Charakterystyka porównawcza antygony i julii
Ona i jej siostra, Ismena, to już ostatnie z rodu Labdakidów, na którym ciąży straszliwa klątwa bogów.Ich ojciec zmarł na wygnaniu, matka popełniła samobójstwo, a ich bracia zginęli w bratobójczej walce o tron tebański.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Tam dał się poznać jako człowiek mądry i wszechstronnie wykształcony.. Jest ona uległa w stosunku do rodziców - godzi się na ślub z Parysem, mimo iż go nie kocha.. Tu można zastosować dwie drogi - najpierw kontrastowo scharakteryzować jedną osobę, potem drugą, a na końcu porównać .• Antygona • Sofokles - biografia, twórczość • Antygona - streszczenie • Antygona - opracowanie • Mit rodu Labdakidów • Konflikt tragiczny w „Antygonie" - problem władzy • Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowieZemsta-charakterystyka Porównawcza Cześnika I Rejenta charakterystyka Cześnika i Rejenta _____ Są to prace na poziomie gimnazjum za charakterystykę Alka i Antygony dostałam 5+ a za 5:) Oczywiście są one mojego autrstwa :) Mam nadzieje, że komuś się przyfdadzą.. Były siostrami, lecz posiadały więcej różnic niż podobieństw.. Ale Antygona była odważna, nie bała się śmierci.83% Charakterystyka Antygony.. Miała dwóch braci: Polinejkesa i Eteoklesa oraz siostrę Ismenę..

A Adam Mickiewicz analiza Antygona B Bolesław Prus c ...Przydatność 50% Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny.

Jako jedynaczka jest "oczkiem w głowie" swych rodziców, którzy chcą podejmować za nią wszystkie decyzje - nawet tak ważne, jak wybór mężczyzny swego serca.. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na postawę obu postaci wobec jakiegoś problemu.. Ma ona na celu znalezienie podobieństw i różnic.. Proszę jedyniie o sprawdzenie interpunkcji i ortografi.Charakterystyka Julii Kapulet z dramatu "Romeo i Julia" Julia Kaptulet jest bardzo młodą, czternastoletnią dziewczyną.. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. Wynalazł…Tagi Charakterystyka Marcina Kozery charakterystyka Marka Winicjusza Charakterystyka mojej mamy Charakterystyka Nel Rawlison charakterystyka Pana Tomasza charakterystyka pana tomasza katarynka Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa .Charakterystyka porównawcza to zestawienie kilku (może być dwóch) postaci po to, by wydobyć ich podobieństwa i różnice.. 2010-10-17 13:58:12 charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55 Antygona i Ismena to dwie bardzo różniące się postacie.Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10-23 16:13:16 napisze mi ktoś na jutro charakterystyka porównawcza antygony i kreona błagam!.

Proszę jedyniie o sprawdzenie interpunkcji i ortografi.Charakterystyka porównawcza Marcina Borowicza i Andrzeja Radka.

Charakterystyka Geralta z Rivii charakterystyka goplany Charakterystyka Harpagona Skąpiec charakterystyka idy borejko charakterystyka julii i romea Charakterystyka Kleanta charakterystyka Kmicica charakterystyka .. Postanowiła zaryzykować swoje życie i pochować swojego zmarłego brata, mimo iż Kreon zakazał tego.. Dziewczyna, uprzedzając wykonanie wyroku popełniła samobójstwo.. Przez admin .. Antygona to tytułowa postać sztuki Sofoklesa.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: opis obrazu balkon maneta rene magritte plan wypracowania dwa ujęcia motywu pracy ogłoszenie o sprzedaży kamizelki dwa ujecia motywu pracy porownaj fragmenty nad niemnem plan wypracowaniaMoim zdaniem postawa Antygony jest godna podziwu, dla rodziny była gotowa poświęcić życie i nie bała się śmierci.. Liczne rodzeństwo - dwoje braci i siostra, sprawiało, że w dzieciństwie nie czuła się samotna.Antygona jest bohaterką znanego dramatu Sofoklesa pt. "Antygona".. Charakterystyka Dedala i Ikara.. Jej rodzicami był Edyp i Jokasta.Oprócz nich rodzinę Antygony tworzy siostra Ismena oraz bracia Polinejkes i Eteokles, a także narzeczony Hajmon, który był synem Kreona i Eurydyki.Antygona pochodziła z rodu Labdakidów, na który wyrocznia delficka nałożyła klątwę.Charakterystyka porównawcza aby ją wykonać należy zestawić dwie lub więcej postaci, pokazać podobieństwa i różnice..

(2/2) Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieTag: Charakterystyka Antygony.

Dzieci z kazirodczego związku siostry przeklętych Eteoklesa i Polinejksa.. Ale, co ciekawe, nie bierze się ono z zupełnych różnic charakterów, a raczej z ich podobieństwa - stanowią dwie bardzo silne osobowości, które nie mogą znaleźć porozumienia.. Tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa jest Antygona, pochodząca z królewskiej rodziny.. Cenie ją za przywiązanie do rodziny, za poczucie pewnych wartości.Myślę, że Antygona zasługuje na naśladownictwo jej czynów, mimo że jak każdy posiada wady, i miała nieraz chwile słabości.• Antygona • Sofokles - biografia, twórczość • Antygona - streszczenie • Antygona - opracowanie • Mit rodu Labdakidów • Konflikt tragiczny w „Antygonie" - problem władzy • Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowieAntygona - charakterystyka szczegółowa ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Antygona to buntowniczka, kobieta wojownicza.. Swoje uczucia spycha na dalszy plan, chcąc zadowolić bliską rodzinę.Charakterystyka porównawcza Jest to praca, w której porównuje się co najmniej dwóch bohaterów indywidualnych lub zbiorowych.. Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.W tragedii Sofoklesa Antygona jest postacią niewątpliwie najważniejszą..

83% Charakterystyka Antygony ; 83% Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona (z cytatem) 82% Charakterystyka porównawcza Ismeny i Antygony.

Za sprzeciwienie się woli władcy została skazana na śmierć przez zamurowanie.. Antygona reprezentuje postawę osoby, które zawsze postępuje zgodnie ze swoimi zasadami, choćby te zasady miały mieć dla niej tragiczne skutki.Antygona i Ismena są siostrami, ale po bliższym .Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny.. Jest osobą bardzo wrażliwą, ale wyżej stawia życie doczesne niż wypełnienie woli boskiej.. Antygona ani na chwilę nie żałuje swej decyzji.. Wydaje się, że każda z sióstr zawiniła - Antygona zbytnią porywczością, a Ismena .Zemsta-charakterystyka Porównawcza Cześnika I Rejenta charakterystyka Cześnika i Rejenta _____ Są to prace na poziomie gimnazjum za charakterystykę Alka i Antygony dostałam 5+ a za 5:) Oczywiście są one mojego autrstwa :) Mam nadzieje, że komuś się przyfdadzą.. Jest dumną i pewną siebie młoda kobietą.Taki jej wizerunek zaprezentowany jest już w Prologu.Antygona i Ismena to bohaterki tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Tytułowa bohaterka była młodą kobietą.. Antygona to buntowniczka, kobieta wojownicza.. • Antygona • Sofokles - biografia, twórczość • Antygona - streszczenie • Antygona - opracowanie • Mit rodu Labdakidów • Konflikt tragiczny w „Antygonie" - problem władzy • Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowieAntygona była dzieckiem zrodzonym z kazirodczego związku Edypa i Jokasty.. Jej ojcem był Edyp, władający Tebami z małżonką Jokastą.. Antygona i Ismena są córkami Edypa i Jokasty.. Możesz porównać: postacie rzeczywiste (np. koleżanki z klasy, babcię i dziadka),Antygona i Ismena to bohaterki tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Postanowiła zaryzykować swoje życie i pochować swojego zmarłego brata, mimo iż Kreon zakazał tego.. Ostatnie potomkinie tragicznego rodu Labdakidów.. 85% Charakterystyka Antygony.Główna bohaterka na początku jest jeszcze dzieckiem - nie zna prawdziwej miłości oraz nie jest gotowa na ślub, dorosłe życie i potomstwo.. Były siostrami, lecz posiadały więcej różnic niż podobieństw.. Tworzymy ją, zestawiając cechy obu postaci wg planu zwyczajnej charakterystyki: 1.. (2/2) Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie..Komentarze

Brak komentarzy.