Napisz swoją opinię na temat mitu o wojnie trojańskiej
2013-12-13 08:45:09 Trzeba mi cos o wojnie trojańskiej takie małe streszczenie plis 2009-11-30 17:10:57 Napisz streszczenie mitu o Demeter i Korze 2011-09-11 16:57:29Ich działalność nie zakończyła się na stworzeniu świata, lecz trwa, a każde ważne wydarzenie odbywa się przy ich udziale.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Punktem wyjścia jego opowieści jest spór między Agamemnonem i Achillesem, w wyniku którego Achilles postanawia wycofać się z walki.. Zaloguj się .. W pewnej chwili zjawił się niechciany gość - Eris, która rzuciła na stół weselny jabłko z napisem "dla najpiękniejszej".. Jednak śmierć jego przyjaciela PatroklosaMit o wojnie trojańskiej - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. Wojna ciągnęła się się i pogarszała nastroje.Achilles pokłucił się z dowódcą greków,królem Agamemnonem i opuścił pole.Podobne tematy: • Mit o wojnie trojańskiej - opracowanie (interpretacja, motywy, bohaterowie) • Antyk • Do Mecenasa, Horacy - interpretacja i analiza • Mit o rodzie Labdakidów- streszczenie, plan wydarzeń • Mit o powstaniu świata - streszczenie, plan wydarzeń • Iliada, Homer - streszczenie, plan wydarzeńhelena - z jej powodu zaczęła się wojna trojanska, najpiękniejsza konitea achilles - heros, walczył w tej wojnie, był prawie niesmiertelny gdyż jego matka zanużyła go w rzece która dawała nieznsczalność, lecz trzymała go z pięte , zginą ugodzony w piete strzałą parysa, hektor - W czasie wojny trojańskiej zabił Patroklosa (myśląc że to Achilles, gdyż miał na sobie jego .Przyczyny wojny trojańskiej: Wybuch tej wojny jest bardzo ciekawy, a trwała ona aż 10 lat..

... Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej.

Odnalazł go tam dopiero Odyseusz, który pojechał na dwór i gdy Achilles zobaczył lśniący miecz, wszystko się wydało i bohater wyruszył bez wahania na wojnę.. Antyk i BibliaPilnie potrzebna charakterystyka Heleny z mitu o Wojnie Trojańskiej!. Priam i Hekabe zapomnieli o przepowiedni i cieszyli się na widok ocalałego syna.. Na wesele zaproszono wszystkich bogów poza Eris, boginią niezgody.Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. Z tego powodu Zeus i Posejdon porzucili starania o jej rękę, a Tetyda została usidlona przez księcia Peleusa.Na wesele nimfy Tetydy i królewicza Peleusa nie zaproszono bogini niezgody Eris.Uczta weselna odbywała się w pieczarze centaura Chejrona, który zastępował panu młodemu ojca.. b) Agamemnon obrany wodzem wyprawy.. 45minut.pl; .. Kartkówka zawiera szczegółowe pytania o treść mitu.. Powszechnie uważa się, że do końca pozostał wierny swej żonie Penelopie, co nie jest prawdą, gdyż .Jedno z wielu opracowań na temat Wojny Trojańskiej.. Mit o wojnie trojańskiej jest również opowieścią o lekkomyślności i nadmiarze zaufania, które może prowadzić do tragedii.Napisz plan wydarzeń mitu o Wojnie Trojańskiej Podobne tematy..

7.Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej.!

a) bez Achillesa Grecy nie wygrają.. Aby zrozumieć wydarzenia opisane w Iliadzie - poemacie o dziejach wojny trojańskiej (Ilion to po grecku Troja) - należy cofnąć się w czasie znacznie wcześniej, do wesela księcia tesalskiego Peleusa i pięknej boginki Tetydy.. 2010-11-07 13:24:32Mit o wojnie trojańskiej streszczenie.. (matura ustna) 84% Mit o Wojnie Trojańskiej; 85% Mit o wojnie trojańskiej.3.. 84% Plan wydarzeń Mitu o Wojnie Trojańskiej.. Porwanie Heleny 7.. Próbuje przedstawić nam Grecję doby Wojny Trojańskiej.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Polecane teksty: 84% Ojczyzna to nie tylko miejsce na mapie.. Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków dziesięcioletnie oblężenie Troi przez Achajów.Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.Menelaos odwołał się do pomocy swego brata Agamemnona, króla Argos i Myken oraz wszystkich książąt achajskich.Mit o wojnie trojańskiej wyjaśnia przyczyny wojny trojańskiej.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Stawienie się Achillesa w szeregi .. ( Mitu o Dedalu i Ikarze już nie wybierasz, bo opowiadanie na jego temat analizowaliśmy na lekcji).. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.Historia wojny trojańskiej - streszczenie ostatnidzwonek.pl, W Tetydzie, bogince morskiej z powodu jej urody kochali się bogowie, jednak przepowiednia mówiła, że urodzi syna potężniejszego od ojca, dlatego postanowiono wydać ją za śmiertelnika.Historia wojny trojańskiej - kartkówka z treści..

Refleksja na temat Wojny trojańskiej.

Są u nas wywiady, opinie i felietony.. Początek wojny trojańskiej.. a) powszechna mobilizacja.. roku wojny trojańskiej .. Jest przeznaczona dla I klasy gimnazjum.. Zgodnie z grecką mitologią na rozprzestrzeniającą się ludność skarżyła się sama Gaja, dlatego Zeus znalazł intrygujący sposób na zainicjowanie wydarzeń wojennych.10.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .Proszę o pomoc w napisaniu wypracowania o wojnie trojanskiej.. Rozbicie obozu pod murami Troi.. Pojedynki Greków i Trojan.. Całkowicie pominięto wszystkie wątki bogów, którzy aktywnie brali udział w wojnie.. Brak wiatru na morzu, uniemożliwienie poruszania się statków.. 2013-11-03 21:42:25 Kto napisał mit o Wojnie / trojańskiej ;] Błagam :c 2012-10-23 16:36:35 Jaki był udział Odyseusza w wojnie trojańskiej ?. KARTKÓWKA Z WIADOMOŚCI O MICIE - „HISTORIA WOJNY TOJAŃSKIEJ .Zgodność z eposem Homera i innymi podaniami o wojnie trojańskiej przypadku filmu Troja jest praktycznie znikoma, m.in. 84% Mit o wojnie trojańskiej streszczenie; 84% Odwołując się do znanych ci dzieł literackich uzasadnij, że mitologia jest źródłem tematów literackich..

od Malwiii 30.09.2011Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej.

Wojna w filmie trwa zaledwie kilka tygodni, podczas gdy według Iliady trwała ona 10 lat.. Było jasne, że zgromadzone wokół stołu boginie będą sobie rościć prawo do .Napisz swoją opinię na temat mitu o wojnie trojańskiej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Napisz swoją opinię na temat mitu o wojnie trojańskiej Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Mit o wojnie trojańskiej zaczyna się historią boginki morskiej Tetydy, która według przepowiedni miała urodzić syna potężniejszego od swego ojca.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4. .. Streszczenie mitu o Wojnie Trojańskiej.. Witamy na zalicz.net!. Konfrontuje je z pracami Milmana, Parry,ego i Chadwicka.. To także opowieść o sprycie, który pozwala na zwycięstwo.. Odys u wyroczni delfickiej - informacje.. b) wyprawa Odysa na dwór Likomedesa, by zabrać Achillesa na wojnę.. Bogini morska Tetyda była tak piękna, że zarówno Zeus i Posejdon starali się o jej rękę.. Treść tego mitu możemy poznać między innymi dzięki zbiorowi mitów i podań greckich zebranych przez Jana Parandowskiego w,, Mitologii.82% Mit o Wojnie Trojańskiej.. Pobierz (docx, 15,1 KB) Podgląd treści.. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.. Krawczuk stara się oddzielić mity od faktów powołując się na "Iliadę"i "Odyseję", "Poetykę" Arystotelesa, "Dzieje" Herodota.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Uchodził za syna herosa Laertesa i jego małżonki Antyklei.Według mitu był najprzebieglejszym z królów biorących udział w wojnie trojańskiej, autorem podstępu, dzięki któremu Grecy wygrali wojnę - konia trojańskiego.W podróży powrotnej do Itaki przeżył wiele przygód.. Napisz plan wydarzeń mitu o Wojnie Trojańskiej.. Ich zapał ostudziła Temida przypominając, że Tetyda urodzi syna potężniejszego niż jej ojciec.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Postanowienie o wojnie 8.. Parys zebrał świtę i wyruszył do Sparty, gdzie czekała na niego obiecana przez Afrodytę nagroda - Helena, żona króla Sparty, Menelaosa.. Wojna trojańska trwała dziesięć lat.Najsławniejszym wojownikiem był Achilles,jeden z siedmiu synów Tetydy i Peleusa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt