Napisz charakterystykę porównawczą achillesa i hektora
zadanie 6 strona 75 podręcznik.. Nie musi być długie, błagam!. Młody, wprawiony w walce mężczyzna.. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama.. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to jedni z bohaterów ,,Iliady Homera.. 85% Charakterystyka Achillesa - wiadomości zebrane w .W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie Achilles i Hektor Achilles walczył po stronie obozu greckiego a Hektor jako obrońca.. Achilles walczy po stronie Greków, a Hektor , jako syn króla Troi Priama walczy oczywiście po stronie Trojan.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Ten fragment ma bardzo duż.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą.. Język polski .. 85% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora .. Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi..

Napisz charakterystykę porównawczą odysusza i hektora.

Zarówno jeden i drugi jest najdzielniejszym wojownikiem w swoim kraju.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa.. Zamknij.. Jednak nie potrafi panować nad swoimi emocjami.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Błąd!. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów.. Napisz opowiadanie na temat „Ja.Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Achilles i Hektor, nie mają wpływu na swój los, gdyż ich działania determinują bogowie i to oni decydują o tym, jak potoczą się ich losy.. Hektor zaś pochodził z Troi.. 2,652 wizyt.. To ma być charakterystyka porównawcza!. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. 85% .Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.Napisz charakterystykę porównawczą hektora i odyseusza +1 głos..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Achilles bardzo pranie salwy, życia pełnego przygód, które potem opiewają poeci.Zadanie: charakterystyka porównawcza achilesa i hektora Rozwiązanie: achilles i hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów greków i. Achilles był ulubieńcem .. Jest mężnym i odważnym .Achilles i Hektor to bohaterowie \"Iliady\" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.. w swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów , stasunek do rodziny oraz ojczyzny.Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.Hektor był twardym mężczyzną, ale podobnie jak Odyseusz był wrażliwy i troskliwy dla swojej żony oraz całej rodziny.No to Hektora można porównać z rycerzem gdyż walczył ku chwale swej ojczystej Troi, był pokorny wobec wyroków boskich i wybitnie zależało mu na honorze.76% Charakterystyka Hektora i Achillesa; 84% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa..

Napisz charakterystykę Hektora lub Achillesa?

aaaaaaaa na jutro musze oddać co najmniej 2 stronową prace na ten temat POMOCY !Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII w ,,Ilady,, około 500 słówBłagam pomóżcie, bo mnie baba jutro zabije jak nie będe miała, a nieprzygotwań u niej nie ma.. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe.. I oby nie z neta, bo ta wszystko skuma .Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi.. sciaga.pl menu profil.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.. Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach.. Język polski.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz.Charakterystyka zewnętrzna.. 83% Charakterystyka Achillesa.. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.. o hektorze 6 % napisane 2/10 doładuj komentarze.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Charakterystyka wewnętrzna.. Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem..

Antyk i BibliaNapisz charakterystykę porównawczą Achillesa i hektora Podobne tematy.

Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki porównawczej.Achilles jest porywczy, w jego życiu decydują emocje.. Napisz charakterystykę Hektora lub Achillesa?. W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie Achilles i Hektor Achilles walczył po stronie obozu greckiego a Hektor jako obrońca.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora, której mottem uczynisz cytat : Nie masz przecie przysięgań na pakty i ich dochowanie / między lwami a ludźmi, ni zgody wilków z owcami.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. 85% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Achilles jest młody, brak mu tylko rozsądku, pyzatym ma wszystko, młodość, niezwykłą urodę, sprawność fizyczną i walecznego ducha.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. 85% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.Ch.Hektor był synem Hekuby i Priama.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisze ktoś charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora.Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt