Ramowy plan wydarzeń przykład
Głównie chodzi mi o plan ramowy, bo szczegółowy to chyba taki z podpunktami.. 2.Zakład między Foggiem a jego znajomymi z klubu.3.Wyruszenie w podróż dookoła świata 2 października 1872 roku.. Mam nadzieję, iż pomoże on co niektórym.. 4.Podejrzenie o Fogga o obrabowanie banku.. Zgoda Podstoliny na zaręczyny z Cześnikiem.4.. Wiem, że dużo już jest takich.Z kolei na końcu planu ramowego znajdują się wnioski będące podsumowaniem całego wystąpienia.. 3)Cofnięty w latach Józio z powrotem w szkole.. 1.Odkrycie śladów tajemniczego przybysza na wyspie 2.Spotkanie z "obcym" 3.Wizyta u lekarza i ucieczka przed szpitalem 4.Rozmowa Julka,Zenka i Mariana 5.Projekt wyprawy.Co to jest plan tekstu - definicja Plan tekstu jest schematem konstrukcyjnym wypowiedzi zapisanym w formie kolejnych punktów.. Dla wszystkich dzieci nastał wyjątkowy dzień.. Kubba160 143 pkt.. Pisanie p.r.. Najmilsza pamiątka.. A szczegółowy plan rozdrabniasz na części.. W kolejnym wpisie na wybranym przez siebie przykładzie pokażę i omówię, jak wygląda plan ramowy.Plan wydarzeń.. 5.Przybycie do Suezu.. (Planu ramowego- p.r.). Literatura podmiotu 1) A. Mickiewicz, Pan Tadeusz, Warszawa 1979 r.Przydatność 75% Ferdydurke - ramowy plan wydarzeń.. Zgoda Podstoliny na zaręczyny z Cześnikiem.4.. Streszczenie.. Walka o mur graniczny.6.. poleca83% Język polski "Sokół" Giovanni Boccaccio - plan ramowy.ponieważ przed przeczytaniem planu , przydałoby się przeczytać książkę , nie dziwie się więc, że nic z tego planu nie rozumiecie..

Zemsta - plan wydarzeń.

Żył sobie pewien szewczyk, którego nazywano Dratewką.. Przybycie Papkina.3.. Narada wodzów achajskich, wróżby rychłego upadku Troi.. Po pierwsze zło pośrednio pochodzi od bogów, ponieważ to oni stwarzają Pandorę i dają jej puszkę z nieszczęściem.Aleksander Fredro „Zemsta" - plan wydarzeń.. (Tu nie ma osobowej formy czasownika, bo Bieg to nie czasownik.nie można powiedzieć ja bieg w maratonie, ty bieg w maratonie itd itp.)Plan ramowy przykład Podobne tematy.. Wysłanie Papkina Do Podstoliny 3.. Kłócą się o nie Hera, Atena i. Afrodyta.. Stanowią one zakończenie i puentę prezentacji.. PAULINA1064315 79 pkt .Problematyka.. Bogini niezgody Eris zjawia się bez zaproszenia.. Adam Mickiewicz bibliografia Bolesław Prus Lalka Juliusz Słowacki konspekt lalka Matura ustna z języka polskiego Pan Tadeusz plan ramowy Ramowy plan wypowiedzi.. Układ o rozstrzygającym wojnę pojedynku między Menelaosem i Parysem, ucieczka Trojańczyka.. W szkole zjawia się bowiem fotograf, który zrobi im klasowe zdjęcie.Plan wydarzeń "Zemsty" Aleksandra Fredro.. Przekupienie Papkina przez Wacława i pozostanie „jeńca" na zamku.8.. Ramowy plan wydarzeń dzieli się na tezę, wstęp, rozwinięci oraz zakończenie..

Czyli załóżmy przykład: 1.

Rozróżnia się dwa rodzaje planów: Twórczy, stworzony przed własnym wystąpieniem lub przed przystąpieniem do tworzenia oryginalnego, samodzielnego tekstu,1.. Pon za tym wypisane wydarzenia nie mają Wam zastąpić książki , a jedynie uzupełnić i przypomnieć niektóre informacje .Plan wydarzeń "Tego Obcego" Jurgielewiczowej.. Złość Cześnika o.Przykładowy ramowy plan prezentacji Wzór ( obowiązuje w CKU Nr 5) Ramowy plan prezentacji Temat: „Romantyczny model miłości i polemika z nim w literaturze późniejszych epok.. Pieśń Papkina skierowana do Podstoliny 4.. Posiadał zaś tylko .Mit o Pandorze stanowi mitologiczne wyjaśnienie genezy zła.. Rozmowa Papkina i Podstoliny oraz zgoda kobiety na ślub z Cześnikiem 5.. Opowiadania mówią o życiu Mikołajka - małego Francuza i o jego szkolnych przygodach.. Uczta - wesele Peleusa i Tetydy.. Kamienie na szaniec to książka o wielkim patriotyzmie młodych ludzi, którzy w momencie zagrożenia ojczyzny potrafili sprostać potrzebie chwili i chwycili za broń.. Potajemne spotkanie Wacława i Klary.Plan ramowy " Szatana z siódmej klasy" Witam!. Na pewno wiele z was nie umie pisać planu wydarzeń ramowego chociaż an pewno znajdą się takie osoby, które umią.. Plan ten pisałam w piątej klasie na lekcji j.Polskiego.. 4)Szkolne metody „upupiania" młodzieży..

Co to jest plan wydarzeń z równoważnikiem zdań?.

Detektyw potrafił grać na instrumentach o najbardziej nieoczekiwanych porach dnia i nocy, przeprowadzać dziwne zazwyczaj cuchnące eksperymenty naukowe w mieszkaniu, że nie wspomnieć o tajemniczych nie budzących zaufania osobach spotykanych na korytarzach domu…Ramowym planem wydarzeń nazywamy uporządkowany spis wydarzeń, na podstawie którego będzie omawiana prezentacja maturalna.. I proszę o dokładną definicję lub stronę, na której ta definicja będzie.. Plany małżeńskie Cześnika 2.. Ślubne plany Cześnika.2.. Dom rodzinny, szkoła, harcerstwo ukształtowały ich charaktery i patriotyzm.. Omów wybrane przykłady i uzasadnij swój wybór.III.Na polski, zadanie domowe.. Streszczenie.. W planie ZAWSZE używaj równoważników zdań czyli nie .Plan ramowy opiera się tylko na ogólnych punktach, czyli zapisanie zdarzeń.. Wznowienie walk, bohaterskie czyny Greków i Trojan.Wymówki czynione Parysowi przez Hektora.Ramowe plany wycieczek oferowanych przez Biuro Turystyczne SudetyMikołajek - streszczenie, plan wydarzeń.. 7.Podróż do Bombaju parowcemSzewczyk Dratewka - streszczenie, plan wydarzeń..

To .Plan wydarzeń ramowy to równoważniki zda.

Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. Podjęli walkę, aby zachować ludzką godność i tożsamość narodową.Mit o Orfeuszu i Eurydyce jest przede wszystkim historią o miłości silniejszej niż śmierć.. 6 .Plan wydarzeń: 1.Przyjęcie Passepartout na stanowisko kamerdynera.. Ferdydurke - ramowy plan wydarzeń 1)Przebudzenie bohatera i zwątpienie we własną dojrzałość.. Orfeusz to bohater, który dla swojej ukochanej nie waha się zejść do podziemi i błagać samego Hadesa o uwolnienie żony.1.. Napiszę dla niektórych plam ramowy książki Kornela Makuszyńskiego pt."Szatan z siódmej klasy".. Ten plan napisałam sama i nauczycielce się spodobał.. Przykład równoważnika: Bieg Zosi w maratonie.. xkubekx 81 pkt.. Wacław jeńcem Papkina.7.. Przybycie Papkina.3.. 2)Zaskakujące odwiedziny profesora Pimki.. 6.Detektyw Fix dowiaduje się o planach Fogga.. Eris rzuca na salę, pomiędzy trzy boginie jabłko "dla najpiękniejszej".. Ślubne plany zakochanych.9.Planem wydarzeń czy wypowiedzi nazwać można skrótowy zapis kolejnych zagadnień lub zdarzeń, tworzony w formie krótkich zdań, równoważników zdań lub punktów.. Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów.. 5)Dygresja na temat tworzenia i wszechobecnej formy.. Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan ramowy) 1.. A więc zacznijmy: 1.. Omów problem, odwołując się do wybranych utworów".. Jak napiszecie bez definicji, ale tak, że sobie ją sama zrobię to też będzie ok. xD Z góry dzięki.. kiwizaboj 194 pkt.. Metafora - definicja i przykłady; Najlepsi w tym miesiącu Pat-Klim 684 pkt.. Patryk780 418 pkt.. Potajemne spotkanie Wacława i Klary.5.. Można tu zaobserwować dwa istotne elementy.. jest łatwe i jesteś wstanie się go nauczyć w kilka chwil.. Cechy i zasady tworzenia Poszczególne elementy planu formułuje się w postaci krótkich zdań (plan o.Takie ćwiczenia są potrzebne do tego, aby potem wykorzystać je do tworzenia planów twórczych, czyli takich, do realizacji których przystąpimy w przyszłości.Przykładowy plan ramowy tekstu; Przykładowy plan ramowy tekstu - przykład, wzór - Ten obcy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt