W zeszycie uzupełnij zdania przymiotnikami z ramki
Zad.5 i 6/64 (tylko odpowiedzi) Ze stron 66 i 67 zrób tyle ćwiczeń, ile możesz (mi zależy na zad.3 i 5) W przyszły czwartek planuję test z rozdziału 5 na platformie Quizizz o godz. 9.30.Z podanych fragmentów definicji pochodzących ze słownika języka polskiego wypisz przymiotniki, które określają rzeczownik będący hasłem.. It's (tu wpisz przymiotnik) the old one.. Uzupełnij zdania czasownikami z ramki w odpowiedniej formie.. 5 - Podręcznik [Describing taste - określanie smaku] Przeczytaj na głos przymiotniki z ramki opisujące smak.. Praca na dwie lekcje 11.05. i 13.05.Zadanie: uzupełnij zdania przymiotnikami w stopniu wyższym i najwyższym zosia jest wyższa od iwonki,ale od kasi która z nich jest staś jest Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Bp 64/4- uzupełnij dialog wyrażeniami z ramki.. • Główka maku z ziarenkami to .. Każdego wyrazu użyj tylko raz.. muszelki i znaczki pocztowe.Cel: utrwalisz słownictwo i zagadnienia gramatyczne z rozdziału 5.. *Z przymiotnikami w stopniu najwyższym często używamy konstrukcji the .. of/in.. Korzystając z czasowników z ramki uzupełnij zdania.. 3) Zadanie 3 - uzupełnij luki.Stopień najwyższy: *Przymiotników w stopniu najwyższym używamy do porównania większej liczby rzeczy lub ludzi pod względem jakieś cechy.. Kartę wklej do zeszytu.. C/104- w każdym zdaniu jest jeden błąd (żle użyte this, that, these, those), popraw go..

D/104- uzupełnij zdania zaimkami.

Praca do wykonania na dwie lekcje: 27.04. i 28.04.Zaimki w formie podmiotu Zastąp podkreślone części zdania zaimkami w formie podmiotu podanymi w ramce.. Ćwiczenie 2/78 - dopasuj przymiotniki (1-6) do właściwych włosów(a-f).. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.Uzupełnij zdania poprawnymi formami liczebników podanych w nawiasach.. Zapisz odpowiedzi w zeszycie.. Małgosia (co robi?). 2) Zadanie 2 - poukładaj zdania w odpowiedniej kolejności.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Uzupełnij zdanie przymiotnikami z ramki w stopniu wyższym.. Zapisz je.. Zapisz odpowiedzi w zeszycie.. Zapisz odpowiedzi w zeszycie.. Napisana przez: 9rtuv .Uzupełnij zdania.. It's ( tu wpisz przymiotnik) my other lessons.. Napisz w zeszycie pełne pytania i dopisz odpowiedzi zgodnie z prawdą.6 Uzupełnij zdania wyrazami z tekstu z zadania 5.. Odpowiedzi zapisz w zeszycie.. 7) Zadanie 11 - czytanie/ odpowiedz na pytania.Uzupełnij zdania przymiotnikami z ramek.W każdej ramce jest jeden przymiotnik,który nie pasuje do żadnej luki.. 2011-09-14 15:42:33Wykorzystaj czasowniki z listy poniżej.. «rodzaj widowiska, w którym za pomocą odpowiedniej techniki projekcyjnej rzutuje się na ekran pewną serię obrazów dających widzowi złudzenie ruchu .It looks awful 6.i to z ramki są podpowiedzi tylko nie wiem co trzeba wstawić ale wiem tyle że np.jak jest w nawiasie jakiś wyraz to te wyrazy tak trzeba przekształcić aby był chyba 1 wyraz z ch.to jest j.polski klasa 6 szkoła podstawowa..

Zad.1 i 2/64 w zeszycie - uzupełnij zdania wyrazami z ramki.

SB 84/3 Napisz tabelkę w zeszycie i uzupełnij ją przymiotnikami z zad.. He plays the piano very _____.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Teraz przechodzimy do ćwiczeniówki str 18: 1) Zadanie 1 - znajdź 10 wyrazów w kwadracie a następnie uzupełnij tabelę.. • Kartka pocztowa z widokiem to .. SB 83/2 Napisz w zeszycie zdania o zamiarach Laili i Sama.. Zapisz odpowiedzi w zeszycie.. Zapisz odpowiedzi w zeszycie.. Przykład w sklepie, nad rzeką, przy parku Wyrażenie przyimkowe w zdaniu może określać: • czasownik, Przykład : rysował na kartce, • rzeczownik, Przykład : grzechotka dla dziecka, • przymiotnik, Przykład : przyjemny dla oka.🎓 Uzupełnij luki w zdaniach wyrazami z ramki.. pomocy !. Ćwiczenie 22 Wpisz wyrazy z ramki we właściwe miejsca w tabeli.. Sprawdź znaczenie nieznanych słów w słowniczku na stronie 55 - Określanie smaku.. Jeśli nie ma takiej możliwości postaraj się przepisać tekst czytelnie do zeszytu.Opisz w zeszycie wszystkie zdjęcia.. Używaj słów z zadania 1 oraz wyrażeń ze strony 25.. Uzupełnij zdania.. Wiewiórka Basia miała piękne rude , pędzelki na uszach,4/87- połącz wyrażenia z ćwiczenia 3 z ich angielską definicją..

4.Uzupełnij zdania przymiotnikami i przysłówkami z ramki.

o to sowa : quiet , boring , interestng , high , cheap ( 5 zdań ) 2010-02-21 16:07:51 Uzupełnij zdania podanymi przymiotnikami w stopniu wyższym lub najwyższym.. Historia.4) Zadanie 3 - wysłuchaj rozmowy 1.23(1).mp3 a następnie uzupełnij luki ( luki zapisz w zeszycie).. Podano dwa wyrazy dodatkowo.. Skorzystaj z wyrazów z podanych w ramce, jeżeli trzeba zmień formę wyrazów.. Wyraź opinię na temat przedstawionych na nich domów oraz okolic, w jakich się znajdują.. Zapisz odpowiedzi w zeszycie, następnie sprawdź (odpowiedzi na drugiej stronie).. Zapamiętaj ich pisownie.. koszykówkę i biegi.. prezentować • trenować • kolekcjonować Jurek (co robi?). The number of these animals has fallen 3)… about 500,000 in the last 20 years.W zdaniu wraz z rzeczownikiem tworzy wyrażenie przyimkowe.. Ćwiczenie 4/78 - uzupełnij pytania formami Have got lub Has got.. 2) Zeszyt ćwiczeń- str. 64.5) Zadanie 8 - uzupełnij zdania wyrazami z ramki ( jeśli masz trudności to zerknij do podręcznika na str 27. ta to ten Ćwiczenie 23 Rozwiąż krzyżówkę.. • Pokazuje minuty i godziny na zegarze - .. Zapisz odpowiedzi w zeszycie.. Do każdej ilustracji ułóż przynajmniej dwa zdania.Ułóż zdania z dwoma utworzonymi przymiotnikami.. - He is the tallest student in the .Wybierz i pokoloruj ramki z wyrazami pochodzącymi od wyrazu CZYTAĆ zadanie Z pozostałych wyrazów ułóż zdanie poprawnie gramatycznie..

Napisz w zeszycie zdania z wyrazami z krzyżówki.

Przyimek in pojawia się w odniesieniu do miejsc.. SB 83/3 .Uzupełnij luki w zdaniach, wpisując wyrazy z ramki w odpowiedniej formie gramatycznej.. 6) Zadanie 9 - posłuchaj nagrania i zdecyduj czy zdania są prawdziwe czy fałszywe 10_Brainy_WB_kl.5_1_.mp3.. W zeszycie zapisz po jednym przymiotniku z ramki do każdej z aktywności.2 określasz na podstawie nagrania, czy dane zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe.. Spośrod wyrazow w ramce wybierz te, ktore poprawnie uzupelniają luki (1-3).SB p. odpowiednie zdanie (A-D).Uzupełnij zdania przymiotnikami z ramki w stopniu wyższym..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt