Jak napisać wypracowanie z lektury szatan z siódmej klasy
Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Napisz list do kolegi/ koleżanki , w którym opowiesz jej o tym że warto przeczytać tą książkę i czym cię zaciekawiła 3.„Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego.. Zawsze starał się być uśmiechnięty.. Kiedy usłyszałem nazwę lektury pomyślałem, że książka jest satanistycza, nudna i ponura.Wydana w 1937 roku powieść Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy" opowiada o losach Adasia Cisowskiego - niezwykle bystrego ucznia jednego z warszawskich gimnazjów, który dzięki swemu zmysłowi detektywa rozwiązuje kolejne, nieraz bardzo trudne zagadki.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Już sobie to wyobrażam: tylko ja i on, sami w lesie przy blasku księżyca.. gabciaa222 5 lat temu.. Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z siódmej klasy "zadanie dodane 2 kwietnia 2017 w Język polski przez użytkownika Młoda Młodociana [Szkoła podstawowa] .. polski wypracowanie matematyka angielski historia biologia rozprawka chemia fizyka opis oblicz.Jak Adaś odkrył metodę egzaminowania pana Gąsowskiego - opis, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyWiązało się to jednak z pewną niesprawiedliwością, gdyż uczniowie z innych klas prawdopodobnie otrzymywali dwójkę..

Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?

Napisz list do kolegi (koleżanki), w którym podzielisz się wrażeniami na temat książki Szatan z siódmej klasy.Emocje łatwo będzie prześledzić w tekście, innych rycerzy Iliady już trzeba przywołać z pamięci, a wniosek wymyślić samemu, ale też łatwo odczytać go z tekstu.. Napisz do nas.. Gatunek literacki - Powieść 3.. 0 odpowiedzi.. Po kolacji Adaś zaproponował mi, bym poszła z nim w nocy czatować czy nikt się nie zbliża do domu.. Jego ojciec jest szanowanym lekarzem, a .Mam napisać sprawozdanie z lektury pt. ,,Szatan z siódmej klasy ''.. Był uczniem siódmej klasy w męs.Przydatność 55% Szatan z 7 klasy.. Czas - Czas Fabuły 1812 - 1937 i miejsce akcji - różne miejsca ale przede wszystkim w Bejgole 4.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Powieść pt. Szatan z siódmej klasy zaczyna się od fascynującego odkrycia, którego dokonał pan profesor Gąsowski.. Jak dużo wiesz o Harrym Potterze?. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. W szkole jest ceniony za bystrość, przenikliwość, koleżeńskość, opanowanie i pomoc w rozwiązywaniu wszelkich konfliktów.WYPRACOWANIE 1.. "W czasie wakacji poznałam niezwykłego chłopca" - Wanda Gąsowska pisze list do koleżanki..

Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!

Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.. Udostępnij.. Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Skomentuj.. Czas i miejsce akcjiNie dawno miałam lekturę szatan z siódmej klasy i były trzy tematy do wyboru takie jak : 1.. "Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Profesor zasmucił się, gdyż nie znał powodu, dla którego tak zdolni (zresztą jak wszyscy w tej klasie) uczniowie się poniżyli i przyznali do swej .W „Szatanie z siódmej klasy" można .Kilka kartek z dziennika Wandy Gąsowskiej z lektury „Szatan z siódmej klasy".. Opowiedz o nich czytelnikom.. Może to dlatego, iż uczniowie klasy siódmej zawsze byli przygotowani na jego lekcje.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów.. Szatan z siódmej klasy - Test Szatan z siódmej klasySzatan z siódmej klasy; cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą..

,,Szatan z siódmej klasy. ''

.Jak dobrze znasz lekturę pt. „Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego?. Szatan z siódmej klasy - Test .Lektury uzupełniające w klasie 7 w roku 2020/2021.. Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Gdyby panience przyszedł do głowy dość nieprawdopodobny pomysł .Test z "Szatan z siódmej klasy" Dowiedz się co wiesz na temat lektury "Szatan z siódmej klasy" Tagi dla tego testu: HappySzatan z siódmej klasy - streszczenie utworu Kornela Makuszyńskiego.. Adam pochodzi z zacnej i uczciwej rodziny.. Moze to byc :"szatan z siodmej klasy", "ania zielonego wzgorza", "tomek w krainie kangurow" " w pustyni i puszczy".. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Szatan z siódmej klasy Kornela .• Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Awantura o Basię - opracowanie, problematyka, opisy bohaterów • Szaleństwa Panny Ewy - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka„Szatan z siódmej klasy" - bohaterowie Adaś Cisowski - główny bohater powieści.. Zredaguj tekst listu, charakteryzując Adasia Cisowskiego.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Część informacyjna - dane o książce : autor - Kornel Makuszyński, tytuł, rok wydania - 1951, wydawnictwo - Nasza Księgarnia 2..

Jak mamy napisać : 1.

Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.. Przygotuj notatkę prasowa o zdarzeniach w Bejgole.. Jest synem lekarza i gospodyni domowej, ma czwórkę rodzeństwa.. Streszczenie wydarzeń w książce.. Bardzo prosze o szybka odpowiedz ;p Z gory bardzo dziekuje;p78% Plan wydarzeń lektury pt. "Szatan z siódmej klasy".. Opisz /jedna z przygód Adasia / jeden rozdziała 2.. *Przekazać tylko najważniejsze fakty.Zanim napisany został „Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do „Szatana z siódmej klasy".. Jak się cieszę!. 0 głosów.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Powieść „Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako „Szatan" z racji, że umiał rozwiązać każdą zagadkę.Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym „szatanem z siódmej klasy".. 494 wizyt.. Twoja wypowiedż ma przedewszystkim : *poinformować.. To przecież piękna scena, której dwaj zażarci wrogowie odsuwają nienawiść i pragnienie zemsty, w obliczu śmierci potrafią zapomnieć urazy i uszanować wzajemnie .Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.napisz wypracowanie na temat "moja ulubiona ksiazka".. PATKA71928 4 lata temu.. Rzadko bywał w złym humorze.. Był dumny, że uczniowie najlepiej uczyli się z historii.. Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Utwór powstał w 1937 roku.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze..Komentarze

Brak komentarzy.