Charakterystyka postaci zenka ten obcy
Zenek to postać bardzo skryta i tajemnicza.. Nie było to zresztą potrzebne, i tak nikt nie .Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik to nastolatek pochodzący z Wrocławia.. Najbliższą mu osobą jest wuj Antoni Janica, brat mamy.. Rozwinięcie : a) portret bohatera ( wygląd zewnętrzny ) b) uosobienie i cechy umysłu c) charakter ( zalety i wady ) - stosunek do innych ludzi - stosunek do samego sb - stosunek do obowiązków - stosunek do przyrody, zwierząt III .Ten obcy - powieść napisana przez Irenę Jurgielewiczow .. Te wszystkie zmiany zrobiły na Uli silne wrażenie.. Wtedy właśnie czwórka przyjaciół znalazła na wyspie śpiącego pod leszczyną Zenka.„ten obcy" irena jurgielewiczowaTen obcy" - charakterystyka najważniejszych postaci.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której .Przydatność 55% "Ten obcy" - charakterystyka najważniejszych postaci.. Zenek-Mieszkał we Wrocławiu z ojcem, jego matka nie żyła.. Wygląd zewnętrzny.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Zbierz informacje o Zenku według podanych punktów.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Stało się to przyczyną tragedii chłopca, który zdobył się na odwagę opuszczenia domu i samotnej .Charakterystyka postaci: Zenek Wójcik..

Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika.

Poczuła lęk, czy się nie zdradzi, nie chciała za nic, by sobie ktokolwiek uświadomił, że ona je w ogóle dostrzega, i odwróciła się szybko w stronę rzeki.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia-stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której każde dziecko bardzo potrzebuje.Zenek Wójcik - charakterystyka • Ten obcy.. Do Olszyn przybył z Wrocławia, gdzie po śmierci matki mieszka z ojcem - alkoholikiem, kierującym warsztatem samochodowym.• „Stworzenie, które się boi, nie chce być z ludźmi, jak mu coś jest.". 80% Charakterystyka Uli Zalewskiej z książki I. Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Chłopca poznajemy jako tajemniczego włóczęgę, który wyczerpany i głodny zasnął na wyspie odkrytej przez grupę przyjaciół .Inne charakterystyka, postaci, wójcik, zenek .. Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem w książce „Ten Obcy" jest fragment,gdy Zenek uratował małe dziecko przy sklepie.Pewnego dnia Marian,Julek,Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę,aby mu dać jedzenie.Bardzo się zdziwili,gdyż nie zastali tam Zenka.Był upalny dzień a przyjaciołom .Charakterystyka Zenka Wójcika "Ten Obcy" Zenon Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy"..

Przedstawienie postaci.

Zenek-Mieszkał we Wrocławiu z ojcem, jego matka nie żyła.. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. • „Postanowiła już dawno, to znaczy zaraz po przyjeździe na wakacje, że będzie się stosowała do wszelkich życzeń ojca, ale nie zrobi nigdy żadnego kroku, żeby przekroczyć mur, który ich dzielił.Charakterystyka Zenka Wójcika Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Z jednej strony to odważny i wrażliwy chłopak, z drugiej potrafi okazywać negatywne emocje.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. Ma ciemne włosy.. 84% Charakterystyka Zenka Wójcika pt.,,Ten Obcy"Charakterystyka Zenka Wójcika.. Moja ocena Postaci BŁAGAM POMÓŻCIE!. Życie nauczyło .Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy".. Dodał: Serfer Dodano: 15 XI 2010 (ponad 10 lat temu) Dodaj bohatera.. Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. 80% "Ten obcy" streszczenie.. Po wejściu na danego bohatera możesz dodać do niego opis.Materia y: ksi ka I. Jurgielewiczowej "Ten obcy", arkusze brystolu, plansza ze s ownictwem charaktryzuj cym cz owieka, pisaki.. Gdy przybywa na wyspę nieopodal Olszyn jego twarz, szyja i ręce miały przykry, szarawy kolor, właściwy ludziom po długotrwałej podróży.Zenek to postać złożona..

Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Ten obcy".

Zdecydował się na porzucenie domu, bowiem ojciec pił, nie żywił wobec syna żadnych ciepłych uczuć, odrzucał go.Pestka Ubyszówna - charakterystyka • Ten obcy Tak naprawdę dziewczynka miała na imię Patrycja, ale w ten sposób zwracała się do niej tylko matka.. Uciekł z domu, iż po utracie matki został w domu sam, wraz znęcającym się nad nim ojcem alkoholikiem, więc postanowił odnaleźć… Czytaj dalej →Temat: Jakim chłopcem był Zenek - bohater książki pt. "Ten obcy" Cele lekcji: - zbierzesz informacje dotyczące Zenka, - zredagujesz notatkę, - przypomnisz sobie, jak napisać charakterystykę postaci.. Filmy.. Samotny, niekochany i z poczuciem odrzucenia, włóczy się po świecie w poszukiwaniu wujka.Ten obcy Irena Jurgielewiczowa Niespodziewnie "wyspa stała się terenem zdarzeń, które każde z czworga zapamiętało na długo, a może zapamięta na całe życie.. !Opis postaci Zenka Wójcika z lektóry,,Ten Obcy " 2010-10-06 16:44:00 Chciałabym mieć 10 haseł krzyżówki to lektóry "Ten obcy ".. Jest wysportowanym szesnastolatkiem, niezwykle zwinnym i posiadającym zręcznościowe umiejętności.. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.Zenek Wójcik jest głównym bohaterem przecudownej książki Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten obcy" ..

Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje.

Informacje.. Wprowadzenie do tematu, rozdanie instrukcji do pracy w grupach.. Jego matka zmarła, zaś ojciec posiada warsztat samochodowy.. 2009-10-03 11:08:13 Charakterystyka Uli Zalewskiej - ,,Ten obcy " 2009-03-27 20:13:21Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".. Podobnie jak Ula, mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjeżdża tylko na wakacje.Zadanie: napis charakterystykę zenka wójcika z książki pt quot ten obcy quot ireny jurgielewiczowej daję 10 Rozwiązanie: głównym bohaterem lektury p t ten obcy jest zenek wójcik, szesnastoletni chłopakPowieść Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów.. Treść.. Bohater miał zapewne około 16 lat.. Chłopak porzuca dom rodzinny, ponieważ umarła mu matka, a ojciec popada w alkoholizm.. Zaczęło sie to jedenastego lipca, we wtorek, w dzień dżdżysty i chłodny".. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.63% Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury pt. "Ten Obcy".. 83% "Ten Obcy" bohaterowie.. Cechy charakteru wraz z .Charakterystyka Zenka z Ten Obcy Kryteria I. Wstęp-prezentacja postaci (imię, nazwisko, pochodzenie) II.. Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. Opisywana przeze mnie postać - Zenon Wójcik by ł głównym i tytułowym bohaterem powieści dla młodzieży "Ten Obcy" autorstwa Ireny Jurgielewiczowej.. Przebieg lekcji: 1. wiczenie s ownikowe z wyrazem "droga"; wyja nienie poj cia "droga yciowa".. Niechętnie mówi o sobie, nie potrafi zaufać nowo poznanym przyjaciołom.. Moim zdaniem jest zagubiony, ponieważ nie ma domu, najważniejszego miejsca w życiu.Charakterystyka Zenona Wojcika z powieści "Ten Obcy".. Zenek Wójcik to tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe .Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt