Plan szczegółowy w pustyni i puszczy
Inne tryby testu.. Strona Główna Funkcje Społeczność Plany Cenowe.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Podczas tej wyprawy powstały „Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim1.Staś i Nel w Port Saidzie.. Odwiedziny "Dobrego Mzimu" w murzyńskich wioskach.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Przypadkowe poznanie Lindego.. 62% Opracowanie lektury "Ten Obcy" I. Jurgielewiczowej.3.. W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyPlan wydarzeń z dowolnego rozdziału ,,W pustyni i w puszczy '' 2010-10-19 15:48:25; Ułuż szczegółowy plan wydarzeń lektury 'W pustyni i w puszczy ' spotkanie ze słoniem.. Aresztowanie Fatmy.. 3.Ojcowie wyjeżdżają na inspekcję budowy Kanału Sueskiego.. Znalezienie słonia uwięzionego w urwisku.. Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka (zmarła przy urodzeniu Stasia); wyższy, silniejszy od swych rówieśników, wysportowany, bystry, inteligentny, żądny przygód, energiczny.„W pustyni i w puszczy" - wyjaśnienie tytułu; Narracja i język „W pustyni i w puszczy" Kompozycja „W pustyni i w puszczy" Główne wątki i problematyka „W pustyni i w puszczy" Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Tło historyczne „W pustyni i w puszczy" Geneza „W pustyni i w puszczy" Henryk .W pustyni i w puszczy..

Droga przez pustynię.

12.Ramowy plan wydarzeń W pustyni i w puszczy.doc na koncie użytkownika anetkawierzbicka • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 8 lis 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.14.. 5.Przybliżenie sylwetki pana Tarkowskiego.. 2012-03-07 14:11:15; Potrzebuje planu wydarzeń,,W pustyni i w puszczy '' 2012-02-29 17:18:51; Pyatanie dotyczy lektury,, W pustyni i w puszczy '' 2011-04-17 14:00:38Ułuż szczegółowy plan wydarzeń lektury 'W pustyni i w puszczy ' spotkanie ze słoniem.. Wyruszenie w drogę powrotną wraz z czarnoskórymi niewolnikami.. 2.Boże Narodzenie w Medinet- Pan Tarkowski daje Nel w prezencie psa o imieniu Saba.. Ale to może dlatego, że czytałam to w czwartej klasie a teraz jestem w siódmej xd.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. .„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Rozdział I Staś Tarkowski informuje swą ośmioletnią przyjaciółkę Nel o aresztowaniu Fatmy - żony dozorcy Smaina.. Opis testu.. 22.⁵grobla — wał ziemny, który utrzymu e wodę w sztucznym zbiorniku lub chroni przyległe tereny przed wylewami rzeki.. 82% Henryk Sienkiewicz Quo Vadis - opracowanie lektury.. Staś Tarkowski - czternastoletni młodzieniec urodzony i wychowany w Port Saidzie..

Spotkanie lwa na pustyni.

2011-05-17 13:52:19 plan szczegółowy do ksiażki w pustyni i w puszczy 2009-10-22 16:24:44Opracowano szczegółowy plan podróży.. Przyjaźń Stasia i Nel.. 6.Przedstawienie postaci jednego z dwójki głównych bohaterów - nastoletniego Polaka Stasia.. Pojawienie się Fatmy.. Ich opiekunka, pani Olivier, nie była zachwycona wyjazdem .Ramowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury81% Plan ramowy powieści "W pustyni i w puszczy''.. Wyprawa do obozu i poznanie pana Linde.. Krótki - Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - W pustyni i w puszczy - mapa - "W pustyni i w puszczy" Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Uwolnienie Kinga.. [przypis edytorski] ⁶czerwonak — flaming; nazwa potoczna.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza .Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze w pustyni iw puszczyW pustyni i w puszczy (H. Sienkiewicz) Bohaterowie..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Niespodziewana choroba Nel.. [przypis edytorski] W pustyni i w puszczyW pustyni i w puszczy - mapa by Z.. Odwiedzili Kinga, a także dowiedzieli się o tym, że Kali jest niezwykle dobrym i poświęcającym się dla swojego ludu wodzem.. 5.Podróż przez Pustynię Libijską.. Przekształcenie baobabu w tymczasowy dom.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. 4.Chamis przyjeżdża po dzieci- Porwanie.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto.. 3.Powrót do domu na obiad.. Serwis zamknięty.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Geneza powieści „W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. Odpowiedz.Szczegółowy plan ksiązki pt.: ,, W pustyni i w puszczy "Rozdział I 1.Spacer Stasia i Nel.. 7.Nadchodzi wiadomość: Chartum zdobyty przez powstańców Mahdiego.. Plan wydarzeń 1.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.dlaczego warto przeczytać W pustyni i puszczy Charakterystyka Stasia zlektury W pustyni i w puszczy Temat plan wydarzeń lektury ,,W pustyni i puszczy" rozdział 27,28,29,30Pobierz darmową ściągę - Zobacz mapę podróży - i Nel odbyli podróż po miejscach, które niegdyś przemierzyli w nieludzkich warunkach.. 2.Opowieść chłopca o Fatmie - żonie Smaina..

2012-03-07 14:11:15 Plan wydarzeń szczegółowy .!

Autorem powieści „W pustyni i w puszczy" jest Henryk Sienkiewicz nagrodzony w 1905 r. Nagrodą Nobla.. Nel obiecano osobnego wielbłąda, by mogła nim jeździć na wycieczki po pustyni.. Wydanie książkowe powieści ukazało się w 1911 r. Henryk Sienkiewicz jak nikt inny potrafił łączyć elementy historyczne z fikcją literacką.. Jest cioteczną siostrą Mahdiego, który nieopodal Egiptu zgromadził swych wyznawców.W pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka Sienkiewicza Albion Online - pustyni i w puszczy - streszczenie utworu Henryka Sienkiewicza.. Ofiarowanie zapasów i śmierć geografa.. Zabicie lwa oraz oprawców przez Stasia.. Atrakcyjność wyjazdu podnosił fakt, że mali podróżnicy mieli nocować nie w hotelach, ale w specjalnych namiotach z Towarzystwa Podróżniczego Cooka.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7440 razy Średnia ocena:W pustyni i w puszczy szczegółowy plan wydarzeń.doc na koncie użytkownika poczta.anka • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 17 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. 6.Opieka Stasia nad młodszą koleżanką.. Zamieszkanie w "Krawkowie" i znalezienie słonia.. Zlecenie dla Tarkowskiego i Rawlisona inspekcji kanału w Medinet.Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Ułóż plan wydarzeń z lektury "Opowieści z Narni.. Masz świetny pomysł na quiz?. Wyruszenie dzieci w podróż.. Samotna podróż dzieci..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt