Napisz opowiadanie o spotkaniu świtezianki z bohaterką innego utworu literackiego
Niewierny, niestały w uczuciach, wpada w pułapkę zastawioną przez dziewczynę, która chce wypróbować jego miłość.Spotkanie z Mią Właśnie skończyłam czytać ósmą część z serii ,,Pamiętnik księżniczki" Meg Cabot.. Niebo było bezchmurne, wiał ciepły wietrzyk.. Czas akcji: Nie jest ściśle określony.. Czas w Świteziance podobny jest do czasu baśniowego - wydarzenia, których jesteśmy świadkami, miały miejsce prawdopodobnie w bardzo odległej przeszłości.. Proszę o pomoc.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów lektury obowiązkowej z bohaterem innego utworu literackiego.Spotkanie to będzie początkiem wspólnej przygody która zmieni losy jednego z nich.Opowiadanie powinno dowodzić że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z bohaterami innego utworu literackiego, w czasie którego bohater „Opowieści wigilijnej" przedstawi najbardziej znaczące wydarzenie w swoim życiu.. Opowiadanie - To było niezwykłe wakacyjne spotkanie.. LIMIT SŁÓW: 200 Daje naStrzelec („Świtezianka") - charakterystyka • Ballady i romanse Młody mężczyzna wykonujący pracę strzelca w borze.. Potrzebuje z tym pomocy chodze do 8 klasy lecz niezbyt iteresuje mnie polski zadaje to pytanie dlatego rze chce mieć tą 3 żeby na świadectwie jakos wygladaloNapisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów „Zemsty" z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia..

Napisz opowiadanie o spotkaniu Małego Księcia z bohaterem innego utworu literackiego.

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. W wypowiedzeniu pokaż, że dobrze znasz postacie literackie, które czytnisz bohaterami swojego opowiadania.. Najlepiej żeby spotkała się z Balladyną.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.. Ona nie była pewna czy strzelec zostanie z nią na zawsze, czy wkrótce odejdzie.Napisz opowiadanie o spotkaniu Switezianki z bohaterką innego utworu literackieg, w czasie którego; Napisz opowiadanie o spotkaniu Świtezianki z Balladyną w czasie którego nimfa z ballady MickiewiczaNapisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.Napisz opowiadanie o spotkaniu Switezianki z bohaterką innego utworu literackieg, w czasie którego nimfa z ballady Adama Mickiewicza przedstawi najtrudniejszą decyzję w swoim zyciem .200słówOpowiadanie o spotkaniu Świtezianki z bohaterką innego utworu w czasie którego nimfa z Balladyny Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów ,,Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego,Napisz opowiadanie o spotkaniu Świtezianki z bohaterką innego utworu literackiego, w czasie którego nimfa z ballady Adama Mickiewicza przedstawi najtrudniejszą decyzję w swoim życiu..

Przedstaw historie świtezianki z jej perspektywy napisz fragment pamiętnika bohaterki wktury zawrzesz opis jej przezyć.

Podczas tego spotkania Fred historia o niespodziewanej świątecznej wizycie złożonej mu przez wujka.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.BALLADA TO : wierszowana opowieść o niezwykłych, często fantastycznych zdarzeniach, o których opowiada NARRATOR-obserwator.. W wypożyczalni nie było nikogo.. Tylko w kafejce siedział jakiś chłopak.Świtezianka przedstawia historię dwojga ludzi:tajemniczej dziewczyny ,o której narrator nic nie wie ,oraz młodego chłopca ,,strzelcem w tutejszym borze''.Młody myśliwy spotyka się wieczorami nad brzegiem jeziora Świteź z piękną dziewczyną.Strzelec składa dziewczynie miłosne przysięgi ,chce ją poślubić ,bowiem pragnie związać się z nią na zawsze ,uważa ją za pokrewną .asiaczek241 Zastanawiam się, czy autorka czytała kiedykolwiek ten utwór.. CECHY BALLADY: * Ballada opiera się na legendzie ludowej, * W balladzie występuje dobro i zło, * W balladzie występuje kara i wina, * Występuje narrator ( obserwator), * Opisuje fantastyczne zdarzenia, WS: Miałam sprawdzian z tego i dostałam 6 to wiec powinno .W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego i wykaż, że ich przeczytanie może uczynić czytelnika mądrzejszym".. Historię przedstaw z perspektywy Balladyny.. Był piękny wakacyjny dzień.. Jeszcze dziś mogłam oddać książkę do biblioteki..

Ściśle określona jest tylko pora doby (noc) i pora roku ...Napisz opowiadanie z dialogiem Podobne tematy.

Na plaży było dużo wczasowiczów szukających ochłody tego gorącego dnia, trudno było znaleźć wolne miejsce .Romantyzm- to okres w dziejach kultury i literatury europejskiej przełomu XVIII i XIX w. Romantyzm powstał na fali europejskich ruchów wolnościowych, które nawiązywały do ideałów Wielkiej Rewolucji Francuskiej.Europa: 1789 (Wybuch Wielkiej Rewolucji Francuskiej) - 1848 (Wiosna Ludów),Polska: 1822( wydanie tomu "Poezji" Adama Mickiewicza) - 1863 (Wybuch powstania styczniowego .Napisz opowiadanie z Fredy-siostrzeńca Scrooge'a z bohaterem innego utworu literackiego.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz obie wybrane postacie.. Opowiadanie to krótka forma wypowiedzi narracyjnej, zawierającej wątek, na który składa się wiele powiązanych ze sobą wydarzeń.Świtezianka - ballada Adama Mickiewicza, opublikowana po raz pierwszy w zbiorze Ballady i romanse, wydanym w 1822 w Wilnie jako część pierwszego tomu Poezyj.Świteziankami nazywano legendarne nimfy wodne, żyjące jakoby w wodach jeziora Świteź (obecnie na Białorusi)..

Napisz opowiadanie o spotkaniu Świtezianki z bohaterką innego utworu literackiego, w czasie którego nimfa z ballady Adama Mickiewicza przedstawi najtrudniejszą decyzję s swoim życiu.

Gdy nadeszła jesień, chłopak poprosił kobietę, aby zamieszkała z nim.. Utwór opowiada o próbie, jakiej tytułowa świtezianka, występująca początkowo jako zwykła dziewczyna, poddaje .Opowiadanie Ballada Świtezianka pomożecie ?:D.. A więc o 1600 wyszłam z domu.. Dziewczyna była bardzo tajemnicza.. Większość opisu jest wymyślona przez autorkę, a to co nie wymyśliła, jest napisane nie po polsku a na dodatek błędnie.. W wypracowaniu wykaż, że dobrze znasz obie postaci.. Pewnego razu Ebenezer po skończonej pracy wrócił do domu.. Sam nie do końca pamiętam utwór, ale do momentu, aż ktoś wyciągnie całość wybacz mi, że posłużę się linkiem, ale z tego co przeczytałem dosyć sensownym:Opowiadanie o spotkaniu z bohaterem literackim i przemówienie na temat tego, że książki mogą być źródłem mądrości - takie tematy do napisania mieli we wtorek do wyboru uczniowie VIII .. Scrooge wraz z Duchem Przyszłych Wigilii odwiedza Twój dom.Michal.B.. Strzelec nie wiedział nic o niej, ale mimo to się w niej zakochał.. Drugi z zaproponowanych tematów brzmiał: "Napisz opowiadanie o spotkaniu z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej, który podczas spotkania nauczył Cię czegoś ważnego .Sprawdź jak napisać opowiadanie, jakie występują jego rodzaje, zapoznaj się z przykładami tematów opowiadań.. Jak ktoś chce dostać jedynkę za nieprzeczytanie "Świtezianki" to niech skorzysta z tej ściągi.13.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 150 słów.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz obie wybrane postacie.Spotkanie bohatera Zemsty z innym bohaterem - przykłady.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.Świtezianka (A. Mickiewicz) Elementy świata przedstawionego.. Pewnego dnia poszedłem nad morze popływać.. W wypracowaniu wykaż, że dobrze znasz postacie literackie, które uczynisz bohaterami swojego opowiadania.. Nie można precyzyjnie stwierdzić, który jest rok czy choćby wiek.. Podczas tego spotkania Mały Książę opowie o swej wizycie na Ziemi.. W wypracowaniu wykaż, że dobrze znasz obie postacie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt