ponowne spotkanie kapitana i doktorProblematyka.. Tajemniczy dym w lesie 10.. 2011-05-17 10:31:29; Ułuż szczegółowy plan wydarzeń lektury 'W pustyni i w puszczy ' spotkanie ze słoniem.. Najtrudniejsza droga.. Obiad u pana Rawlisona.3.. Potężna ulewa połączona z atakiem lwów.. Uwolnienie Kinga 11.. Obiad u pana Rawlisona.. ponumeruj wydarzenia od 1 do 15.. Udział Stasia w wojnie powiędzy plemionami Wa-Hima i Samburu Okrzyknięcie Kaliego nowym królem Wa-Himów Pomoc Greka Długo oczekiwane spotkanie dzieci z ojcami Najtrudniejsza droga.. Prezenty bożonarodzeniowe dla dzieci .W domu Beorna.. Spotkanie z ekspedycją ratunkową Clarge'a i Glena.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń, korzystając z tekstu lektury W pustyni i w puszczy..

Społeczność Zuzannakrótki W pustyni i w puszczy.

Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Polecane teksty: 84% Na błędach człowiek uczy się rozumu - Hezjod.. wg Zspstrzaljo.. Okrzyknięcie Kalego nowym królem Wa-himów.. 82% Dokonując analizy i interpretacji Pieśni III Jana Kochanowskiego oraz odwołując się do innych utworów poety, .. Tajemnicze porwanie dzieci.. Pierwsze spotkanie z kapitanem Glenem i doktorem Clarkiem.82% Henryk Sienkiewicz Quo Vadis - opracowanie lektury.. Sabotaż zawistnych czarowników polegający na pozbawieniu karawany zapasów wody.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Konrad Wallenrod - Plan wydarzeń.. Przeprawa przez Mroczną Puszczę: zbłądzenie, krasnoludy uwięzione przez pająki, walka Bilba z bestiami, uwolnienie przyjaciół.. Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: W pustyni i w puszczy uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń.. Klasa 5 Polski.. Kradzież kielicha i atak .Uzupełnij tabelkę na podstawie tekstu lektury ,,W pustyni i w puszczy".. Marsz przez pustynię w kierunku oceanu Historia Stasia i Nel w Port-Said Święta Bożego Narodzenia - pies Saba prezentem dla Nel .W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury26.. Pierwsze spotkanie z kapitanem Glenem i doktorem Clarkiem Niezwykłe prezenty z okazji Bożego Narodzenia..

... chronologicznie Połącz w pary.

Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Aresztowanie Fatmy.. Kłamstwo Fatmy.4.. Halban, dworski tłumacz rozbudza w chłopcu uczucia patriotyczne, opowiada o ojczyźnie, śpiewa ludowe pieśni.. Zabicie lwa oraz oprawców przez Stasia.. - Potężna ulewa połączona z atakiem lwa.. Znalezienie słonia uwięzionego w urwisku.. W "szponach" burzy piaskowej.1.Staś i Nel w Port-Saidzie 2.Podróż z ojcem do Medinet 3.Boże Narodzenie-Nel dostaje od pana tarkowskiego olbrzymiego psa-Sabe 4.Porwanie dzieci 5.Trudna podróż przez Pustynię Libijską 6.Wiadomość o zdobyciu Chartmu w Omdurmanie 7.Droga do Faszady i Staś zabija lwa i Beduinów-dzieci odzyskują wolność 8.Wichura na pustyni, zaczyna się burza 9.Zabicie Gebhra, Chamisa i dwóch .Ramowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy 1.. Pobyt na Górze Lindego 12.. Wychowanie Waltera Alfa w zakonie, według jego zasad.. Udział Stasia w wojnie pomiędzy plemionami Wa-hima i Samburu.. Przedtem była to tylko pustynia, ale odkąd pobudowano kanałową przestrzeń, rozdzielającą wody jeziora Menzaleh, powstało miasto tętniące życiem, pełne pięknych will, pływających łodzi i parowców.Masz problem ze zrozumieniem utworu Janko Muzykant?.

Napisz plan wydarzeń W pustyni i w puszczy.Uporządkuj plan wydarzeń lektury "W pustyni i w puszczy".

wg Agadudzik14.. Przekształcenie baobabu w tymczasowy dom.. - Tajemnicze porwanie dzieci.. Wyjazd pana Rawlisona i pana Tarkowskiego do Medinet.Plan wydarzeń w pustyni i w puszczy.. Udział Stasia w wojnie pomiędzy plemionami Wa-hima i Samburu.. Cudowny ratunek - Bilbo znowu w akcji.. 31.Ułóż plan wydarzeń W pustyni i w puszczy Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Wizyta Fatmy w domu Rawlisona, Pierwsze spotkanie z kapitanem Glenem i doktorek Clarkiem., Niezwykłe prezenty z okazji Bożego Narodzenia.. Spotkanie Stasia i Nel z doktor Clary i kapitan Glen w pociągu do Kairu.. Potężna ulewa połączona z atakiem lwów Pobyt na górze Lindego Tajemnicze porwanie dzieci Niespodziewany ratunek-ponowne spotkanie kapitana i doktora.. Marsz przez pustynię w kierunku oceanu.. Ostatni etap wędrówki 14.. Droga przez pustynię.. Kłamstwo Fatmy.. Streszczenie Staś i Nel to dwoje dzieci, których podobnie jak i ojców łączy przyjaźń.. Najazd krzyżaków na Litwę, spalenie jednego z miast i uprowadzenie małego chłopca.. Wyprawa do obozu i poznanie pana Linde.. W krainie Wa-himów i Samburu 13.. Rozwój powstania Mahdiego.. Polska Zmień szablon Materiały interaktywneUłóż chronologicznie plan wydarzeń?. Wyjazd .Grupy 1 TM b - 1D rozmieszczenie w sali - Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - W pustyni i w puszczy - bohaterowie.. Samotna podróż dzieci.. Spotkanie z ekspedycją ratunkową Clarge'a i Glena.. Wpisz w kwadraciki odpowiednie cyfry od 1 do 15.Jakich pytań mogę się spodziewać na kartkówce z lektury szkolnej pt.''W pustyni i w puszczy ''?. W rubrykach: postacie drugoplanowe i epizodyczne zapisz przynajmniej pięć (imion) nazwisk.. Atrakcją jest też dla nich życie w namiocie oraz planowane przejażdżki na wielbłądach.. Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" Udostępnij Udostępnij .. Najtrudniejsza droga.. 12.Lektury.. Z okazji świąt Bożego Narodzenia Nel dostaje psa Sabę, a Staś sztucer.. Marsz przez pustynię w kierunku oceanu.. - Pobyt na górze Lindego - puszczanie latawców.. Spotkanie lwa na pustyni.. 2012-03-07 14:11:15; Wypisz cytaty z lektury,, W pustyni i w puszczy '' 2012-01-08 17:48:3826. :) Ułóż chronologicznie plan wydarzeń z książki pt."W pustyni i w puszczy" Wizyta Fatmy u pana Rawilsona.. Spotkanie z ojcami3.. Wizyta w Mieście na Jeziorze - Thorin Królem spod Góry.. Wyjazd pana Rawlisona i pana Tarkowskiego do Medinet.5.. Rozdział 4 Dzieci cieszą się ze spotkania z ojcami..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt